2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canim Benim de bebegimde rota asisi sonrasi kakada iplik seklinde kirmizilik vardi, eczaci arkadasim bazen olabilir dedi… gözlemle demisti ama sonra olmadi

Ben bir şey yapmıyorum konak için
Aynen canım bok var gibi 70 günlükken başladım
En büyük hayalım iki yaşına kadar emzirmek bol bol süt sağıp dolaba koymak idi
İşin stresinden sütüm iyice azaldı
Stres uyku muyku bırakmadı
Gözlerim zombi gibi oldu pörtledi her yeri
Yavrumla birlikte en güzel anları geçirmek varken kv ile Müge Anlı izliyor doğdu doğalı
Hiç bir şey yapmıyorum ama sanki çok şey yapıyor gibi çok yorgunum
Kv sağolsun ev çocuk her şeyi yapıyor ama ben çok pasifim
İşten beri çocuk da ara ara hasta oldu
Off öyle işte
Her gören psikolojik tedavi al diyor
Evde deli gibi gezinip düşünüyorum
Pişmanlık yaşıyorum hep
Hep iki karar arasında en berbat en yanlış kararı alıyorum
Beynimde onlarca sekme açık duruyor hep

Afiyet olsun kuzuna yağlar
Tv izletmesin ya… ileride konuşması geçikebilir, ilk 2 sene doktorlar ekransız diyor bu kv ler insanı gerçekten sinir ediyorlar…
Sorma ya mal gibi izliyor bütün gün
Bebek uyurken ben hep evdeyım uyanınca ben gidiyorum uyanık saatleri Müge Anlı esra erol zahide yetişe yetişiyor

Hareketi çok kötü hala
Korkuyorum bir şey var mı diye
Bugün tam 6 ay doldu
Daha yeni geri geri tepinmeye başladı
Ayağını yeni keşfetti arada bacağını tepinip çırpıyor
Dönemiyor
Kolu altında kalıyor
Yan dönemiyor tummy time da sıkılıyor
Baya fos yani
Otururken düşüyor hacıyatmaz yatıyor

Aynen canım vardı başladım hemen çok pişmanım
Kv bakıyor ama o da bıktı bizden bende bıktım rahatım ama yorulsam belki daha çok kıymet bilirdim

gibiyim canım
DEvletteydin sanki 3 ay izinkayinvalide tvyi acmasa uyarsan anlamaz mi insanin zor zamanlardan gectigi oluyor hepimizin oldu olacak da insallah duzelir isteklerin hayirli bir sekilde gerceklesir

Kızlar bebek oto koltugunda yolculuk yaparken siz de yaninda mi oturuyorsunuz yoksa öne mi oruruyorsunuz? Ben hep arkadayim yaninda esim sorguluyor uzun yolda da mi yaninda oturacaksin ben yalniz kaliyorum diyor

Kızlar bebek oto koltugunda yolculuk yaparken siz de yaninda mi oturuyorsunuz yoksa öne mi oruruyorsunuz? Ben hep arkadayim yaninda esim sorguluyor uzun yolda da mi yaninda oturacaksin ben yalniz kaliyorum diyor
Evet ben hala yanında oturuyorum çünkü uslu uslu bırakalım dursun olmuyor maalesef durmadığı oluyor oyuncak vs verdiğim ya da çok ağlarsa kucağıma aldığım o sebeple bi süre daha arkada devam bence

Ben hep bebeğin yanında oturuyorum, bazen öksürüyor tükürüğü boğazına kaçıyor falan o anlarda önde olmak istemiyorum. (Ama önde olmayı özledim)

Yapmadı bizde ama diğer aşılardan temkinliyim ben eve gelince hemen Calpol içirdim. Bi kere içirmem yetti. Huysuzlandı biraz o kadar o da aşı olmadığında da oluyor
Ay çok sağol canım ben de tatil planını bozmaya gerek var mı diye düşündüm ama bozmayayım o zaman, o huysuzluk hepsinin huyu

Ben de temmuz basında adana sıcagına gıdıcem, cok korkuyorum, hersey gozumde buyuyor. Hele yol..
Canım Allah yardımcın olsun. Ben uzun yolculuğa çıkarken bebekle benim ortama oyuncak kutusu koydum içine sevdiği tüm oyuncakları doldurdum sıkılıp mızırdandıkça oyuncak değiştirdik. Bir de doktor uzun yolculukta 2 saatte bir mola verip bebeği koltuktan çıkar dedi öyle yaptık dik tutup yürüdük 10-15 dk

Biz istanbul’dan köyceğiz’e gittik geldik. 2-3 saatte bir eşimle yer değiştirdik. Önde olan kafa dinledi. o arkadayken çocuklar hep uyudu. Yani eşim hep kafa dinledi. 3 yaşına kadar falan bir kişi hep arkada oturdu. Zaten oturmak istemiyor çocuklar.

Ben hep bebeğin yanında oturuyorum, bazen öksürüyor tükürüğü boğazına kaçıyor falan o anlarda önde olmak istemiyorum. (Ama önde olmayı özledim)
Eşim kullanırken ben hep arkada yanındayım S Sret-Nise in dediği gibi bazen tükürüğü boğazına kaçıyor panik oluyoruz. Ama ben kullanıyorsam kızla, kızı hava yastığını kapatıp ön koltuğa koyuyorum işe gidip gelirken. Yolda bişey olursa hemen müdahale edebileyim diye.

Ek gıdaya biz de başladık
Yoğurt
Yoğurt+havuç
Yoğurt+elma
Kabak+havuç+birkaç adet pirinç
İrmik+muz
Bu şekilde verdim ben başka neler vermeliyim önerisi olan var mı
Kaşık mama çok zorda kalırsam vermeyi düşünüyorum yapabildiğim kadar kendim yapma taraftarıyım

Patates, patatesin sebzelerle karışımı

Kızlar peki siz ekgıda da verdiklerinizi öğün yerine mi veriyorsunuz benim oğlana ben yediriyorum yarım saat sonra meme için ağlıyor o sebeple ben öğün olarak değil de tadına baktırmış oluyorum. Mesela birine bırakıp şunu yedir desem mümkün değil çocuk doymaz yani. Zaten biliyorum amaç doymak değil tadına baktırmak ama sormak istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…