2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Dönüyor canım, dönem dönem böyle site genelinde reklam yayınlanıyor. Bir süre sonra kendiliğinden değşiiyor.
Yaa inşallah, çok teşekkür ederim canım. Senin verdiğin bilgileri okuyorum maşallah sayende bizde bilgileniyoruz. Rahim kasılması bende de vardı sen arkadaşı cevaplarken bende bilgi sahibi oldum içim rahat etti :)

Kızlar bir şey soracağım. Demir eksikliği gebeye engel midir acaba? Eşim kan testi yaptırdı da ferritin düşük, demir bağlama kapasitesi tavan çıkmış resmen o da kansızlık(anemi) olduğunu gösteriyormuş.
Bol bol yeşil mercimek yedir bebeğim kuzeniminde değeri çok düşüktü haftada iki kez yeşil mercimekle toparlamış değerleri ☺️ Gebeliğe bir etkisi var mı bilmiyorum ama sonuçta normal sınırlarda olmasında fayda var ☺️

Bebeğim ben bu tahlillerle çok aram iyi değil. ancak demir eksikliği çok çabuk toparlanacak bişi. Benim arkadşaım 3. ayında hamile kaldı ve kansızlıktan ölecekmiş neredeyse. Etkiliyse bile çok etkili olmayabilir belki.

Kuzum birlemedim o değerleri ben hiç

Bol bol yeşil mercimek yedir bebeğim kuzeniminde değeri çok düşüktü haftada iki kez yeşil mercimekle toparlamış değerleri ☺️ Gebeliğe bir etkisi var mı bilmiyorum ama sonuçta normal sınırlarda olmasında fayda var ☺️
Tamam aşkolar teşekkür ediyorum 😍 ben bir takviye araştırayım olmadı ek olarak.

A Afratafrac @Papatyamaviss melisaa93 melisaa93 @imagination forever @IADK @TASUU melegim can melegim can @edahandro @Belisimm etiketlemeyi unuttuğum diğer canlar bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Takviye öneriniz var mı?
Henüz doktorla görüşmedi ama sonuçlara ben baktım e nabızdan
Bayanlarda engel oluyor canım ilaç kullanırsa bir aydadüzelir ama digeri çok yüksek çıkmış benim ferrittin 13 çıktı doktor iyi dedi bana göre düşük ama aşırı saçım dökülüyor

A Afratafrac @Papatyamaviss melisaa93 melisaa93 @imagination forever @IADK @TASUU melegim can melegim can @edahandro @Belisimm etiketlemeyi unuttuğum diğer canlar bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Takviye öneriniz var mı?
Henüz doktorla görüşmedi ama sonuçlara ben baktım e nabızdan
Aslında bana çokta düşük gelmedi değeri canım hemen toparlanır ☺️ Oroferon diye bir Demir ilacı var muhtemelen ondan yazar doktor. Sabah aç karna yanında C vitaminli bir şey ile içer. Portakal limon vs olabilir. Süt ürünü ve çay tüketmezse ilacın üstüne bir iki saat hızla toparlar. Benim ferrritin 6ydı birkaç ayda 45 olmuş ☺️ Ama en iyisi yeşil mercimek bence

Bayanlarda engel oluyor canım ilaç kullanırsa bir aydadüzelir ama digeri çok yüksek çıkmış benim ferrittin 13 çıktı doktor iyi dedi bana göre düşük ama aşırı saçım dökülüyor
Eşimde de bütün belirtiler var aşırı halsiz yorgun bitkin sürekli uyku hali saç dökülmesi vs. Diğerinin yüksek olması demek demirin düşük olduğunu gösteriyor demekmiş canım. Referans aralıkları da önemli sanırım hastanenin. Çok teşekkür ediyorum bir bakayım bakalım

Valla bebeğim paran varsa predictor alabilirsin. ancak Topiğin ilk sayfasındaki artımed ve freely var önerdiğim. Bulurssan onlarda erken gebelik gibi çok hassas testler. Artımed in T1 T2 lisi baya iyi. Freely mavi de öyle.
Beni tremdyoldan Azerbaycana test almaya teşvik ediyosun. Burda yokmuşcasınaaa hücumm😂😂

X