2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

bir benzeri cinnet te bizde var yengem evlendiğimden beri herşeyimi kıskanıyor gecen sordu hamilelik varmı yok dedim ay git dr ugraş bak yaşın geciyor yoksa olmaz dedim nasip biz elimizden geleni yapıyoruz takdiri ilahi yok diyor öyle deme herşeyi araştır et tedavi ol mutlaka sanki ben bilmiyorum bunları dedim olsada olmasada çok şükür biz cocuk için evlenmedik bu seferde evet senin eşin hiç çocuk diye tutturmuyor hiç ilgilenmiyor bile sanki evimizin içini biliyor da ay biz olsak hergün hastaneye giderdik nasıl niye olmuyor diye ben buna hastane süreclerimi anlatmıyorum tabi resmen bunalım biri küçük yaşta evlendi peşpeşe cocuk dogurdu kendini bişey zannediyor ilk hamileliğinde götürdük doktora doktor alttan muayae etmek istedi odayı birbirine kattı istemiyorum korkuyorum diye şimdi bana ders veriyor ben işte ınsanlık yapıp yüzüne vurmuyorum
Böylleerine insanlık yapmayacaksın hiç haketmiyorlar. Gereken cevabı ver birkaç kez bozulsun küssün umrunda olmasın. O yine merakından sana yaklaşır nasılsa. En azından sonraki sefere belki haddini bilir senin canını bu kadar sıkmaz

Konu bebek olunca demekki herkesin sapıtmış bir arkadaşı oluyor. Benim de var aynı anda karar verdik hamile kalmaya neler neler yaptılar önce hamile kalmak için. Adamla da eşim arkadaş adam uluorta işte biz hamile kalsın diye sabah iş saatinden 1 saat erken kalkıp yapıyoruz mu demedi yok efendim kanama devam ederken yapın etkili oluyor mu demedi. Yok efendim günde 3 kere yapın mı demedi. Şok olmuştuk. Muratlarına erdiler oldu çocukları bu sefer de ay canıım üzülmeyin olur sizin de moduna girdiler. En son düşük yaptım ne arafı ne sordu konuşmayı kestim vatsap durumuna ne aptalmışım ben başkaları üzülmesin diye mutluluğumu hep gizlemişim artık hep yaşicam falan yazmış. Ne rezil insandı ya evimde yedi içti bide. Neyse. Ama öyle mutsuz ki. Eşiyle aynı yerde çalışıyoduk. Eşinin yürümediği kadın kalmadı. En son kadınlar şikayet etti kovuldu okuldan düşünün. Allah biyerden aldı biyerden verdi diyorum. Bu kadar kötü olunmamalı
Arkadaşının söylediklerinden şu kelimesine katılıyorum. ' Ne aptalmişim ' kendini bilmesi de güzel.

Bizim biraz istemsizce oldu yakın arkadaşlar biliyor ama allahtan sorgulayan yok sadece insan kendini garip hissediyor bildikleri için 😕

Bu nasıl yakın arkadaş valla yakın diyemem ben eminim artıları iyilikleri vardır ama bu düpedüz kıskançlık ya 🥺 sen yaşadığın iyi şeyleri paylaşma en iyisi
Sorgulamamaları da çok iyi canım ☺️ Yinede hayatınla ilgili önemli kararları kimseye anlatmamak en iyisi

Bir geldin tam gelsin bebek. Moral aşıladın resmen. 🥰 Öncelikle sen mutlaka bir doktora görün. Hiç hsg çekilmesiysen bu ay olmadı hsg çektir.takviye kullanmıyorsan da başla mutlaka. İsim vermeyeceğim ancak gebe kalacağını düşündüklerim kaldı bu ay ve kalmaya devam ediyor, bazılarının da önümüzdeki ay kalacağını hissediyorum ancak yine isim vermeden geriye kalanların Eylül ayında olacağını hissediyorum. Bir şekilde herkes sonbahara hamile girecek. Bu yazı da burada dursun. 6. hissi kuvvetli arkadaşınızdan 😊
Yaaa kız beni nasıl hissediyosun? 😃 İnşallah büyük hissediyorsundur😂

Konu bebek olunca demekki herkesin sapıtmış bir arkadaşı oluyor. Benim de var aynı anda karar verdik hamile kalmaya neler neler yaptılar önce hamile kalmak için. Adamla da eşim arkadaş adam uluorta işte biz hamile kalsın diye sabah iş saatinden 1 saat erken kalkıp yapıyoruz mu demedi yok efendim kanama devam ederken yapın etkili oluyor mu demedi. Yok efendim günde 3 kere yapın mı demedi. Şok olmuştuk. Muratlarına erdiler oldu çocukları bu sefer de ay canıım üzülmeyin olur sizin de moduna girdiler. En son düşük yaptım ne arafı ne sordu konuşmayı kestim vatsap durumuna ne aptalmışım ben başkaları üzülmesin diye mutluluğumu hep gizlemişim artık hep yaşicam falan yazmış. Ne rezil insandı ya evimde yedi içti bide. Neyse. Ama öyle mutsuz ki. Eşiyle aynı yerde çalışıyoduk. Eşinin yürümediği kadın kalmadı. En son kadınlar şikayet etti kovuldu okuldan düşünün. Allah biyerden aldı biyerden verdi diyorum. Bu kadar kötü olunmamalı
Ay neye şaşıracağımı şaşırdım 😳 adamın densizliğine mi regl devam ederken ilişki yapabilmelerine mi🤢 kadının marifetmiş gibi yazdıklarına mı🤦🏼‍♀️ Çok şükür kurtuldunuz

Sorsan, çocuğun nasıl olduğunu bile bilmez bunlar.. Valla bence vur yüzüne kimse bizden kıymetli değil. Zaten yüzlerine vurmadigimiz için herşeyi söylemeye cesaretleri var.
abim için hep sustum çünkü en ufak şeyleri bile büyütüp üstüne katıp ona ve cevreye anlatıyor bende cok muhattap olmak istemiyorum pek görüşmüyoruz zaten ama bilirsin aile oldugu için illa karşılaşıyoruz bu ara da benim hamile kalamama takmış benı ordan vuruyor hatta gecen kızkardeşimle oturuyoruz kardeşimi aradı işte hal hatır sonra işte beni soruyor kardeşime ne yapıyor bu adet olmuşmu bizim hep günlerimiz aynı kardeşim evet hasta zaten dinleniyor dedi benim yanında oldugumu bilmiyor gülerek aaa e olur olur üzmesin kendini olur diyor yani o gülmesi bi hafta bana dert oldu 😒

Böylleerine insanlık yapmayacaksın hiç haketmiyorlar. Gereken cevabı ver birkaç kez bozulsun küssün umrunda olmasın. O yine merakından sana yaklaşır nasılsa. En azından sonraki sefere belki haddini bilir senin canını bu kadar sıkmaz
ben uzak duruyorumda meraklı ne zaman anneme gitsem veya akrabaya gitsem bi bakarsın orda 😅

abim için hep sustum çünkü en ufak şeyleri bile büyütüp üstüne katıp ona ve cevreye anlatıyor bende cok muhattap olmak istemiyorum pek görüşmüyoruz zaten ama bilirsin aile oldugu için illa karşılaşıyoruz bu ara da benim hamile kalamama takmış benı ordan vuruyor hatta gecen kızkardeşimle oturuyoruz kardeşimi aradı işte hal hatır sonra işte beni soruyor kardeşime ne yapıyor bu adet olmuşmu bizim hep günlerimiz aynı kardeşim evet hasta zaten dinleniyor dedi benim yanında oldugumu bilmiyor gülerek aaa e olur olur üzmesin kendini olur diyor yani o gülmesi bi hafta bana dert oldu 😒
Sen bu kadına tahammül gösterdikçe devam edecek. Abin de karısına gereken tepkiyi gösterecek. Sus diyecek sorma karışma diyecek. O karısıysa sen de kardeşisin. Abine anlatsaydın hatta ağlayıp iyice köpürtseydin. Böyle içtenpazarlıklı insanlar her şeyi hakediyor tahammülüm kalmadı kimseye karşı.

Gülen suratlar belirtilerimi not aldım cnm evet son ilişki 1 temmuz ve o gün fazla belirtim vardı yumurtlama günüm dedim heralde anlarım ben çünkü ağrım akıntım vardı kalp olan ilişki günü
Anladım canım, sen yarın sabah ilk idrar ile dene bakalım tekrar. Belki geç yumurtladın, ağrı olması o an yumurtladık anlamına gelmiyo bazen, yumurta sonradan da salabiliyo kendini. Belki öyle olmuştur.

Sen bu kadına tahammül gösterdikçe devam edecek. Abin de karısına gereken tepkiyi gösterecek. Sus diyecek sorma karışma diyecek. O karısıysa sen de kardeşisin. Abine anlatsaydın hatta ağlayıp iyice köpürtseydin. Böyle içtenpazarlıklı insanlar her şeyi hakediyor tahammülüm kalmadı kimseye karşı.
canım ona sorsan bende kötü görümceyim halbuki ben evimdeyim onunla hiçbi alıp vermişliğim yok üstüne neler neler aldım ona cocuklarına ama gözü hep bende hep bişeyler alayım pohpohlayayım istiyor e ama bende artık evliyim eşim evim kendi durumlarım var haketmeyene verecek bişeyim yok hep bundan bana gıcık gidiyor hep bana hep bana diyen tipten sorsan der hiç bişey yapmamamışız etmememişiz almamışız bi kere biz amcamlar gelinleri falan toplu oturuyorduk orda kız çocukları olmuştu bizde kız diye anneme bişeyler verdim oda üstüne koymuş cocuga altın küpe almıştı bunu orda işte cocugum oldu bana ne aldılarki bi küpe almışlar o dandik altın bile denmez kuyumcuya götürüp sorduk dedi ben orda demediğimi bırakmadım ver dedim gidecez o hangi kuyumcu bunu demiş dedim abin götürdü ben bilmiyorum dedi bu sefer ordakilerde ona kızdı hediyenin lafımı edilir sen niye böyle söyledin diye ona kızdılar bu gitti abime işte orda hepsi üstüme yürüdü senin kardeşin herkesin içinde beni aşaladı kötüledi bende abimi aradım söyledim dedim böyle oldu sen onu boşver o zaten dengesiz öyle bişey yok o küpeyi beyenmediği için öyle demiş siz cok üzerine gitmişsiniz dedi, bende o gündür bugundur abimede bişey demiyorum ne desek alttan alacak

X