2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kızlar bakar mısınız valla belirti aramıyorum yumurtlamadan sonra 6. Gün adet ağrısı gibi kasıklarım ağrımaya başladı 1 saattir böyle çok rahatsız etmiyor ama bir şeyler hissediyorum
Bebeğim ilk defa anne rahmine 6. gün gelirmiş yumoşlar. Seninki belki de kendine bir yer buldu yerleşmeye başladı minnak minnak hadi inşallah.

Kızlar merhabaa yarın hsg çektiricem sonra bomba gibi geliyorumm hsg çektirenlere sorum var. Anestezisiz olacak çok acır mı ?? Nelere dikkat etmeliyim ? Doktorunuz ilişkiye ara verdirdi mi ?
Bebeğim inşallah sorunsuzca hallolur. Hiççç korkma. Burada çoğu kadın anestezisiz çektirdi zaten hiç birinde de bir sıkıntı olmadı. Zaten kötü bişi olsa kimseye yapmazlar. Hepsi adet ağrısına benzer 2-3 dk lık bir ağrı oldu ve bitti dediler. Hatta hiç bişi hissetmedim diyen bile oldu.

Neden bu böyle testler yapıyorlarsa adetim 8 gün var henüz çok erken benim için.
Evet kuzum çok erken daha. Aslında bu gebelik testlerinden resmen bir sektör yaratılmış. Kadınlar kandırılıyor erken gebelik testleri ile. Ben bu ay aynı anda predictor (erken) ve freely (kaset test) yaptım. Aynı anda belirdi çizgi mesela.

Asıl önemli olan yumurtan çatladıktan sonra geçen süre. Çatlamadan sonra en erken 10 gün sonra test yapmaya başlamak lazım bence normal kaset test ile.

Hatta küsken atla üstüne. Hamile kalınca bir bir acısını çıkartırsın. Benim bu ay gururumu hiçe saydığım ve o kadar kızgın olmama rağmen boynuna atladığım aydı
ahahah ama sonucu güzel oldu bak ben de öyle yapayım. Belki küslük,kızgınlık sonucu tutacak ikinci bebe de bizimki olur belli mi olur

Yaaa sen anlayış kuşu musun. Aslında isteyen yazabilir elbet ama bir kaç kişinin bu durumdan sıkıldığını fark ettim. Mecbur ben hakem kurulu olarak olaya el attım

Kızceler yumurtlamadan 7 gün sonra gebelik belli olur mu 12. Günde zaten regl oluyorum ona göre şafağımı sayacağım
7 gün asla görmedim. Ben kendim de denedim ilk kez 8. gün gördüm. Ancak melegim mesela 10. gününde gördü. Yani bu durumda bebeğin beta salımına ve yerleşme gününe bağlı. Kiminde 6. gün yerleşmeye başlarken kiminde 7. gün başlıyormuş mesela.

Eşim bugün hiç ümidim yok bu ay olmadı dedi ben o kadar belirti yaşıyorum yani eğer olmazsam cidden küsücem herşeye bebeğim
Küsmeyelim küsmeyelim. 16 aydır olmayınca artık hiç bebişim olmayacak gibi düşünmeye başlıyorum ama hemen de kovalıyorum o düşünceleri. Senin hatırladığım kadarıyla çocukların vardı kuzum. Hamile kalabiliyorsun. Eninde sonunda olacak kuşum. Ve zaten bu ay hamilesinn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…