2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
günlük 200 mg kafeinin üstüne çıkmamak lazım.
bir türk kahvesinde 60 mg
filtre kahvede 150-200 mg
çayda 50 mg varmış ortalama. ben kafeinsiz türk kahvesi aldım iş yerinde içiyorum onu sadece. ama bugün hava çok kapalı uyanamadım diye az önce kahvesi az bir filtre kahve gömdüm.

evet hergün 1 fincan türk kahvesi içen arkadaşımda var hamilelikte,bende kafeinsiz türk kahvesi aldım mehmet efendinin valla haftada 1-2 ııcyorum artık bırde starbuckstan kafeınsiz amerıcano içtim bol sütlü gecen haftalık doyuma ulaştım tadıda cok güzel valla yanında mermer kek:)ayy canım cektı bu öglen ıceyım barı,latteside güzel kafeinsiz denedim ben kahve içim isteğimi rahatlıkla bastırıyor ,cay ıcıyorum kahvaltıda dıye hergun ıcmıyorum ben kahve, cay ıcmıyorsanız sakıncası yok,cıkolatada da var kafein abartmamak lazım

Evet mide bulantısından daha farklı bir şey, sindirim sorunu gibi, midemin içinde hava birikiyo özellikle akşamları, ondan sonra ne yesem aynen kusturuyo midedeki hava, yani öyle bir gaz ki iç organlarım hakeket ediyo resmen

Bana da doktorum 1 kupa filtre kahve veya 2 çay bardağı çay demişti. Ben de genelde evde olduğum için hakkımı çaydan yana kullanıyorum ama dışarı çıkınca damarlarım filtre kahve diye bağırıyor resmen çözümü bol sütlüde buldum bende, gün içinde de çay içmiş oluyorum çünkü. En azından vicdanım da rahat ediyor midemdeama starbucks havuçlu tarçınlı keki, browniesi, kurabiyesi hepsini de yiyorum hepsi de benim bebeklerim

evet cnm aynısından bende de var. akşam çok yiyince direk kusuyorum asla sindirmiyor midem onun dışında mide bulantısı yaşamıyorum. sürekli midemde ve bağırsaklarımda gaz var ayrıca kabızlık çekiyorum. bunların sebebi benm kullandğm pruloton iğne ve duphaston kaynaklı olduğunu söyledi doktorum. probiyotikli yoğurt ve kefir tüketebilirsiniz. gaz yapan baklagillerden uzak durun vs. zaten bir süre sonra geçiyormuş.

oo çay üç bardak fln içiyorum ben en az o da. türk kahvesi kafeinsiz ama fix bir tane içiyorum haftaiçi. çalışırken çay kahve resmen bizim mazotumuz gibi. ben içmeden rahat etmiyorum çaycı getirmeden rahat etmiyor

Ben iğne ya da ilaç kullanmıyorum ona rağmen böyle oldum baya zorluyor, geçeceği zamanı bekliyorum inşallah geçer hepimizin sıkıntıları bir an önce hayırlısıyla

Benim eşim zebani gibi ya akşam 1 bardak içsem 2.ye kalkınca gözler devriliyo bi şoka giriyo adam ahahshsh paketli gıda/ meyvesuyu falan asla. Şaka değil cidden zebani

Ben iğne ya da ilaç kullanmıyorum ona rağmen böyle oldum baya zorluyor, geçeceği zamanı bekliyorum inşallah geçer hepimizin sıkıntıları bir an önce hayırlısıyla
çünkü zaten vücudunun ürettiği bir hormon var dışardan almasan bile o demekki alt üst ediyor sindirim sistemini.
Benim eşim zebani gibi ya akşam 1 bardak içsem 2.ye kalkınca gözler devriliyo bi şoka giriyo adam ahahshsh paketli gıda/ meyvesuyu falan asla. Şaka değil cidden zebani
benm eşim karışmıyor böyle şeylere Allahtan. zaten kendisi sabah güne kahve ile başlayan biri. bana laf etse elimde kalablr bi de biz genel olarak sağlıklı beslenen bi aileyiz. bizde paket gıda kmse sevmez canı çekmez. meyve suyu zaten oldum olası sevmem. çok nadir misafir gelecekse muhallebili tatlı yapılır. onun dışında hamur işi anneler yapınca yenir. vs.
çok dikkat edince geriliyorum ben kendimi mahpustaymış gibi hissediyorum

Benimki de seviyor içiyor ama bana yasakk ya paketli derken ben cips çok severim mesela yasak evde görse kriz geçirir adam, hamilelikten önce de takıktı şimdi iyice. Meyvesuyu falan sevmezdim normalde, şimdi canım ekşi ekşi vişne suyu çekiyo falan normalde yemeğim şeyleri de çekiyo ama gardiyan izin vermiyor ne yapalım doktora şikayet etcem hamileyim ben canım çekiyo göz hakkı

Cips bende çok sevmem ama arada da yeniyor yani geçen yedim hatta iki üç parça ama midemi çok bulandırdı kustum. Senin gardiyan fenaymş al kendin doğur diyesi gelir insanın.

Benim eşimde çok uyuzdur ya bu konuda
Ekolojik yaşam delisi paketli herşey ööğğ pis
Herşey organik olacak
En sevdiğim abur cuburlarıma karışıp durur
Çocuk bi bisküvi yer ikinciyi o bakışlardan anlar usulca yere bırakır

Bugünn pankek istedi çocuk hadi tatil diye yaptım eşim bi mutsuz başka şey yokmu diyo anne babam niye pankek sevmiyo anlamıyorum diyo merak konusu yani. Hayatta sabah sabah yemez onu şekerli hamur diye. Ki şeker koymam nerdeyse. Herkesin damak zevkine kimse karışamaz tabi

Hahahaha ileriki yıllarımın fragmanı ya galiba şekerden nefret ediyo benimkide nefrett, benim de abur cuburlarıma öyle bakınca bende senin kız gibi elimdekini bırakıyorum dhhdhd utanç verici bakıyo ya napcaz biz böyle hamileyizzz her şeyi yemek bizim hakkımız pişiler patates kızartmaları börekler ımmmmmm

Benm elimde tatlı sevmiyor bence erkekler sevmiyor bazen çikolata yiyorm ben onu yesem şekerden kör olurum diyor bana

Aynen yaa canım çekti diyorum iyy pis pis yeme diyo yaa can bu cannn patlayalım mııı

Benm elimde tatlı sevmiyor bence erkekler sevmiyor bazen çikolata yiyorm ben onu yesem şekerden kör olurum diyor bana
Ye bakalım kaçıncı dakikada olucaksın diyesi geliyo insanın her şeye karışıyolar ya her şeyee
Aynen yaa canım çekti diyorum iyy pis pis yeme diyo yaa can bu cannn patlayalım mııı
Aynen öyle ya bi de hiç sevmediğim şeyleri öneriyo bana kelle paça çeksin canın falan nasıl çeksin benim canım onu ya

Et yiyemiyorum ya öğürüyorum hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…