2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Merhaba benimde iki kızım var. İkinciyi kız dediğimde şaka yapma doğruyu söyle diyip gulenmi dersin ayy olsun ya diyenmi dersin.. çok şükür sağlıklılar ben çok memnunum başka düşünmüyordum ama şimdi hamileyim supriz oldu ve yine tabiki telefonlarım susmuyor cinsiyeti için.. ben kız hissediyorum eminim beni sinir edecek en başta eşimin ablası dahil olmak üzere bir sürü insan var ama kimseyi takmaya gerek yok. Bu tür insanların cekemedigini düşünüyorum ben artık art niyet olmasa neden böyle tepkiler versinler ki hangi yüzyıl da yaşıyoruz

Ay aman hamilelik kiloları hiç önemli değil boşver veririz doğumdan sonra hiç korkmuyorum ben (sanırsın 10 tane doğurdu ahahashhs)
ahhh kuzuuu bizi bu kusmalar tiksinmeler mahvetti neyse az kaldı sahalara döndük sayıyorum kendimizi Ara ara motivasyon oluruz birbirimize

Kilo alamıyorum ya resmen bi ara 47 lere düşmüştüm ya sonra onu toparladım şuan anca 49,5 daha da yukarısını görmedim. 50 leri görmemeye yemin etmiş gibiyim ahahahsgsg
ben hiç vermedim. az kustuğum için sanırım hatta ben bi kilo almışım. akşam size yazınca tartılayım dedm.45.00 dım 45.95 olmuşum. allah bereket versn benmde göbek baya var. eşime gösteriyorm bazen gazdır o diyor kabızlıktandır diyor ama bence bildiğin çocuk.

erkek olsa ay bi kızın olsaydı sana yoldaş olur derlerdi. kız olsa erkekte olsun ama derler. iki kız olsa yazık erkek yokmu derler. iki erkek olsa allah kolaylık versn işin çok zor sana ilerde kmse yardımcı olmaz derler. derler anam derler. ideal herkesin 1k 1e çocuğu olcak illa. Allah veriyor bunu hakkımızda en hayırlısını bilir.

Tetenoz asisi neden olunuyor. Yurtdisinda yasadigim icin ve burda boyle bir durum olmadigi icin soruyorum. Ilk hamileligimde kizamikcik asim yokmus onu yapmislardi ki o bile dogumdan sonra yapildi diye hatirliyorum. Hamilelere asi yapilmiyor.

Tetenoz asisi neden olunuyor. Yurtdisinda yasadigim icin ve burda boyle bir durum olmadigi icin soruyorum. Ilk hamileligimde kizamikcik asim yokmus onu yapmislardi ki o bile dogumdan sonra yapildi diye hatirliyorum. Hamilelere asi yapilmiyor.
"gebelerin tetanoza karşı aşılanmaları gerekiyormuş. Bu aşı bebeğe zarar vermeyen ve düşüğe neden olmayan bir aşıymış. Kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve suçiçeği aşıları gebelikte yapılmayan canlı aşılarmış." doktor ablamdan öğrendiğim kadarıyla aklıma ne takılsa soruyorum ama kadın doğumcu değil tabi. öyle olsa daha iyiymiş ya da çocuk doktoru

Doğumda ameliyat araç gereçlerinden tetanoz kapmamak içinn oluyomuşuz
Sanki paslı neşter kullanacaklar bana da bi saçma geliyor

Ahh ben kusmadım çok şükür ama tiksinmeler sürekli bulantı iştahsızlık mahvolduk ayy çok şükür yaa bugünlere gelebildikk

Kızlar bugün kontrole gittim doktorum ağrım olunca çağırmıştı biliyorsunuz. Biz çok şükür iyiyiz. Ogluş büyümüş yüzüstü uyuyordu. Ağrıdan dolayı vajinal olarak rahim ağzına bakıldı. Kızlar bu önemli bir şeymiş. Ağrı olunca ihmal etmemek lazımmış. Ara ara olan batmalar sorun değilmiş. Ama normalden farklı sizi rahatsız eden bir ağrınız oluyorsa büyük kuuck demeden kontrol ettirin dedi doktorum. Rahim ağzı kazanabiliyormuş. Haberiniz olsun

Çok şükür sevindim canım sorun olmamasına
Ben bugün iyi gibiyim olmadı şimdi ama tekrar ve sık olursa yazacağım doktoruma.
Bana da her muayenede vajinal de bakıyor daha iyi görünüyor sanırım

Aklımdaydın ben de sana yazıcaktım ne dedi doktorun diye. Benim doktorum da bu haftalarda rahim boyuna bakıcaktı ama ne zaman tam bilmiyorum rutin muayenesiymiş. Bazen kısalık durumlarında dikiş atılıp önlem alınabiliyomuş erken doğum riskine karşı vs. Galiba dediğin bu oluyo sende sıkıntı yok şimdi değil mi? Neyden kaynaklanmış pekii

Çok şükür sevindim canım sorun olmamasına
Ben bugün iyi gibiyim olmadı şimdi ama tekrar ve sık olursa yazacağım doktoruma.
Bana da her muayenede vajinal de bakıyor daha iyi görünüyor sanırım
Teşekkürler canım arada olması normalmiş bebek büyüdüğü için yer yapıyormuş. Vajinal de rahîm falan iyi görünüyormuş bir sıkıntı olup olmadığına bakıyorlar. Suyuna falan da daha rahat bakıyorlarmış.

Çok şükür canım Herşeyin yolunda olmasına sevindim benim kontrolümde cumartesi bizde de herşey yolundadır umarım

Benim de rahîm boyuna baktı aynen. dediğin gibi önlem almak gerekiyormus yoksa sıkıntı oluyormuş. Ağrı olunca da tedirgin oldu. Ama boyu normal çıktı herhangi bir sorun yok dedi. Bebek ve rahim büyüyormuş ondan oluyormuş. Bu tür durumlar olur ama yoğun bi ağrı olursa ihmal etme ki risk almayalım dedi. Cok şükür iyiyiz bir dahaki kontrol detaylı muayene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…