2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Bende 2 buçuk senedir bekliyorum inşallah nasip olur hayırlısı olsun

Niye kilo almıyor canım.mams veriyomusun.ayda 200gr çok az degilmi
Doktora göre minyon bi kız olacak kilo alması az dedi mama verdi şu kalori alerjik mamadan günde 60 ml suya 3 ölçek. ara öğün olarak 20 ml veriyorum 3 kere sabah öyle akşam ara öğünlerde öğlenkini ek gıda içine karıştırıyorum. İyi de emiyor ama ben diyete bağlıyorum ya çoğu şey yasak yiyemiyorum sütün kalitesi düşüyor. Gaita testi negatif geldi. 1.5 ay diyetten sonra ama 1 ay daha devam. Zor yaa.Bu arada uykusuzluk ta bebeğe kilo aldırmıyor muş.
Kısa gündüz uykularını bi uzatamadık
Sizin uykular nasıl peki?

B
Bizde bu ay 650gr almışız bende süt ürünleri diyeti yaptım ama artık bıraktık çünkü sindirimi gelişti sonuçta bizim uykular aynı canım şu ara gece uykusu birazcık daha iyi üç dort saat uyumaya başladı. Gece yatarak emzirip yatağıma birakiyoruj uyuyo. Bu yöntem biraz daha iyi geldi iki ay sonra Montessori yatağını kurcam onda daha iyi uyuyacak .direk emzirip bırakırım bende kendi yatağıma gecerim iGündüzleri ben uyanacak gibi olunca tekrar sallıyorum. Başka türlü uyumuyo çünkü. Emeklemeye başlayınca yazın banyo falan çok yaptiri sallanmadan uyutmaya alistircam

Kızlar nasılsınız? Benim bebişle başım belada, emmek istemiyor aynı durumu yaşayan varsa nasıl bir yol izlediniz? Gezdirerek denedim pilates topunda hafifçe zıplayarak denedim ama asla emmek istemiyor sürekli etrafı izliyor loş ortama geçiyorum bu sefer en ufak bir ışık görse ona bakmaya başlıyor zaten yerinde durmuyor 2 aydır savaş halindeyiz

Benim kızımda 200 gr almış. Sık sık emzir dedi az almış. Çok hareketli bir bebek bu ay emzırmeye ağırlık vericem bakalım alır mı. Sadece anne sütü alıyor ve ek gıdaya yeni başladık. E Emine1990

Acıkmıyor mu, mama mı veriyorsunuz ?

Ek gıdayla belki kilo alımı artar. 200gr çok az oluyo tabiki. Surekli emzir canım.bide hurma ceviz yoğurt su sürekli tüket. Benimki hiç uyumadigi için sürekli emiyor. Hala iki saatte bı emmek istiyo.bide bu hafta atak haftamız hiiic uyumuyo yine.

Benimkide aynı. Başka bi evde emmiyo mesela. O ev esyalar dikkatini cekiyo. Birileri gelsin hemn dikkatini ona veriyo ama bu ayda normldir . Şu an dünyaya algilamalari değişti. Herseyi merak edip bakmak istiyolar

Kizlar selam
benim kızım emerek uyuyo.bu aya kadar zaten anca toparlan falan normaldir dedim ama artık cok sık uyanıo surekli memede uyuyo beşiğe koyuyorum uyanio.bu döngü sabahtan akşama kadar Hergun ayni artık cildircam .uyku egitmenleri dinliyorum ama her cocuk kendine özel ne yapacağımı bilemiyorum memesiz uyumuo nasıl yol
izlicem .kendince tecrube edip desteksiz uyutan varmi

Acikiyorsa da emmek istemiyor, süt sağıp biberon ile veriyorum doymamışsa mama veriyorum
Biberon meme reddi yapar onun yerine kesik uçlu biberonlar var alistima bardağı ben onlarda veriyorum mama vereceksem .artık Nerden ictiklerini biliyorlar kolay neresi oraya alisirlar.emme hazzını memede gidermesi lazım.red baslamis biberon verme.ten tene temas diyorlardı.bide benim kardeşim geceleri normal arabada gezdirerek döndürdü memeye tabi ozaman 2 aylikdi.belki ise yara sendede.

Bizde dün 6 ay aşılarını yaptırdık.8200 kg 68 cm olmuşuz. Gündüz de gecede hala sık sık emiyor.gunduz neysede gece saatbasi kalkmasi sabah sersem gibi oluyorum.bazen mama veriyorum uyusun da uyuyayım diye yok gene aynı.gunduz emmeler kısa kısa doymaz diyordum.doyuyormuski 700 Gr almış bu ay .emerken hemen dikkatti dağılıyor sese dönüyor bırakıyor memeyi.ek gıda tadimlara devam ediyorum.

Oruçta tuttum sanırım onunda etkisi var. Bu ay kendi beslenmeme de dıkkat edeceğim.

Teşekkürler, biberon verme taraftarı değilim ben de kaşık biberon kullanıyoruz ama biberon vermezsem hic emmiyor maalesef. Kilosu percentil olarak ayının üstünde o yüzden doktor mamaya gerek yok dedi ama aç kalıyor gibi hissediyorum ben de bu ay zaten ek gıdaya geçeceğiz

Masallah çok iyi almış. Ben kız artık geceleri uyanmıyor sabaha karşı 6,7 gibi uyanıyor o zaman emziriyorum.

Benimkide memede uyuyor, o daha kolayıma geliyor doğrusu. 3,4 saat uyanık kalsın o zman daha kolay uyur belki.

Masallah çok iyi almış. Ben kız artık geceleri uyanmıyor sabaha karşı 6,7 gibi uyanıyor o zaman emziriyorum.
Sabah 6 7 ye kadar 5 6 defa emziriyorum. Hatta yanıma alıyorum memedeyken oda uyuyor bende uyuyorum. bazen hiç uyuyamıyorum bir tane uzun uykusu var oda 2.5 -3 saat sonra saat başı kalkıyor .eşim bazen acıyor halime sen emzir bana bırak diyor 4 den sonra 7 e kadar uyuyorum.sonra tekrar mesaım başlıyor.Ne güzel 6 saatlik uyku en son nezaman uyudum desem 6 ay önce hamileyken

İnşallah düzene girer canım. Bende sık sık uyandığı zamanlar emzirince güzel kilo alıyordu. Ama uykusuzlukta çok zor uyumamız gece 12, 1 i buluyor ama bir daha uyanmıyor. Sizinkide düzene girecektir.

Ayniiiii benim oğlana tarif ettiniz. Bende sabh altıya kadar bakıyorum ondan sonra sekize kadar eşim bakıyor . Sürekli uyanıyor sürekli emiyor napcaz bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…