2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Oy maşallah 🥰 kız bu nst ye topikte çoğu kişiyi bağladılar acaba neye göre bağlamadılar bana hiç bişey de demedi gerçi 😬
Genelde eğer agriniz,kasılmanız,bir şikayetiniz yoksa 35-36haftalarda bakıyorlar canım

1541 gram canım bende minyon tipliyim, nst güzel çıktı haftaya tekrar bakacağız dedi.
Doktor bunu sorun olarak görmediyse bence takılma benimde bak 3 haftada 320 gr alabilmiş ondan önce daha hızlı almıştı yani değişiyo bazen az alıp sonradan artıyo o biraz bünyeylede alakalı

Anladım çok haklısın canım ben de olsam değiştiremezdim.
Bir arkadasım medicanada dogum planlıyor ona 10bınden normal dogum başlıyor sezeryanda ortalama 18 gibi demişlerdi.
Ozaman sizin doktor medicanada dogum olursa fiyatı hastaneyle nasıl anlaşmalıysa ona göre değişiyor sen peki medicanayı dusunuyormuydun hastane olarak. Baska hastaneye gitseniz sadece kendisine alacağı ücret biraz yüksek Prof dr mu o rakamlara proflar giriyor dıyebılıyorum yada ekıbı olan doktorlar esın bı konussun bişeyler yapabilir sonuçta hastasınıda ortada bırakacağını zannetmiyorum özel olarak gidiyorsunuz hastane doktoru değil sonuçta biraz insiyatif kullanabilir umarım. Ayrıca bu sene zaten herseyin fiyatı sürekli katlıyor hastaneler %40 zam yaptı hazirandan sonra 2. zammı yapıcaklarmış en azından 2. zamdan etkilenmeyeceğiz 😅
Medicana doktorunu disardan getirirsen 3.600 yl fiyat vermiş (istanbul için) eşime. Demek ki kendi dokyoruyla olunca fiyat 10binlere cikiyor. Evet canım allianz üzerinden sigortam varken hep medicana yaparız doğumu diye konuşuyorduk.

Yaa valla eşim de onu söylüyor keşke doktora basladigimiz zaman fiyat konuşsaydık yılbasindan sonra arttirdilar muhtemelen bu kadar diyor. Ama işte konuşmasına konuşurduk ama bilmiyorduk ki ayriyetten alacakları paranın sigortadan veya hastaneden degil de bizden çıkacağını 🙈 yok canım ya prof değil operatör olması lazım. Normalde biz istanbula hamileligimin 5.haftasinda fln geldik, eşim firmadan bir arkadasimin abisi kadin dogum doktoru ona gidelim mi diye sorunca benim de aklimda baska bir doktor olmayinca en azindan tanidik birisinin yakini ilgilenir diyerekten basladim öyle. Sonradan instagramina fln bakinca biraz popüleritesinin oldugunu, televizyon programlarina (çağla sikel gibi) fln konuk oldugunu gördüm. fiyat forsu biraz da bundan kaynaklıyor diye düşünüyrum. Valla umarım bu fiyatlara, son dakika keyfi bir şekilde sezaryene fln yönlendirmez de benim de tesselim olur diyorum 🤭 en başından bileydim kağan kocatepeyefln başlardım yahu 😅

Oy maşallah 🥰 kız bu nst ye topikte çoğu kişiyi bağladılar acaba neye göre bağlamadılar bana hiç bişey de demedi gerçi 😬
Bence şu an sancı olacağını düşünmedikleri risksiz gebeler hemen bağlamıyorlar canım zaten rahim ağzı kapalıysa sancı olacağını da sanmıyorum

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar ben kontrolden çıktım bebişimiz 2450 gram olmuş 3 hafta sonra nst ye girecekmişim eğer sancı falan çıkarsa bakacak duruma ardından Bi hafta sonra yine nst ye girecekmişim onda da sancı çıkmazsa haftasını bekleyecekmişiz 😁
Gözün aydın kocaman olmuş minnak😍

Ay kızlar moralim çok bozuldu gebelik şekeri var diye diyet listesi verdiler 2 hafta yaptım zaten bebeğim hep zayıf ve küçüktü şimdi de çok küçük kalmış dediler plasentada biraz kireçlenme varmış şimdi NST ye bağladılar her doktor farklı konuşuyor
Sen kaşar ve muz ye bence bu ara kilo aldıran şeylerden

Medicana doktorunu disardan getirirsen 3.600 yl fiyat vermiş (istanbul için) eşime. Demek ki kendi dokyoruyla olunca fiyat 10binlere cikiyor. Evet canım allianz üzerinden sigortam varken hep medicana yaparız doğumu diye konuşuyorduk.

Yaa valla eşim de onu söylüyor keşke doktora basladigimiz zaman fiyat konuşsaydık yılbasindan sonra arttirdilar muhtemelen bu kadar diyor. Ama işte konuşmasına konuşurduk ama bilmiyorduk ki ayriyetten alacakları paranın sigortadan veya hastaneden degil de bizden çıkacağını 🙈 yok canım ya prof değil operatör olması lazım. Normalde biz istanbula hamileligimin 5.haftasinda fln geldik, eşim firmadan bir arkadasimin abisi kadin dogum doktoru ona gidelim mi diye sorunca benim de aklimda baska bir doktor olmayinca en azindan tanidik birisinin yakini ilgilenir diyerekten basladim öyle. Sonradan instagramina fln bakinca biraz popüleritesinin oldugunu, televizyon programlarina (çağla sikel gibi) fln konuk oldugunu gördüm. fiyat forsu biraz da bundan kaynaklıyor diye düşünüyrum. Valla umarım bu fiyatlara, son dakika keyfi bir şekilde sezaryene fln yönlendirmez de benim de tesselim olur diyorum 🤭 en başından bileydim kağan kocatepeyefln başlardım yahu 😅
Hahah doğru valla kağan kocatepede gecen sene 20'di zaten😅 cok fark yoktur arasında
Neyse canım kackere yasanıyor bu süreçler en azından ıyı bı doktor ve ekiple oldugunu bilmek güven duygusunu arttırır psikolojik olarak rahatlatır.
Normal dogum mu düşünüyorsun sen yakında doktorların fıkırleri olmaya baslar normal dogum için benim kafam cok karışık doğum konusunda🙈

Kızlar ben kontrolden çıktım bebişimiz 2450 gram olmuş 3 hafta sonra nst ye girecekmişim eğer sancı falan çıkarsa bakacak duruma ardından Bi hafta sonra yine nst ye girecekmişim onda da sancı çıkmazsa haftasını bekleyecekmişiz 😁
Kız kaç haftalıksın sen kilosu cok iyi maşallah🤲🏻 Senin bebeğin olmuş😅

Hahah doğru valla kağan kocatepede gecen sene 20'di zaten😅 cok fark yoktur arasında
Neyse canım kackere yasanıyor bu süreçler en azından ıyı bı doktor ve ekiple oldugunu bilmek güven duygusunu arttırır psikolojik olarak rahatlatır.
Normal dogum mu düşünüyorsun sen yakında doktorların fıkırleri olmaya baslar normal dogum için benim kafam cok karışık doğum konusunda🙈
Evet canım olabiliyorsa epiduralli normal olsun istiyorum. Işin ucunda öyle de acı var böyle de acı var en azından doğal olani olsun madem kafasındayım. Düşük sancımdan dolayı az da bir süre olsa (40 dk ama aralıksız şekilde) doğum sancısını yaşadım diyebilirim. Gerçekten belin popon ortadan ikiye ayrılacakmış gibi bir sancı oluyor 🥲 ama dayanabildigim kadar dayanayım diyorum, belki vücudum bana bir güzellik yapar da en kolayından açılmam olur 😍😅 en kötü epiduraaaal epiduraaaal diye bağırırım ortalıkta napayım 🤭 Dün doktoruma doğum hakkında konuşmak için henüz erken mi diye sorduğumda "evet 35.haftadan sonra az çok belli oluyor, çatına göre, bebeğin kilosuna göre karar veriliyor ama önceliğimiz normal olması yanından tabi" diye konuştu. Umarım önceliği öyledir 🤭 olur da sezaryen olursa da komple bayılttırma şeklinde yapabilirim şahsen. Belden aşağı uyuşuk bilinç açık şekilde cesaret edemem gibime geliyor.

X