2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Selizay Selizay selizkomm naptın gittinmi doktora 🥲
Kuzucum pazartesi kan verdim 300 çıktı, dün tekrar verdim artışı takip etmek için hala sonuç düşmemiş e nabıza

Doktora gittim diğer kan testleri yapıldı tsh biraz yüksek çıktı ona da ilaç verdiler. Henüz değer düşük olduğu için bir şey gözükmedi tabi. Durumlar böyle

• Beğen
Reactions: Jou
Kuzucum pazartesi kan verdim 300 çıktı, dün tekrar verdim artışı takip etmek için hala sonuç düşmemiş e nabıza

Doktora gittim diğer kan testleri yapıldı tsh biraz yüksek çıktı ona da ilaç verdiler. Henüz değer düşük olduğu için bir şey gözükmedi tabi. Durumlar böyle
Ilaçla hal olur kuzumm allahımm busefer minik tutunsun sana annesini hiç bırakmasınn🤲
Hayırlıdıyla güzel haberler alk insaalalhh
Sen ilaçlarını duzenli kullan düzenli beslen

Gozün açik ama kuzu ben ona cesaret edemiyorum 🥺
Hissetmiyorsun görmüyorsun da.Tatlış hemşireler doktor sohbet ediyor sürekli.iğneyi yaptıktan sonra bacağını hareket ettir vs diyorlar.Ben bacaklarımda his kaybım olmaya başladı demiştim dr bebeği çıkarıyorum şu an demişti🤣Ellerini de bağlıyorlar bir sürü makina takılı üstünde birşey yapamıyorsun kuzu😘

Hissetmiyorsun görmüyorsun da.Tatlış hemşireler doktor sohbet ediyor sürekli.iğneyi yaptıktan sonra bacağını hareket ettir vs diyorlar.Ben bacaklarımda his kaybım olmaya başladı demiştim dr bebeği çıkarıyorum şu an demişti🤣Ellerini de bağlıyorlar bir sürü makina takılı üstünde birşey yapamıyorsun kuzu😘
Hayirlısı bee kuzuu bugidişle giderim epidural sezaryene biyanım diyo çekme acıyı

Yaaa hepiniz çok tatlısınız kızlar iyi ki varsınız 🤍🤍❤️❤️ saati belli değil ama çok bekletmeyeceklerini düşünüyorum suyu azaldığı için. Hepiniz herşeyi hazır edin bak bu miniklerin ne zaman geleceği belli olmuyor. Ama beni de görüp stres yapmayın sakın biliyorsunuz çok riskli bir hamilelikti bugüne de şükürler olsun diyorum 🙏
Soğukkanlılığına da maşallah, hayran kaldım valla 🥰inşallah sağlıkla gelsin minnağımız🥰
Ay şimdi doktorlar vizit yaptı yarına kaldı yarında duruma göre alacaklarmış🤦‍♀️
Acil bir şey olsa bekletmezlerdi, neden almıyorlar diye de üzme kendini, bir gün daha içerde hissetmenin keyfini çıkar, ben öyle yapmaya çalışıyorum🥰
Kizımm sen nerdesiinn habu kızz doğuruyorduu hepimizi helak ettii 😀😀😀 minik senin miniğinden daha hizlı çıktı yarışlarda bunlar 😂😂
Valla bilsem girmez miydim, ne olduğunu şaşırdım zaten okuyunca😅 sağlıkla gelsin inşallah minnaklarımız🥰🤗

Soğukkanlılığına da maşallah, hayran kaldım valla 🥰inşallah sağlıkla gelsin minnağımız🥰

Acil bir şey olsa bekletmezlerdi, neden almıyorlar diye de üzme kendini, bir gün daha içerde hissetmenin keyfini çıkar, ben öyle yapmaya çalışıyorum🥰

Valla bilsem girmez miydim, ne olduğunu şaşırdım zaten okuyunca😅 sağlıkla gelsin inşallah minnaklarımız🥰🤗
Insaallahh canim benimm 🥲

Benzer bir durum yasıyoruz canım bizim doktorda dışardan ama acıbademle anlaşmalı hastane anlaşmalı doktoru olduğu icin kendi alacağı ucretını düşük tutuyor ama doktor ücreti yüksek sizin gibi. Acıbadem 5.500 lira teminat sadece dogumu kapsayan kısmımı? eğer öyleyse sen doktorunu degıstırıp acıbademlede anlaşmaya çalışsan zaten normal dogumu 18 bın den başlıyor kendı uzman doktoru olarak benim tavsiyem öncelikle kendı doktorunla anlaşmaya çalış muayeneye gittiğiniz zaman 15 bın ucretının ıcınde neler oldugunu belki doktorun ekibi vardır ekip ücretiyle öyle bı rakama çıkıyordur ekıpi iptal edip hastane ekibiyle devam etme opsiyonu olabilir bir cok detay olabilir bilmediğiniz yüzyüze herseyı konusun sizinle devam etmek ıstedıgını bı orta yol bulmaya çalıştığını hissettirirsen belki kendı ınsıyatıfıyle bişeyler yapabilir çünkü su saatten sonra doktor degıstır hastane ara biraz stresli bi süreç olacak senin için o yüzden bence önce doktorla konuşmayı deneyip yine olumsuzsa o zaman acıbademle görüşüp neler yapılabilir bakabilirsiniz sonuçta sigortanız ordan hiç yardımcı olmamak gibi bi durumları olamaz bence
Şöyle canım; doktorun acıbademle değil medicanayla anlaşması varmış. Medicanayla da anlaşması şu şekilde (baya kulağa saçma geliyor ama) 16 bin lira verip dogumu medicanada yaptirirsak başka hiç bir masraf (hastane masrafı fln) çıkmıyormuş. Anlaşmasız aldıği para ise 15 bin liraymış. Acıbademde şöyle eğer doğumu orda yaparsam ve en başından (zaten 5.ayımda degisti sigortam) ordan bir doktora takibimi yaptirirsam 0 tl ile cikiyormuşum ama baska doktora gittigim için anlaşmayı bozmuş kabul ediliyormuşum. O 5.500 liralik teminatta işte başka hastelerde yaptirdigin tahlilleri, muane ücretleri için bir sınırmış. Zaten eşimle de dün onu konuştuk, eğer doktoru 10 bine fln bağlayabilirsek çabalamayalım bu saatten sonra doktor degistirmek benim için gerçekten bir maceraya atılmak gibi olacak. Daha öncesinden iki düşüğüm (ilk aylarda olan) var ve kan pihtilasmasi sebebiyle oksapar kullanıyorum; acil sezaryene almalari gerekir kan sulandirici sebebiyle kanamam fazla olur, işinin ehli olmayan bir doktora denk gelirim fln diye tedirgin oluyorum. Doğum konusunda kendimi bu kadar akışına bırakmışken sırf bu sebep uğruna endişe yaşamayı hiç ama hiç istemiyorum. Eşim, doktoru bi kahve icmeye davet edip konuşucam dedi bakalım ne olacak. Ama zaten indirim yapsa da yapmasa da degistirmeye pek cesaretim yok gibi.

Ayy Allahım neler olmuş, ben çıktıktan 3 dk sonra, girmeyecek günü bulmuşum😳
Kendi hastanede yarışımı unutup ayağa fırladım resmen okuyunca
Sağlıkla al inşallah kucağına. Şükür ki haftalarımız ilerledi☺️ Dualarım seninle ve bebişinle M -Murphy

Aynen şükür haftamız ilerledi küvezde birazcık kalacak olsalar da bunada şükür.
Kizımm sen nerdesiinn habu kızz doğuruyorduu hepimizi helak ettii 😀😀😀 minik senin miniğinden daha hizlı çıktı yarışlarda bunlar 😂😂

Dimi kız yıktık ortalığı nurhafsa yok :)

Sende soğukkanlı ol sakin ol ki bebekler de rahat olsun. Sağlıkla gelsin minikler 🤍

Aynen şükür haftamız ilerledi küvezde birazcık kalacak olsalar da bunada şükür.

Dimi kız yıktık ortalığı nurhafsa yok :)

Sende soğukkanlı ol sakin ol ki bebekler de rahat olsun. Sağlıkla gelsin minikler 🤍
Sen sağlıcakla kavuş aşkoo küvezdede gelişir biter sendr ozamana kadar toparlanırsınn
Peki anesteziylemi olcaksın sezaryen

Kızlar günaydın, benim hediyelik anahtarlıklar geldi. Yaptırmak isteyenleriniz varsa size de fikir olsun 🥰

Eklentiler

• 20220421_113728.jpg
    20220421_113728.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 77
  • 20220421_113629.jpg
    20220421_113629.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 78
  • 20220421_113613.jpg
    20220421_113613.jpg
    142,4 KB · Görüntüleme: 75
Merhaba sağlıkla kavuşursunuz inşallah benimde 22 haftalık plasenta aşağıda plasenta yukarı çıktı mı acaba çıktıysa kaçıncı haftada yuları çıktı yardımcı olur musunuz
Amin hepimiz saglikla kavusalim.1 ay sonra yukari cikmisti.Burda onemli olan rahim agzi uzunlugu demisti doktorum risk yoksa plasentanin asagida olmasi vs sorun degil dedi.Şuan sorun yok

X