2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ay kızlar moralim çok bozuldu gebelik şekeri var diye diyet listesi verdiler 2 hafta yaptım zaten bebeğim hep zayıf ve küçüktü şimdi de çok küçük kalmış dediler plasentada biraz kireçlenme varmış şimdi NST ye bağladılar her doktor farklı konuşuyor
Çok geçmiş olsun canım ya inşaallahh bundan sonrası güzel haber alırsın 😔

Ay kızlar moralim çok bozuldu gebelik şekeri var diye diyet listesi verdiler 2 hafta yaptım zaten bebeğim hep zayıf ve küçüktü şimdi de çok küçük kalmış dediler plasentada biraz kireçlenme varmış şimdi NST ye bağladılar her doktor farklı konuşuyor
Epey sıkı bir diyete mi girmiştiniz peki? Şekerden dolayı bana da diyet verilmisti, hatta hemşire bu süre zarfında kilo da verebilirsin hiç önemli değil önemli olan diyete uy demisti. Açıkçası bebeğin tam gelisim çağında bu söylediği (kilo verebilirsin kısmı) bana biraz saçma gelmişti. Bu süreçte şekerli gıdalardan uzak durmamız ve glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenmemiz yeterli oluyor gayet. Sirf kilo vermemek adina kepekli makarna, tam bugdayli ekmek gibi kalorili şeyleri de yemeye özen gösteriyorum ben mesela. Eğer tedirgin olup günlük kalori alımınızdan epey düştüğünüz için olduysa doktorunuzun da onayıyla normal kalori alımınıza geri dönün bence.

Epey sıkı bir diyete mi girmiştiniz peki? Şekerden dolayı bana da diyet verilmisti, hatta hemşire bu süre zarfında kilo da verebilirsin hiç önemli değil önemli olan diyete uy demisti. Açıkçası bebeğin tam gelisim çağında bu söylediği (kilo verebilirsin kısmı) bana biraz saçma gelmişti. Bu süreçte şekerli gıdalardan uzak durmamız ve glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenmemiz yeterli oluyor gayet. Sirf kilo vermemek adina kepekli makarna, tam bugdayli ekmek gibi kalorili şeyleri de yemeye özen gösteriyorum ben mesela. Eğer tedirgin olup günlük kalori alımınızdan epey düştüğünüz için olduysa doktorunuzun da onayıyla normal kalori alımınıza geri dönün bence.
Aynen ne güzel kilo aldırmıştım bebeğe şimdi bu diyetle çok az karbonhidrat aldığım için kilo almadı günde 4 kere ölçüm yapıyorum onlar yüksek çıkarsa da insülin vermesinden korkuyorum bakalım haftaya tekrar bakacaklar

Şöyle canım; doktorun acıbademle değil medicanayla anlaşması varmış. Medicanayla da anlaşması şu şekilde (baya kulağa saçma geliyor ama) 16 bin lira verip dogumu medicanada yaptirirsak başka hiç bir masraf (hastane masrafı fln) çıkmıyormuş. Anlaşmasız aldıği para ise 15 bin liraymış. Acıbademde şöyle eğer doğumu orda yaparsam ve en başından (zaten 5.ayımda degisti sigortam) ordan bir doktora takibimi yaptirirsam 0 tl ile cikiyormuşum ama baska doktora gittigim için anlaşmayı bozmuş kabul ediliyormuşum. O 5.500 liralik teminatta işte başka hastelerde yaptirdigin tahlilleri, muane ücretleri için bir sınırmış. Zaten eşimle de dün onu konuştuk, eğer doktoru 10 bine fln bağlayabilirsek çabalamayalım bu saatten sonra doktor degistirmek benim için gerçekten bir maceraya atılmak gibi olacak. Daha öncesinden iki düşüğüm (ilk aylarda olan) var ve kan pihtilasmasi sebebiyle oksapar kullanıyorum; acil sezaryene almalari gerekir kan sulandirici sebebiyle kanamam fazla olur, işinin ehli olmayan bir doktora denk gelirim fln diye tedirgin oluyorum. Doğum konusunda kendimi bu kadar akışına bırakmışken sırf bu sebep uğruna endişe yaşamayı hiç ama hiç istemiyorum. Eşim, doktoru bi kahve icmeye davet edip konuşucam dedi bakalım ne olacak. Ama zaten indirim yapsa da yapmasa da degistirmeye pek cesaretim yok gibi.
Anladım çok haklısın canım ben de olsam değiştiremezdim.
Bir arkadasım medicanada dogum planlıyor ona 10bınden normal dogum başlıyor sezeryanda ortalama 18 gibi demişlerdi.
Ozaman sizin doktor medicanada dogum olursa fiyatı hastaneyle nasıl anlaşmalıysa ona göre değişiyor sen peki medicanayı dusunuyormuydun hastane olarak. Baska hastaneye gitseniz sadece kendisine alacağı ücret biraz yüksek Prof dr mu o rakamlara proflar giriyor dıyebılıyorum yada ekıbı olan doktorlar esın bı konussun bişeyler yapabilir sonuçta hastasınıda ortada bırakacağını zannetmiyorum özel olarak gidiyorsunuz hastane doktoru değil sonuçta biraz insiyatif kullanabilir umarım. Ayrıca bu sene zaten herseyin fiyatı sürekli katlıyor hastaneler %40 zam yaptı hazirandan sonra 2. zammı yapıcaklarmış en azından 2. zamdan etkilenmeyeceğiz 😅

Geçmiş olsun canım sağlığı açısından bi problem yoksa üzülme ne kadar şuanki kilosu peki

Ya nasıl kilo verilicek saçmalıyo bazı doktorlar ben bu ay hiç doğru düzgün yemediğim halde 3 kilo almışım mümkünmü kilo vermek mutfağın kapısından geçsem kilo alıyorum😂

Kızlar ben kontrolden çıktım bebişimiz 2450 gram olmuş 3 hafta sonra nst ye girecekmişim eğer sancı falan çıkarsa bakacak duruma ardından Bi hafta sonra yine nst ye girecekmişim onda da sancı çıkmazsa haftasını bekleyecekmişiz 😁
Maşallah büyüyorlar 😁 artık iki haftada bir çağırması gerekmiyor muydu acaba

Kızlar ben kontrolden çıktım bebişimiz 2450 gram olmuş 3 hafta sonra nst ye girecekmişim eğer sancı falan çıkarsa bakacak duruma ardından Bi hafta sonra yine nst ye girecekmişim onda da sancı çıkmazsa haftasını bekleyecekmişiz 😁
Oy maşallah 🥰 kız bu nst ye topikte çoğu kişiyi bağladılar acaba neye göre bağlamadılar bana hiç bişey de demedi gerçi 😬

Aynen şükür haftamız ilerledi küvezde birazcık kalacak olsalar da bunada şükür.

Dimi kız yıktık ortalığı nurhafsa yok :)

Sende soğukkanlı ol sakin ol ki bebekler de rahat olsun. Sağlıkla gelsin minikler 🤍
Girmeyecek zamanı bulmuşum diye boşuna demiyorum 😂😬
Benim de anlayamadığım bir ağrım var 1-2 saattir, hayırlısı bakalım..
Sonu güzel olsun da inşallah minnoşlarımızın🥰

Maşallah kuzuya 🥰

X