2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Dönsün de bi yüz görelim gerçi bişeyde kalmadı artık dönmese daha iyide 😂

Ben direkt çatala odaklandım ama vardı tabi arkada öyle bi kaç bişey ama oda küçüktü yani basık bi oda sıkıntıdan doğurulur orda 😂
Psikolojik açıdan düşünerek mi düşünüp yaptılar acaba 😆
Ay yaaa bir yer ferah olmalı insanın içi açılmalı 🙈

Nöbetçi Asistan doktorlar, uzman doktorlar falan bir araya gelip oda oda hastaları dolaşıyor devir alacak doktorlara bilgi veriyorlar
Kontrol ediyolar ama sürekli dimi
Psikolojik açıdan düşünerek mi düşünüp yaptılar acaba 😆
Ay yaaa bir yer ferah olmalı insanın içi açılmalı 🙈
Ferah olmaz canım sıkıntı basıp ıkınıcaksınki çıksın bebek 😂

Aaaa bende gözümü açar açmaz sana bakmaya geldim
Günaydın canım
Her şeyde bir hayır var unutma
Bi şey olmadıysa daha iyisi olacağı içindir 😍😍😍

İnş öyledir çok tedirginim ya 😐 hiç uyumadık eşimle ben bir an önce sabah olsun da alınayım diye bekledik
Kontrol ediyolar ama sürekli dimi

Ferah olmaz canım sıkıntı basıp ıkınıcaksınki çıksın bebek 😂
. Ediyorlar canım

Kızlar ya az önce morelim o kadar bozuldu ki anlatamam. Şimdi normalde ben esimin işi (firması) üzerinden allianz sigortalıydım sonra beşinci ayımda eşim firma degiştirince acıbadem sigortaya geçişimi yaptılar. Acıbademde de sigorta teminatım 5.500 liraymış, allianzda 9.000 liraydı. Her neyse bgn acıbadem sigortayı aradık, durumu anlattık, şartlar nedir neler karşılanıyor vs ögrenmek için. Bu arada benim doktorum da herhangi bir hastaneye bağlılığı olmayan özel muayenede çalışan bir doktor. Acıbadem dışında başka bir doktora gittigimiz için teminatımızı bozduğumuzu, doktora gittigimiz her muane ucretinin teminat ucretinden düştüğünü (allianzda böyle bir şey yoktu) icerde 4.000küsür liramızın kaldığını söyledi. Normalde acıbademden bir doktora takibi yaptirsaymışım problem olmayacakmış ama dısardan bir doktora gittigim icin sorun oluyormuş ve suan doktor degistirip acibademe baslasam da bu sefer onlar kabul etmiyorlarmiş fln filan. Doguma kadar 2 haftada bir zaten doktora gitsem teminat ucretimden 3000 küsür lira kalacak. Belki biliyosunuzdur doktor disardan olunca doktora da belli bir ücret ödeniyor. Bgn eşimle "neyse dogumu medicanada yaparız (3.600 lira dogum ucretiymis) doktor da 5.000 ister olur biter derken. Eşim gittigim doktorun hemsiresinden fiyat istedi (ne kadar talep ediyorsunuz diye) ve doktorum 15.000 lira demiş. Onnnn beşşş binnnnn şaka mı bu yaaa? Beynimden vurulmuşa döndüm inanın. Sadece doktorun parası bu yanlis anlaşılmasın. Bir de ayriyetten hastaneye para veriliyor bi de orda epidural ayri ağrı kesicisi ayrı hesaplanacak siz düşünün yani... ya o kadar kötü hissediyorum ki kendimi anlatamam. 31. Haftadan sonra egerki acıbadem de kabul ederse tabi doktor değistiricem ve bu durum beni çok sarstı gerçekten. Sizce istenilen meblağ normal mi ben mi abartıyorum durumu? Bir de doktor eşimin sirketten arkadaşinin abisi yani tanıdık. Hemsire doktor beyle konusacagini soylemis ama yapsa yapsa 13.000 yapar bu da. Sizler ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda? Boşa maceraya atılma doktoruna devam et ver parayı mı diyorsunuz? Eger acibademde bir doktora baslar ve dogumumu orda yaparsam sifir tl ile cikma firsatim olacak tabi onu da kabul ederlerse. Simdi esim firmaya mail atiyor, olumlu donus saglarlarsa o sekil olacak. Offffff içim bunaldı yemin ediyorum 🙇‍♀️🙇‍♀️🙇‍♀️

Bu arada belki diyeceksiniz ki "neden en başından doktorun ne kadar talep ettigini sormadiniz?" Şahsen ben onun ücretinin sigorta tarafindan karsilandigini zannediyordum ama bgn öyle olmadigimi duyunca da 5.000 hadi olsun 8.000 fln ister diye düşünmüştüm.
Benzer bir durum yasıyoruz canım bizim doktorda dışardan ama acıbademle anlaşmalı hastane anlaşmalı doktoru olduğu icin kendi alacağı ucretını düşük tutuyor ama doktor ücreti yüksek sizin gibi. Acıbadem 5.500 lira teminat sadece dogumu kapsayan kısmımı? eğer öyleyse sen doktorunu degıstırıp acıbademlede anlaşmaya çalışsan zaten normal dogumu 18 bın den başlıyor kendı uzman doktoru olarak benim tavsiyem öncelikle kendı doktorunla anlaşmaya çalış muayeneye gittiğiniz zaman 15 bın ucretının ıcınde neler oldugunu belki doktorun ekibi vardır ekip ücretiyle öyle bı rakama çıkıyordur ekıpi iptal edip hastane ekibiyle devam etme opsiyonu olabilir bir cok detay olabilir bilmediğiniz yüzyüze herseyı konusun sizinle devam etmek ıstedıgını bı orta yol bulmaya çalıştığını hissettirirsen belki kendı ınsıyatıfıyle bişeyler yapabilir çünkü su saatten sonra doktor degıstır hastane ara biraz stresli bi süreç olacak senin için o yüzden bence önce doktorla konuşmayı deneyip yine olumsuzsa o zaman acıbademle görüşüp neler yapılabilir bakabilirsiniz sonuçta sigortanız ordan hiç yardımcı olmamak gibi bi durumları olamaz bence

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlar sabah erken alınacaktı. Şimdi ikizleri olan 16 haftalık bir kadın geldi. Hemoroidi var diye sen git sıcak suya otur açılması olmuş kese dışarıda ayaklar gözüküyor. Acil onu aldılar ben öğlene kaldım 🤦‍♀️
Olsun aşkoo bebeğe sorun olmasında bak bigüne bigüne stıyorsun enazından
Kızzzz bana da atın hayrınızaaaaaaa benim daha hiç yok😁😁😁😁
Hahahaha kızzzzz ama kolu uzun ben onu dikkat etmemişimm
Bu aslında

Günaydın kızlar
Benimde bugün 12.20 de randevum var
Bakalım doktor ne diyecek
Bu gittiğim doktor 36. Haftada bağlıyormuş nst ye.
Benden öncede aynı doktorda bir arkadaşımın randevusu var.
O yeni girecek 36. Haftaya.
Onu nstye bağlayacakmış bugün
Ay şimdi doktorlar vizit yaptı yarına kaldı yarında duruma göre alacaklarmış🤦‍♀️
Canım içerideki bir gün dışarıdaki bir haftaya bedel diyorlar
Böylesi daha iyi olacak demekki
Rabbim hakkında hayırlısını versin

Kızlar suyum geliyor

Kızlar hastanedeyim gelene kadar üstüm başım su gibi oldu 🤦‍♀️ ciğer geliştirici yaptılar. Şimdi ilaçlarla biraz idare etmeye çalışıyorlar her an sezeryana alınabilirim. Dün akşam kan sulandırıcı yapmıştım ondan sanırım bekletiyorlar.

Çok saolun kızlar ikimizde iyiyiz çok şükür. Ama ilaçlar sonda falan mahvetti beni. Mimiklerinize söyleyin lütfen acele etmesinler :)

Sezeryanı hazırlamışlar benim için her an alabiliriz dediler

N Nurhafsa ya sıramı vermem dedim :)

Benim de aklıma o geldi haziran bebisleri sabırsız mi çıktı nedir 😅

Sabah geldiğimde baktıklarında iyiydi biraz önce nst de kalp atışları da iyiydi çok şükür
Ayy Allahım neler olmuş, ben çıktıktan 3 dk sonra, girmeyecek günü bulmuşum😳
Kendi hastanede yarışımı unutup ayağa fırladım resmen okuyunca
Sağlıkla al inşallah kucağına. Şükür ki haftalarımız ilerledi☺️ Dualarım seninle ve bebişinle M -Murphy

Ayy Allahım neler olmuş, ben çıktıktan 3 dk sonra, girmeyecek günü bulmuşum😳
Kendi hastanede yarışımı unutup ayağa fırladım resmen okuyunca
Sağlıkla al inşallah kucağına. Şükür ki haftalarımız ilerledi☺️ Dualarım seninle ve bebişinle M -Murphy
Kizımm sen nerdesiinn habu kızz doğuruyorduu hepimizi helak ettii 😀😀😀 minik senin miniğinden daha hizlı çıktı yarışlarda bunlar 😂😂

Kızlar şampuan, pişik kremi hangi marka aldınız acaba bende artık eksiklerimi tamamlamak istiyorum çok eksiğim var stres oldum 🙄
Ben şampuan falan hiç almadımm hemen yıkanmıyor çünkü göbek bagı çıkana kadar
He ya benimkinin ayağı aşağıda çıktı ya anlamıştım bişeyler olduğunu 2 gündür çünkü baskı hafif acı vardı 😂😂😂
Bakk işte birşey vardı zaten😂😂

X