2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben kullanıyorum. Acaba havasını çıkartmayı mı unuttun. Benim de arada morarıyor ama o büyüklükte değil . Artık iyice hassaslaşmıştır da o böylge
Havasini aldimm ama dedigin gibi belki hassaslasmistir, hic sevmiyorum bu igneyi yapmayi zaten 😭 tup bebek tedavisi gordum ve bugune kadar en zorlandigim igne bu kan sulandiricilar 😅

Havasini aldimm ama dedigin gibi belki hassaslasmistir, hic sevmiyorum bu igneyi yapmayi zaten 😭 tup bebek tedavisi gordum ve bugune kadar en zorlandigim igne bu kan sulandiricilar 😅
Benimde tüp bebek. Ya ben bir kere iğneyi insülin şırıngasına boşaltıp onunla yaptım hiç acımadı. Sanki şırıngaların ucu kör gibi geliyor bana 🤣

Kizlarr kan sulandirici igne kullananlar varmi aranizdaa?

Ya ben 8 haftadir kullaniyorum ama dun vurdugumda kan cikti biraz vurdugum yerden ve hic bakmamistim dunden beri o yere demin bakincaa bayaa mosmor olmus ve sertlesmis. Bunu yasayan varmi aranizda 🥺 hani bazen morarirdida cok az ama bu baya erik buyuklugunde morarmiss 🙄
Canım benim de son 4-5 iğnede öyle kan çıkıp morarmıştı. Sağlık ocağındaki hemşire kanın sulandığı için morarma ve kanamanın artması normal demişti. Zaten bir kaç gün sonra lekelenme olunca doktor iğneyi tamamen kesmişti. İğneyi kestikten sonra burnumda kurumuş kanlar oldu bir iki gün. Normaldir yani, endişelenme 🌸

Canım benim de son 4-5 iğnede öyle kan çıkıp morarmıştı. Sağlık ocağındaki hemşire kanın sulandığı için morarma ve kanamanın artması normal demişti. Zaten bir kaç gün sonra lekelenme olunca doktor iğneyi tamamen kesmişti. İğneyi kestikten sonra burnumda kurumuş kanlar oldu bir iki gün. Normaldir yani, endişelenme 🌸
Yaa oylemii tamamm, sen suan kullanmiyosun dimii.. az once vurdum yine kanamadi Allahtan 😅

Pazartesi 300 çıkmıştı değerim, yarın yine kan vereceğim.

Bugün doktora gittim, genel kan ve Elisa testleri yapıldı, sorun yok çok şükür. Sadece tsh yüksek. Sağlık ocağı yaptığı testte 3,55 çıkmıştı, bugün üniversite hastanesi 4,10 çıktı. Doktorum aslında sorun değil ama bir kaybın var, endokrine git düşük doz ilaç başlar muhtemelen dedi. Kan sulandırıcı iğne verdi, claxen mi ney adı ama artık üretilmiyormuş. Eczane öyle söyledi, oxapar yazsın doktorun dedi. Yarın tekrar hastaneye gidip hem endokrine gidicem hem de iğneyi düzelttiricem. Bir de tekrar kan vereceğim umarım 2 kat artmıştır ❤️

Ultrasonda baktı, rahim kalınlığı 16mm iyi dedi. Henüz değerim düşük olduğu için doğal olarak gözükmedi, ama son adet tarihine göre 6 haftalık olması lazım, bende geç döllenme oldu çok yüksek ihtimal çünkü testler negatifti hep.
Haftaya görürsün keseyi güzellikle sağlıkla gelsin bebiş 😊🌸

Ya ben 8 haftadir kullaniyorum ama dun vurdugumda kan cikti biraz vurdugum yerden ve hic bakmamistim dunden beri o yere demin bakincaa bayaa mosmor olmus ve sertlesmis. Bunu yasayan varmi aranizda 🥺 hani bazen morarirdida cok az ama bu baya erik buyuklugunde morarmiss 🙄
Ben de kullanıyorum canım gayet normal morarma olcak kan çıkabilir bunlar normal sadece aynı yerlere vurma

Dün doktora gittiğimi söyledim, kardeşini gördüm bezelye kadarmış dedim, şok oldu yavrum o kadar küçük mü ohoo ne zaman büyücek bu ya dedi. Ay bi hoşuma gitti lafları :KK68:
Bende Perşembe kalp atsii için gitcem gotursemmi onu diye kararsızım benimki de senin karnın sisimedi vs diyor 😃

Yaa oylemii tamamm, sen suan kullanmiyosun dimii.. az once vurdum yine kanamadi Allahtan 😅
Hayır şuan kullanmıyorum. Lekelenmeden sonra hem coraspini hem de iğneyi kesti doktor. Bi kaç gün önce coraspini 2 günde 1 kullanmaya başladım.
İğneyi çıkardıktan sonra karnını sıkma hemen gevşet, o da kanamaya neden olabilir. Bir de yukarda iğnenin havasını almaktan bahsetmişsiniz. Eczacı bana iğnenin havasını almadan kullanmamı söylemişti

Canım bende kullanıyorum iğne oksapar, benim de bazen kan çıkyıgı oluyor normal durum ben hatta iğne yanında coraspin de kullanıyorum (9.haftada kalp atışı duran bir kaybım var ondan dolayı kullanıyorum)

Hayır şuan kullanmıyorum. Lekelenmeden sonra hem coraspini hem de iğneyi kesti doktor. Bi kaç gün önce coraspini 2 günde 1 kullanmaya başladım.
İğneyi çıkardıktan sonra karnını sıkma hemen gevşet, o da kanamaya neden olabilir. Bir de yukarda iğnenin havasını almaktan bahsetmişsiniz. Eczacı bana iğnenin havasını almadan kullanmamı söylemişti
Bende özellikle havasını alıyordum ama ne eczane ne doktora sormamıştım
Kullanan arkadaşlar sizlerin bu konu hakkında bilginiz var mı, iğnenin havasını alıyor musunuz?

Banu çiftçinin kitabında B6 vitamininin bulantıya iyi geleceği yazıyor. Folik asiti multivitamin şeklinde alıp içinde B6 da bulunan arkadaşlar bulantı durumunuzu yazabilir misiniz?

Bende özellikle havasını alıyordum ama ne eczane ne doktora sormamıştım
Kullanan arkadaşlar sizlerin bu konu hakkında bilginiz var mı, iğnenin havasını alıyor musunuz?
Ben enox kullandım. Eczacı bu iğneler zaten hava olmayacak şekilde üretiliyor, havasını alırsanız belirlenmiş dozu düşürmüş olursunuz demişti. Prosfektüste de yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. İsterseniz kullanım şekline bakın. İğneler farklı olduğu için kullanımı da farklı olabilir 🌸

Kızlar ben 3 gün gecikmem varken ve hamileliğe hiç ihtimal vermediğim için ağrım var ve sökülemiyorum diye apranax içmiştim. Doktora cuma günü soracağım ama araştırmalarım neticesinde aşağıdaki yazıyı buldum, sorun olmaz diye düşünebilirim değil mi:KK43:

Diğer ağrı kesiciler:​

Nonsteroid anti enflamatuar adı verilen grupta yer alan ağrı kesiciler (parasetamol hariç çoğu ağrı kesici bu grupta yeralır, apranax, majezik, aprol gibi.) arasında gebelikte en sık ibuprofen ve naproksen kullanılmaktadır. Bu ilaçların bebekte anomali oluşturmadıkları kabul edilir. Ancak bebeğin ductus arteriosus adlı yapısının erken kapanmasına ve bebekte pulmoner hipertansiyon adı verilen durumun gelişimine neden olabildiklerinden 34. gebelik haftasından sonra kullanılmamaları önerilir.​

X