2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar benim pantolonlar ayaktayken çok iyi gayet rahat sıkmıyor ama oturunca aşırı rahatsız ediyor. Hamilelik öncesi 23 kilo vermiştim büyük beden pantolonlarimda var ama onları giyince de bu sefer yürürken belimden düşüyor. Hadi diyorum biraz daha zaman geçince hamile pantolonu alayım ama bir yandan da vicdan yapıyorum karnımı sıkınca bebeğim rahatsız olur mu diye :KK43:

Yine ahretlk iyi bile biz kan davalı düşman gibiyiz hergün tartışıyoruz bu hamileliğimde hiç destek göreniorum.Karşısında başım dönüo dierek çay servisi yapıorm sen uzanda ben veriyim falan hiiiç.Yani bi insnın nasıl içine siner nasıl rahat eder ben anlamıorm gerçekten ya.Ben hasta değilmişim ne alaka dedim ha hasta olmuşsun halsizsin ha hamilesn halsizsin ama artık ona hiçbi derdimi söylemeyecem güçlü duracam karşısında.beyefendinibde enerjsni düşürmüşüm benden beter sanki kendisi hamle kalkıp bi işini yapmaz bide bana laf nasıl söyler bu durumda anlamıorum.Offf baya doluyum ya çok canım sıkılıyor.
Ne kadar sinir bozucu bisey ya😡😡😡

Kızlar günaydın. Yarın kontrolüm var ikili tarama yaptırabilirim sanırım doktor pek bilgi vermedi gidince öğreneceğim. Herkeste olduğu gibi bende de bir miktar gerginlik var ya öyle olursa ya böyle olursa diye. sonra kendime kızıyorum bu kadar düşünürsen korkarsan korktuğun başına gelir. Merak ediyorum bir tek ben mi böyleyim yoksa hepimiz aynı süreçleri yaşıyor muyuz?
Bu düşüncelerden sıyrılmak için bebek odası falan bakayım dedim ordan burdan fiyatlar daha da canımı sıktı kaldım öyle🥲🥲🥲
Bende aynı senin gibiyim .. rüyalarıma kadar giriyor 😀 sonra diyorum herşey Allahtan olursa olmazsa elimden birşey gelmiyor yarını bekliyorum inşallah ikili tarama olacak 🤗 hayırlısıyla iyi sonuçlar alalım inşallah

Kızlar belki komik gelecek ama düşüncelerinizi merak ettim. Eşim bi çift arkadaşımızla birlikte yarın piknik yapalım diyor. Sabahtan gidilecek kahvaltı yapılır akşam da yemekler pişirilir yenir sonra dönülür diye konuştuk. Sabahtan taa akşama kadar piknik alanında olmak kafamı karıştırdı. Minderlerle falan bazen uzanayım diye yer de yapıcaz ama bilemedim gözümü korkuttu açıkcası. Ama tüp bebek süreci vs derken nefes almaya da ihtiyacımız var. Bu kadar korkmam saçma mı normal mi düşünceleriniz bilmek istiyorum🙏🏻

Kızlar belki komik gelecek ama düşüncelerinizi merak ettim. Eşim bi çift arkadaşımızla birlikte yarın piknik yapalım diyor. Sabahtan gidilecek kahvaltı yapılır akşam da yemekler pişirilir yenir sonra dönülür diye konuştuk. Sabahtan taa akşama kadar piknik alanında olmak kafamı karıştırdı. Minderlerle falan bazen uzanayım diye yer de yapıcaz ama bilemedim gözümü korkuttu açıkcası. Ama tüp bebek süreci vs derken nefes almaya da ihtiyacımız var. Bu kadar korkmam saçma mı normal mi düşünceleriniz bilmek istiyorum🙏🏻
Kafa dagitmak iyi ama kendini yorma bence canim en azindan bi sure daha hava almak birileriylr kafa dagitmak çok mantikli ama dinlenmeninde su surecte sana faydasi cok biz sahsen cok uzun sureli planlar halen yapmiyoruz 😍😀korkunun nedeni de zahmetli yollardan gecmis olmamiz 🤲

Merhaba kızlar. İkili yaptırmak için üniye gittim. İlk girdim çok kasılmış rahmin birşey göremiyorum su iç dinlen bakayım dedi. Benim diğerlerinde de eğilip kalktıkça fln devamlı kasılmam oluyordu. Dinlendim baktı iyi herhalde sonuçlar 3 ünde çıkacak. Yine 5 6 gün geride. Cinsiyeti sordum %80 kız dedi. Erkek hissediyordum yine hislerim tutmadı 😂. 15 gün sonra kontrole gidecektim o zaman kesinleşir. Bu arada ikili oran veriyor ben ona bakmıyorum bile bu USG kısmıyla ilgileniyordum.

Biz haftasonları hep bu şekilde farklı planlarla dışardayız :) çünkü haftaiçi çalışıyoruz kızım da okula gidiyor. Haftasonu onu dışarı çıkaralım istiyoruz. Sabahtan bi çıkıyoruz akşam geliyoruz. Bir sıkıntı yaşamadım hiç. Hatta dışarda daha iyiyim. Evde olduğumda halsizlik yorgunluk uyku bastırıyor.

canm şimdi
Bense ikili taramaya bile heyecanlanamıyorum. Avidite ne çıkacak diye bekliyorum. O kısma geçmek bile bir ilerleme benim için ☹️ tsh kontrolü için kan verdim bakalım o ne alemde.
şimdi okudum neler yaşatmışlar sana ya. Böyle uzun süre sürüncemede kalan şeyler çok strese sokuyor insanı. İnşallah bugün güzel haberler alırsın

Canım ben dün gittim, geçen hafta gittim 6. Haftada bile gitmiştim. Bir sorun olmaz korkma, doktorum da git demişti. Hatta yaylaya çıktık yani

O kadar iyi anlıyorum ki sizi ben de ikili test yaptırdım bi problem yok ama aklım fetal DNA da kaldı sordum 5400 dediler ve çok fazla. Gebe kalmadan önce sma tesri ve genetik bazı testler yaptırmıştım onlarda yaklaşık 3500 dü. Doktorum da detaylı ultrasona bakacağını 3lü 4lü de yapmayacağını belirtti ki çoğu doktor sadece tek testi tercih ediyor diğerlerinin hata payı yüksekmiş. Kafam karıştı yaptırsam mı detaylı ultrasonu mu beklesem diye😕
Sonuç asla değismeyecek .fikrimi sorarsanız detaylıyı bekleyin kızımda beynindeki su keseciklerinin cok buyuk oldugu söylendi ve eve gelene kadar 3kez kaza atlattım kafam asla yerinde değildi düşündüm ne olursa olsun bu dünyada olacaksan önüne asla gecemeyecegim duamı ettim perinatologa gittim ve cihaz hatası cıktı .demek istedigim özel bilindik bir hastanenin cihazıydı 4d hemde .renkli ultrason olmasına ragmen .eger sınanacaksak önüne gecemiyoruz .gönlünü ferah tutarak detaylıyı beklemeyı tercih ediyorum.

Kızlar daha çok erken belki ama malum her şey çok pahalanıyor. O nedenle büyük parçaları ayda birini almak üzere yavaş yavaş çıkarayım aradan diyorum. 2.bebek düşünmediğimiz için kızımın her şeyini dağıtmıştım. Büyük eşya dediklerim de beşik, bebek arabası ve ev tipi anakucağı. Hiç bakabildiniz mi fikriniz var mı?
Beşik olarak kesinlikle anne yanı birşey alacağım. Kızımda pregonun anneyanı yatağını almıştım aşırı aşırı rahat ettim. Öncesinde eltim sepet beşik vermişti. Ama gece kalk bebeği al emzir geri yerine koy çok zorlandım. Doğumdan 1 hafta sonra anneyanı aldım. 7 aylık olup odasını ayırana kadar da kullandık. Hatta 1,5 yaşına gelene kadar yatak yanımda kaldı. Hastalandığı gecelerde falan yine alıyordum yanıma. Yine yan yatak alacağım ama park yatakların falan yan yatak olanları çııkmış yeni gördüm. baya da kullanışlıya benziyor diğer yan yataklardan daha geniş. Bir de ahşap olup yan yatak olanlar var onlar da fena değil kararsızım.
Bebek arabası olarak da hem baston puset olsun uzun süre kullanayım diyorum, katlanınca arabada yer kaplamasın hem de travel sistem olsun istiyorum ki puset kısmını da otokoltuğu olarak falan 6-7 ay kullanabiliyoruz. Bebiş 4 aylıkken işe başlayacağım için mecbur anneanne/babaanneye taşıyacağız. Eskiden chicco liteway plus vardı baston travel sistem yani. Tam aradığım model o ama artık üretilmiyormuş. Şuan Chicco duo love up var ona en yakın model bu.
Ana kucağı olarak da kendinden sallanır bir anakucağı istiyorum ki akşamları bebiş kendi kendine takılırken ben de kızımla ilgilenebileyim :) ama fiyatlar uçmuş yine. 3-4 yıl öncesinin fiyatlarından neredeyse 5 kat artmış herşey :KK43:

Kızlar daha çok erken belki ama malum her şey çok pahalanıyor. O nedenle büyük parçaları ayda birini almak üzere yavaş yavaş çıkarayım aradan diyorum. 2.bebek düşünmediğimiz için kızımın her şeyini dağıtmıştım. Büyük eşya dediklerim de beşik, bebek arabası ve ev tipi anakucağı. Hiç bakabildiniz mi fikriniz var mı?
Beşik olarak kesinlikle anne yanı birşey alacağım. Kızımda pregonun anneyanı yatağını almıştım aşırı aşırı rahat ettim. Öncesinde eltim sepet beşik vermişti. Ama gece kalk bebeği al emzir geri yerine koy çok zorlandım. Doğumdan 1 hafta sonra anneyanı aldım. 7 aylık olup odasını ayırana kadar da kullandık. Hatta 1,5 yaşına gelene kadar yatak yanımda kaldı. Hastalandığı gecelerde falan yine alıyordum yanıma. Yine yan yatak alacağım ama park yatakların falan yan yatak olanları çııkmış yeni gördüm. baya da kullanışlıya benziyor diğer yan yataklardan daha geniş. Bir de ahşap olup yan yatak olanlar var onlar da fena değil kararsızım.
Bebek arabası olarak da hem baston puset olsun uzun süre kullanayım diyorum, katlanınca arabada yer kaplamasın hem de travel sistem olsun istiyorum ki puset kısmını da otokoltuğu olarak falan 6-7 ay kullanabiliyoruz. Bebiş 4 aylıkken işe başlayacağım için mecbur anneanne/babaanneye taşıyacağız. Eskiden chicco liteway plus vardı baston travel sistem yani. Tam aradığım model o ama artık üretilmiyormuş. Şuan Chicco duo love up var ona en yakın model bu.
Ana kucağı olarak da kendinden sallanır bir anakucağı istiyorum ki akşamları bebiş kendi kendine takılırken ben de kızımla ilgilenebileyim :) ama fiyatlar uçmuş yine. 3-4 yıl öncesinin fiyatlarından neredeyse 5 kat artmış herşey :KK43:
Hersey gunden gune artiyo yavas yavaw başlamak mi lazim diye bende düşünmüyo degilim

Park yataklar bana pek saglam ve saglikli gibi gelmiyor plastik metal vs , tercihim Anne yani ahsap bir yatak olurdu. Bir arkadasim 7 ayi doldurmadan hicbirsey alma dedi ama o zamana kadar bekleyemem kanimca.
Travel set Cok mantikli önemli olan hafif olmasi, az yer kaplamasi ve kolay acilip kapanmasi benim icin.
TR de olsam Anne yani olarak soyle bir sey alirdim Sanirim. Bir seneye kadar yanimda yatsin istiyorum cunku . Hem Cok da pahali degil. Daha o kadar eksigimiz var ki :)

Park yataklar bana pek saglam ve saglikli gibi gelmiyor plastik metal vs , tercihim Anne yani ahsap bir yatak olurdu. Bir arkadasim 7 ayi doldurmadan hicbirsey alma dedi ama o zamana kadar bekleyemem kanimca.
Travel set Cok mantikli önemli olan hafif olmasi, az yer kaplamasi ve kolay acilip kapanmasi benim icin.
TR de olsam Anne yani olarak soyle bir sey alirdim Sanirim. Bir seneye kadar yanimda yatsin istiyorum cunku . Hem Cok da pahali degil. Daha o kadar eksigimiz var ki :)

ben almaya başlamak için fetal dna sonucunu bekleyeceğim. 3 haftaya alırız sonucu inşallah. bu yatak benm bahsettiğim ahşap anne yanı işte. Ama cibinlik olayını pek sevmiyorum. Olabildiğince sadeciyim ben. Bunun tül kısmı falan çok toz topluyor. Kızım bize çekmiş alerjik bir bebekti, kesin yeni bebiş de öyle olur :)

X