Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Kızlar selam kahvaltıdan sonra ilaçlarımı içtikten sonra hatta mide ağrım vardı sonra ishale döndü neden anlamadım bebetoya bi zararı olmaz dimi ? Birde en hızlı nasıl geçirebilirim ?

Haftaya ertelenmis kizimin mobilyalari umarim bi haftayla kalir cok istemistim gelsin de yerlestiriyim 😒

Evet gerçekten bizim ülkede herkesin her şeye yorum yapma hakkı varmış gibi davranıyorlar. Servisteki ablalar falan az kaldı uykusuz gecelere bilmem ne saçmalıyorlar😄bende kimseye kıyamam çok belki bilmiyordur düşünemiyordur diye hep karşımdakini kendimden çok düşünürüm maalesef ki. Bi şey demiyorum yuvarlak cevaplar veriyorum. Ama insanlar geriyor gerçekten. Kvde de bakabilcek misiniz ya uyanamazsınız falan demişti birkaç kez niye bakamayalım falan dedim güler yüzle en sonuncuda salak mıyız size verelim siz bakın o zaman dedim sonra dikkat etti demedi. Şimdi hep sen çok iyi bilgili bir anne olursun falan diyor. (Kendisi çocuklarına doğru düzgün bakmamış hiç küçükken görümcem de öyle 7 yaşında çocuğu akşam 8 9 10da parka gidip oynuyor ve oturdukları yer çok tekin bir yer değil) değişik yani insanlar
Benim kayınvalidem de tamamen iyi niyetiyle geceleri siz uyursunuz ben bakarım diyor, bi ara bebeğin ekstra bi beşiği var çingene beşiği dediği bi şey onu benim odama (evde oda yok salonda yatacak) koyarız falan dedi. Ben de isterim bebeği birine vereyim birkaç saat uyuyayım dinleneyim, o kadar katı değilim asla gerek de olacağını biliyorum ama gece niye vereyim bebemi yav 🥹

😅 işin sırrı her şeyde olduğu gibi kasmamak . Nasıl transferde kasarsan acıyorsa, kasmazsan sadece hissedersin. Tabiki baskıyı hissediyorsun transferde de hissetmişsindir . Poponu yere koy arkadaşım derin nefeeeees 15 sn bittii . Ama kasarsan tabiki uzun sürer nasıl bakacak ebe . Zaten kayganlaştırıcı sürüyorlar .
Ay 10-15 saniyelik miymiş tamam yeaaaa, tüp bebiş anasıyız koymaz bize 🤪❤️

Bir defa birinde binbir tane endişe, kaygı, korku var, diğeri tamamen fiziksel. Daha zor olabilir mi canım? Normal doğumu da sen istiyorsun, doktorun da desteklerse, inşallah her şey de yolunda giderse misler gibi yaparsın, muhtemelen annenin de yaptığı gibi :)

Yine de tüp bebek yaptırmadım, hadsizlik gibi olmasın. Sadece böyle minik fiziksel olaylar vız gelir demek istedim 😊
Benim annemin doğumu çok travmatik, 2 gün sürmüş 6 cm açıklıkla doğmuşum ben. Annem o kadar yırtılmış ki 2 kere ameliyat olmuş doğumdan sonra :KK43: tam sezaryenlikmiş ama doğum kanalında olduğu için yapamıyorum demiş doktor. Halbuki bebonun saçı görünse bile sezaryen yapılabilirmiş. Benimki su gibi akacak dinimiz amin 😂❤️

Allah tan eşin yanında. Ben seninkini saçma buluyordum ama böyle bir hamle de beklemiyordum yaa dolduruyor da bilmem ne. Hele oğlumun evi muhabbeti. Tabii ki arayıp gideceksin ne münasebet. Dengesiz kadın Allah kurtarsın. Çok şükür eşin aynı kanıda ve farkında . 😄dışarda yemek muhabbetleri de çok komik ya türlerinin tek örneği
Valla ben de bozulur ama bi dönüp kendine bakar demiştim ama silmeyi seçmiş. Ne diyelim herkesin hayatına kimse karışamaz, umarım mahvolmam kıymalı pastane böreksizlikten djfkskdk

Kızlar selam kahvaltıdan sonra ilaçlarımı içtikten sonra hatta mide ağrım vardı sonra ishale döndü neden anlamadım bebetoya bi zararı olmaz dimi ? Birde en hızlı nasıl geçirebilirim ?
canım benim oğlum ne zaman ishal olsa yoğurda nişasta karıştırıp yediriyorum gerçekten işe yarıyor.

İshal bende de oluyor ara ara, 4-5 gün sürdüğü de oldu. Bazen sebepsiz oluyor bazen de ben ilaçsız tuvalete çıkamıyorum ilacın dozunu ayarlayamadığım zaman oluyor. Çok uzun sürmezse ateş vs olmazsa sıkıntı olmuyormuş, su tüketimini de arttırmaya çalış beybi

serendipcem serendipcem birde en önemlisi sen ne hissediyorsun ? Nasılsın? Ağrın var mı ? Ben devlet hastanesine gittiğimde iki doktor vajinal baktı ama çatı muayenesi yaptılar elle kontrol edildi. Ondan sonra karnım taş gibi oldu yani ondan sonra kasılma hissettim ondan önce varsa bile hiç gir şey hissetmedim. Bayılacak gibi oldum. Rahim ağzı kısalığı olduğu içinde muhtemelen öyle kötü oldum. Ama ultrasonda açılmayı ben bile görmüştüm. Plesantadan üçgen şeklinde bişey ayrılmıştı. Ama bugün baktığında normale dönmüş biraz. Hiç panik yapmıyorum canım sen içini rahat tut her ne olursa olsun buradan çekinmeden yaz. Başına gelmeyen bilemez seni çok çok iyi anlıyorum.
Hastanedeyim hala canım. Şu an antibiyotik tedavisi uygulanıyor. Cumartesi gününden bugune kadar da nidicart verildi onu da kestiler. Nst de sancılarım 30 lara çıkıyor 20 dakikada 3 kez falan normal diyorlar şu an hastamedeyim ama antibiyotik hariç bişey yapılmıyor. Kaç kez açıklık musyenesş ettiler sayamadım. En son paazar günü gece ben alttan kontrol edilip uyarılmak istemiyorum dedim. Ben belki bu açıklıkla uzun zamandır geziyorum. Dün Perinatoloji vajinal ultrasonla baktı dedi ki rahim ağzın daha 20 mm lerde önce onun tamamen kısalıp açıklık olan yere bebeğin gelmesi lazım dedi. alttan eliyle baktı açıklık var yumuşama yok dedi . Senin rahim yapın da bu şekilde olabilir dedi. Progesteron tedavisi falan uygulamak mantıklı olur gibi geliyor ama şu an için bana öyle bi tedavi uygulamıyorlar. Anlam veremiyorum pazar beni az daha sezeryana alacaklardı şimdi benek gelecek mi yerinde duracak mı biley demiyorlar. Bebeoş da makat geliş o yüzden 10cm açıklığı beklemek doğru olmazmış. Bakalım yarın ne diyecekler 🤷🏻‍♀️

Ay 10-15 saniyelik miymiş tamam yeaaaa, tüp bebiş anasıyız koymaz bize 🤪❤️
Ebeler genelde tecrübeli oluyorlar ya bi güven veriyorlar . Kasınca ilişkide bile canın yanıyor yani. Dediğim gibi transferde diyolar ya kalçanı yere koy aynı mantık 😅 yani bence öyle . Tabiki o anki heyecan , bebek telaşı birbirine karışıyor ben de heyecanlandım ama nefes alıp verdim , bitti gitti . Bi de benim şu an erken bir dönem . Siz Allahın izniyle zamanında ve açıklıkla gitceksiniz bence çok daha kolay geçer .

Benim annemin doğumu çok travmatik, 2 gün sürmüş 6 cm açıklıkla doğmuşum ben. Annem o kadar yırtılmış ki 2 kere ameliyat olmuş doğumdan sonra :KK43: tam sezaryenlikmiş ama doğum kanalında olduğu için yapamıyorum demiş doktor. Halbuki bebonun saçı görünse bile sezaryen yapılabilirmiş. Benimki su gibi akacak dinimiz amin 😂❤️
Anneninki biraz travmatik olmuş cidden, iyi örnek olmadı 🤦🏻‍♀️😂

İnşallah hepimiz önce sağlıkla, kolaylıkla, ferahlıkla kalbimizden geçen, hayal ettiğimiz gibi dogumlarla bebeklerimizi kucağımıza alırız 🙏🏻😍 Seninki de uygun ortamda 😂 su gibi akarak kucağına konsun 🙏🏻

Kızlar e-bebekte hamile külotlarında baya indirim var, 79a düşmüş. Ben denemek için bi tane almıştım baya güzel pamuk gibi. Ama kalıbı büyük. 70-75 kiloya kadar s-m olur gibi

Ebeler genelde tecrübeli oluyorlar ya bi güven veriyorlar . Kasınca ilişkide bile canın yanıyor yani. Dediğim gibi transferde diyolar ya kalçanı yere koy aynı mantık 😅 yani bence öyle . Tabiki o anki heyecan , bebek telaşı birbirine karışıyor ben de heyecanlandım ama nefes alıp verdim , bitti gitti . Bi de benim şu an erken bir dönem . Siz Allahın izniyle zamanında ve açıklıkla gitceksiniz bence çok daha kolay geçer .
Geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻 eminim ikizler de zamanını bekleyecekler🌸

X