Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Hastanedeyim hala canım. Şu an antibiyotik tedavisi uygulanıyor. Cumartesi gününden bugune kadar da nidicart verildi onu da kestiler. Nst de sancılarım 30 lara çıkıyor 20 dakikada 3 kez falan normal diyorlar şu an hastamedeyim ama antibiyotik hariç bişey yapılmıyor. Kaç kez açıklık musyenesş ettiler sayamadım. En son paazar günü gece ben alttan kontrol edilip uyarılmak istemiyorum dedim. Ben belki bu açıklıkla uzun zamandır geziyorum. Dün Perinatoloji vajinal ultrasonla baktı dedi ki rahim ağzın daha 20 mm lerde önce onun tamamen kısalıp açıklık olan yere bebeğin gelmesi lazım dedi. alttan eliyle baktı açıklık var yumuşama yok dedi . Senin rahim yapın da bu şekilde olabilir dedi. Progesteron tedavisi falan uygulamak mantıklı olur gibi geliyor ama şu an için bana öyle bi tedavi uygulamıyorlar. Anlam veremiyorum pazar beni az daha sezeryana alacaklardı şimdi benek gelecek mi yerinde duracak mı biley demiyorlar. Bebeoş da makat geliş o yüzden 10cm açıklığı beklemek doğru olmazmış. Bakalım yarın ne diyecekler 🤷🏻‍♀️
Sağlıkla zamanında senin bebişin de 🙏🏻ben de hastanedeyim 1 cm açıklık olmuş . Benim 80 90 görüyor nstde . Rahim kısalığından mı hastanedesin şu an ?

Hastanedeyim hala canım. Şu an antibiyotik tedavisi uygulanıyor. Cumartesi gününden bugune kadar da nidicart verildi onu da kestiler. Nst de sancılarım 30 lara çıkıyor 20 dakikada 3 kez falan normal diyorlar şu an hastamedeyim ama antibiyotik hariç bişey yapılmıyor. Kaç kez açıklık musyenesş ettiler sayamadım. En son paazar günü gece ben alttan kontrol edilip uyarılmak istemiyorum dedim. Ben belki bu açıklıkla uzun zamandır geziyorum. Dün Perinatoloji vajinal ultrasonla baktı dedi ki rahim ağzın daha 20 mm lerde önce onun tamamen kısalıp açıklık olan yere bebeğin gelmesi lazım dedi. alttan eliyle baktı açıklık var yumuşama yok dedi . Senin rahim yapın da bu şekilde olabilir dedi. Progesteron tedavisi falan uygulamak mantıklı olur gibi geliyor ama şu an için bana öyle bi tedavi uygulamıyorlar. Anlam veremiyorum pazar beni az daha sezeryana alacaklardı şimdi benek gelecek mi yerinde duracak mı biley demiyorlar. Bebeoş da makat geliş o yüzden 10cm açıklığı beklemek doğru olmazmış. Bakalım yarın ne diyecekler 🤷🏻‍♀️
Ah canım gecmis olsun insallah durur yerinde aceleci cikti seninki de valla

İdrar tahlilinde lökosit 12 çıkmış yine ya. Sağlık ocağında tahliller bekletildiği için fazla çıkıyor diyorlardı onla mı alakalıdır sizce?

Nidicarti bende hala kullanıyorum. Ama nu devlette bu kadar çok kurcalamalarına bende ayar olmuştum. En ufak bişeyde farklı tedaviler. Ve haklısın gerçekten tetikliyor bence de. Ama ilk zamanlar böyle oluyor sonra normale dönüyor. İçini rahat tut. Kendi doktorunla konuşuyor musun o ne diyor. 20 mm evet risk ama bu mm ile 40 haftaya gelen var demişti perinatolog bana

Sağlıkla zamanında senin bebişin de 🙏🏻ben de hastanedeyim 1 cm açıklık olmuş . Benim 80 90 görüyor nstde . Rahim kısalığından mı hastanedesin şu an ?
Ayy kızlar ınsallah herkes zamanında doğursun🥲bu haftalardan sonra kendınızı çok yormayın🌸

Enfeksıyon falan var mı acaba🤔
Yani enfeksiyonu gösteriyo tabi de çok sınırda ya, bekletildiği için de yüksek çıkabiliyomuş, doktora atsam ilaç başlatacak 7 lökositte bile kullandıydım :KK43:
Canım şeker sende sınırda ve arada yüksek olduğu için olabilir mi enfeksiyon vs bunlara şekerde sebep olabiliyor
Yok benim şekerim yokkk inanmıyorum ben djfj

Yani enfeksiyonu gösteriyo tabi de çok sınırda ya, bekletildiği için de yüksek çıkabiliyomuş, doktora atsam ilaç başlatacak 7 lökositte bile kullandıydım :KK43:

Yok benim şekerim yokkk inanmıyorum ben djfj
Bekletıldıgınde oluyor mu bılmıyorım da antıbıyotık verır en azından gecsın enfeksıyon iyi değil bol su iç

Bazı küçük hanımların puseti geldi 🥲

Eklentiler

• IMG_5312.jpeg
    IMG_5312.jpeg
    162,4 KB · Görüntüleme: 29
Kedoşlu ve çılgın arkadaşlarım ❤ bir sayfadan şu yatağı aldım. Baya kaliteli çıktı, altı ince tahta, yanları sert kalın penye örgü, içindeki yatakla geldi. Şuanda da indirimde 650 + 150 tl kargo. Düşünen olursa diye sayfayı bırakayım. Bebeğime yatak alırken, kızlarıma da yatak alıvermişim 😅 Satıcı hem sokak hayvanları klinik masraflarını karşılıyor aldığı parayla. O yönden de çok içime sindi. Evde yer ayarlayabilirsem bir tane daha alacağım orenkedisatis (@orenkedi35satis) • Instagram photos and videos

Eklentiler

• IMG_20241015_182716.jpg
    IMG_20241015_182716.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20241015_203725.jpg
    IMG_20241015_203725.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 29
X