2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bende kan ilaci konusunda kafam karsiik arastiriyorum Kabiz vs yapmayan bu arada bacaklarım çok ağrıyor arada gece vsde neden olur

Hepimiz endişeler yaşıyoruz ya 12. Hafta bi dolsa bi riskleri atsak diye. Ben de endişeli psikolojisi olan annelerden bir tanesiyim. Aklıma bir şey geldi herkese içi rahat olsun diye yazıyorum.

Hamileymişim ama hamile olduğumu bilmeden en büyük boy bavulu üç dört kat taşıdım oldukça ağırdı ve de bi kere değil üç dört kere. Sonra yapmamam gereken birkaç şey daha yaptığımı hatırladım. Allahın izni ile bebeklerimiz sağlıklıysa ve de dünyada yiyecek ekmekleri varsa dünyaya geliyorlar. Olmuyorsa Yine Allahtan.

Yine bir şey daha: bir yakınım 18 yaşlarında erkek arkadaşından hamile kalıyor. Ama çok küçük bir yerde ve imkansızlıkları olan bir yerde yaşadığı için kimseye söylemiyor. 8. Aya kadar ailesi kilo aldığını fark ediyor ama kimse böyle bir şeyden şüphelenmiyor. Sonra bi şekilde dr gidiyorlar 8. Aydan sonra dr o zaman söylüyor çocuğun max 1 ayı kalmış doğmasına diye. Şimdi çocuk baya büyüdü. Sapasağlam çok da sağlıklı şükür ki, düşünün biz kaç kere doktora gittik testler tahliller vs baktırıyoruz falan. O çocuk 8. Aya kadar hiç doktora gitmeden büyüdü. Doğduğunda da sağlıklıydı. (Ben de endişeli annelerdenim ama böyle bunları düşünüp kendimi rahatlatıyorum sizi de rahatlatır belki diye düşündüm.) Allaha emanet bebeklerimiz Allah ne derse o

Canım benim de çıktı ve hiç bi belirti vermemişti sadece çok nadiren yeşil akıntı gördüm tek doz ilaç vermişti suyla karıştırmalı inşallah hemen geçer geçmiş olsun

Canım benim de çıktı ve hiç bi belirti vermemişti sadece çok nadiren yeşil akıntı gördüm tek doz ilaç vermişti suyla karıştırmalı inşallah hemen geçer geçmiş olsun
Cok teşekkür ederim bende 2 doz kullanicam insallah hemen gecer doktor bebege zarari yok desede hemen panik yapiyoruz

Ya bana da bir arkadaşım trip attı iki çocuğu var ben onun ikinci hamileliğini annem yolda onunla karşılaşınca öğrenmiştim. Erken söylememi beklermiş sana ne. Story atmıştım zarfla cinsiyeti yazınca doktor zaten ilk o şekilde paylaşım yaptım gebelik ile ilgili. Bir de diyor ki bari cinsiyetini erken paylaş. He canım bir haftadır bekliyorum senin için açayım zarfı söyleyeyim manyak sinir etti beni
Başlangıçta yapmadık biz 2 ay kadar ama sonrasında birlikte olduk, sıklığı fazla değil ama uzak durmamak lazım diye düşünüyorum. Soğuma olmadı aksine daha farklı geldi bana daha iyi hissettim çünkü çok etkileneceğini düşünmüştüm cinsel hayatımızın.

Kızlar merhaba geçen hafta rubella Avidite testi vermiştim bugün sonuçlanacaktı. eşimle birlikte hastaneye gittik ondan sonrası olaylar sinsilesi başladı zaten. Rubella ıgg çalışmışlar ona da negatif çıkınca avidite çalışmamışlar eşim orada sinirlendi yükseldi dedi ki Biz avidite istiyoruz Siz neye istinaden negatif diye çalışmıyorsunuz. Doktor dışarıya çıktı dedi ki ıgg negatif olunca avidite çalışılmaz, hocam dedim Peki benim ıgg varsayalım ki negatif ıgm pozitif olur mu dedim evet dedi olur. Ondan sonra eşim dedi ki başka yere test yaptıracağım pozitif çıkarsa sizi mahkemeye vereceğim. Bunlar tutuştu Bursa'daki laboratuarı aradılar oraya gönderiliyor Çünkü kan tekrarlayalım testi. iki ayrı laboratuvarda yapalım tekrar demiş bursa. Benden yine kan aldılar dedim yine bir hafta mı bekleyeceğim Hayır dediler yarın çıkacak. sonra emin olmak için dedim ki hem ıgg hem ıgm hem de avidite yapacaksınız değil mi Kadın dedi ki dur dedi Senin yanında arayayım karşı tarafa diyor ki tozmoplazma yapılacak, ya dedim ne tozmoplazması rubella yapılacak Ondan sonra rubella dedi ıgg ve ıgm ve avidite yapılacak diye. Kadına dedim ki çıktıyı alabilir miyim bir saniye dedi doktoru aradı sonra bana diyor ki çıktıyı verirsek tekrar test yapılamaz Biz de tamam dedik geldik. Bunlar büyük ihtimalle tozmoplazma falan çalıştılar Çünkü benim negatif yanlış test çalışıldı. sinir küpü oldum arkadaşlar Bir de bana kalkmış diyor ki sizin pozitif çıkmış ama devlet hastanesine güvenmeyin size mi Güveneyim rubella diyeceğine tozmoplazma diyorsun. Ben zaten riskli haftamdayım Normalde 3 Haziran'da perinatolog'a gideceğim onu beklememek için içim rahatlasın diye gittim Buraya yaptırdım aldığım sonuç Bir haftadır kendime hep olumluyorum negatif hiç düşünmedim ama bugün içimden geçtiler

Hay Allah ya büyük aksilik yaşamışsınız. Neyse ki peşine düşmüşssünüz durumun

Evett aynen oyle yapiyorumm keyfini cikarmaya calisiyorumm, bizde simdi doktordan geldikkk cinsiyetini gorduuu kagida yazdirdikk artik bizde bir balon patlatirizzz ama sanirimm erkekkk doktorda gulduu anladim gibii bide fotolarda filan ayni erkek tipi var cok komik

Sadece aklima takilan biraz bi kanama alani goruyorum dedi doktor ama endiselenmeye gerek yokmus, takip edicez sadece dedi plasentada yeni olustugu icin. Normalde hic kanamam filan yok ama olmadida, biraz aklim oraya takildii

Ya ne gerizekalılar. Hamilelik bu, içinde bir çocuk var ve o çocuk için her gün kritik öneme sahip nasıl bu kadar dikkatsiz olabiliyosunuz ya? Kendi tuzları kuru ya? Kendi yakının kendi çocuğun olsa sa mı bu dikkatsizliği yapacaktın? Bıktık artık bu işini düzgün yapmayan insanlardan. İyi ki hakkınızı aramışsınız sessiz sakin olsanız eşiniz tepki göstermese hadi güle güle evinize derler. İnşallah yarın çıkacak sonuç sizi çok mutlu eder ve içinizi rahatlatır

ayyy iste milletin agzi durmuyo yaa dusuncesizler bazen olur olmadik konusuyolar ancaa, bizdede doktor az once gordu cinsiyetiniii kagida yazdirdikk bakalim

Tam haftasiyla uyumlu minnosumuzz, sadece ufak bi kanama alani goruyorum dedii onu takip ederiz dedi, zaten coraspin kullaniyorum ona devam edicekmisim. Vitamin yazdi bidee. Aklim sadece oraya takildi biraz ama endiselenme dedi kanamam hic olmadi cunkuu

Allah razı olsun inşallah canım hayır haber gelir. Laboratuvardaki doktora dedim hocam bugün 11+1 ve plasentadan direk geçiyor varsa hastalık ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi ne hissettiğimi neler olabileceğini? Evet diyor yavrumu bugün ne biçim strese soktular yazıklar olsun

Doğum paketini nereden düşüyorsunuz ben de Ankaradayım henüz doktor seçimi yapmadım

Yaşadığın tek stres dışardan gelen olsun. Sağlık haberlerini bekliyoruz

Kültüründe üreme çıkmış. Koli basili. Yani dışkının idrar yoluna bulaşması. Vajinal temizliğini önden arkaya yap olur mu. Ciddi bi enfeksiyon değil.merak etme.
Ay evet oylemis canim.korkulcak bisey degil sedi doktor halbuki cok pimpirikliyimdir nasil.olduysa iste dikkat ettikce inadina oluyo

Günde 4 defa prilam alıyorum. ilk 3-4 gün herşey mükemmeldi. Sanki artık daha az etki ediyor gibi. özellikle sabahları sürekli bir öğürme ve bulantı mevcut. 3 ay bitsin diye bekliyorum :)
4 defa fazla olur gibi sanki.Yani. başka bi yönden de kurtaracak mi beni bu bulantıdan çok zor ya hamilelik Allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…