2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Benim de hiçbiri zerre içime sinmiyor ama maalesef özel hastane yok devlettekilerle de uyuşamadık bi türlü , imkanın varsa tabiki değiş en azından içine sinen olur

Benim devlet hastanesindeki doktorlarda iltimadim kalmadı. Gebeliğin den 1 ay önce senin çocuğun olmaz tüp bebeğe git demişlerdi bana o zamandan beri devlete tovbeliyim

Aynı durumdayım ya burxa öyle seyler okuyorum ki herkesin basına k tü seyler geliyor gibi resmen .keske randevum yakın olsaydı . Baska doktora da hiç gidesim yok

İstanbul'dayım canım ben ama burada doğum paketleri o kadar pahalı ki uygun olan hastaneyi buldum doktorda böyle çıktı benimkinde soru sordurmuyor kilom fazla diye azarladı beni değişik bir kadın
Hepimizde kilo var. Elimizde olsa zaten kiloyu tercih etmeyiz. Artık hamilesin bu saatten sonra diyet yapamayacağına göre safi egolu konuşmalara ne gerek var. Zaten hassas süreç ve en çok onlar şahit bu duruma ama empati sıfır. Sonra gelde kendini teslim et bu doktora. Bende devletteyim kadın buzlar kraliçesi. İlçede olunca alternatif yok. Diğer ilçede özel hastane var tam bir ticarethane bakışı. El mahkum devlete devam

Bende başka bir doktora gideceğim sekretere söyleyeceğim zaten memnun olmadığını bu doktor daha iyi gibi inşallah yüzüm güler :)

Devletten devlete değişiyor mu bilmiyorum. ama bizim buradaki devlet hastanesi (Başakşehir Çam Sakura) bırak içeriye almayı eşleri bekleme salonuna bile almıyor. Diğer gebeler rahatsız oluyormuş. Ben psikolojik durumumu anlattım yine de almadılar. Hatta doğumdan sonra kata eşi almıyorlarmış. O yüzden devleti bırakmak zorunda kaldım.

Şimdi perinatologa gidiyorum. İkili test öncesi ayrıntılı ultrason da yapacak. Önceki gebeliğimde kadın doğum doktorum yapmıştı ikili testi. Sonuçlar genelde 1 haftaya çıkıyor. Ancak ayrıntılı yaparken zaten bir sıkıntı varsa görüyor. (ense kalınlığı, kordon boyu, rahim ağzı, plesanta konumu, kordon bağından kan akışı, bebeğin kalp kapakçıkları, beyin selebral sıvısı, hidrosefali oluşumu bakılan hatırladıklarım.) Çoğu doktor kasık ağrısı vs şikayetin yoksa rahim ağzı ölçümünü yapmıyor ki bu çok önemli atlanmaması gerekiyor. (rahim ağzı ölçümü vajinal muayene ile yapılıyor rahim ağzında baskı ile açılma var mı bakılıyor. Ancak rahim çok yukarıdaysa karından ultrasonda sıfır risk olarak kabul edip vajinal bakılmıyor. )

24. haftadaki ayrıntılı ultrasondan biraz daha az tabi. Orada bebeğin kalp damarlarından mesanesine böbrek boyutlarından göz çukurlarına parmaklarından memiklerine kadar bakıyorlar ve sen de görüyorsun :) Sonuçlar iki türlü değerlendiriliyor bir ultrason sonuçları iki tarama testi sonuçları. Ultrason testi sonucu genelde olumsuz olursa bir organ anomalisi olarak söyleniyor. İkili tarama testi sonucu da down sendromu riski veriyor. (1/120000 gibi) Belli bir oranın altı doktorlarca risk kabul ediliyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur. :)

Zaten hamile kalmadan önce kilo verme surecindeydim tam verememisken ramazan girdi araya sonra 3 kilo ödem oluştu bende adetimi beklerken afacanim geldi dünyama benim sorunum ödem zaten doktor azarlayinca iyice soğudum moralim bozuldu. Eşimde pek begenmedi doktoru zaten. Buradaki devlet hastaneleri fazla kalabalık fazla ilgilenemiyorlar haklı olarak birde başımdan bir olay geldi o yüzden tercih etmedim. Ama küçük bir ilçede olsaydım mutlaka devleti tercih ederdim. Başka doktor yok mu o doktora kıyasla daha iyi duyumlar aldığınız doktor ?

Yok canım malesef. Tek doktor ve randevu bulmak zor. İdare edeceğim yapacak bir şey yok malesef takma kafana onun dediklerini bebişine odaklan. Benimde önceden 9 haftalık kaybım var ve endişeleniyorum ister istemez. İyi düşenelim iyi şeyler olsun inşallah.

Bende aynı durumdayım iki gündür belirti sıfırlandı.Haftaya cuma randevum inşallah herşey yolundadır

Şimdi benim rubella riskim var biliyorsunuz. Doktorum perinatoloğa yönlendirdi. 12. Haftama denk geliyor. Balıkesir Şehir hastanesinde randevu buldum. Hem 2 li tarama hem de avidite değerlendirmemi aynı doktora yaptırabilirim o halde değil mi?

O zaman hiç kendini üzme fazla hastaya baktığı için belkide soğuktur. Hiç üzülme Allah'ın izniyle bebislerimiz vaktinde sağlıklı bir şekilde kucağımıza alacağız

Evet hatta çok iyi olur. Perinatologda olman :) Cihazları daha kaliteli çünkü. Üstelik renkli ultrason yapabiliyorlar.

Aynen bana da kilo ver dediler 170 boyunda 60 kiloyum ama mecbur doğum için birinin takip etmesi gerekiyor maalesef
Allah aşkına sana kilo ver demek nasıl bir mantık daha kaç olacaksın acaba canım kilon çok çok iyi hiç takma takılma ben 1.5 senelik diyetten çıktığım için inanılmaz hızlı kilo alıyorum boyum senle aynı ama 75 kiloyum hiç de takmıyorum kafaya doktorum da bir şey demiyor Allahtan verdim yine veririm en keyifli zamanlar hiç kiloyu kafaya takamam

Canım bugün özel hastanede ikili testi yaptırdık yaklaşık yarım saat ultrasonda bebeği detaylı gördük burun kemiği oluşmuş mu diye baktı ense kalınlığına baktı bol bol hareketlerini izledik bide yanlış hatırlamıyorsam rahim boyuna baktı bunların hepsi normal muayene ücreti içindeydi bu arada yani 300 TL sonra kan vermemi istedi kan sonucuna göre 5 gün içinde riskli risksiz ya da yüksek riskli gibi bir sonuç çıkacak sonra tekrar çağırdı kan içinde 350 TL verdik umarım yardımcı olmuşumdur

Ay maşallah ne güzel yavrunu görmüşsün uzun süre teşekkür ederim canım bilgiler için darısı başımıza

Yaa demekki herkeste ayni etkisi yokk arastirdimdaa erik yaparmis ishal cunkuu baskada normalden farkli bisey yemedigim icin ona bagladimm
Canım ben ömürlük and içmiş kabızlardanım zaten beni ishal yapcak bi şey yer yüzünde yok maalesef arada bi olsam zorlanmadan yapsam diyorum ama doktorların verdiği dozda dikkat et ishal olursun dedikleri dozda bile tuvaletimi çıkaramadığım çok olmuştur bu konuda numuneliğim maalesef

Ben ilk gebeligimi tansiyon yuksekliginden dolayi 35+6’da gerceklestirdim.Oglum 1910 gram dogdu su an 3,5 yasinda masallahi var,canini cok sikma limonlu su icmeye bak,tuzu kes ve tabi ki bunlari doktoruna danisarak mutlaka.Ben bu gebeligimde bu sebepten oturu asprin kullanmaya baslayacagim 12.haftadan itibaren.Her zaman iyi dusunelim iyi olsun ,stresten uzak dur bi de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…