2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba, ilk hamileliğimde benimde çift taraflı direnç vardı, doktorum tansiyon dememişti hiç ama kontrollerim daha sık olmuştu. Coraspin kullanmıştım, abartı olmayacak şekilde limonlu su içmiştim ve hep sol tarafıma yatmaya özen göstermiştim. Çok şükür bir sıkıntı olmadan 40+3 te doğum yaptım. İnşallah sende bir sıkıntı olmadan sağlıkla kucağına alacaksın bebeğini stres yapma :dua:
Amin inşallah neden oluyor acaba korkmaya başladım biraz

Tüp bebekle gebe kaldım. Ben de 5.haftanın sonundayım kanamam coktu 2 önce dr a gittim ilk defa. Kese ve bebeği gördük ama kanama alanı da vardı ve cok kanaman var düşebilir dedi. Ekoprin i kes bi kaç gün dedi. Siz kan sulandırıcıyı kaç günlüğüne bırakmıştınız. Bi kaç günden kastınız ne dedim 3,4 gün dedi. Ama hala kahverengi olarak leke gibi devam ediyor ama tüm gün geliyor. Normal demişti.
Ne kadar süre coraspini kestiğimi hatırlamıyorum ama bir haftadan fazlaydı. Kan sulandırıcı iğneyi hemen o hafta kestik bir daha başlamadık. 5. haftada olmuştu kahverengi lekelenmem. Sulandırıcıları kesince lekelenme de hemen bitti.
Sonra 11. haftada kanamam oldu bu sefer artık başlamamak üzere coraspini kestik.

Sizin benimkiyle aynı olmayabilir. Tahlil sonuçlarınıza kan değerlerinize bakarak doktorunuz tekrar başlar veya tamamen keser

Hanımlar merhaba bizde ikili testten çıktık bebeğimizi detaylı gördük çok şükür sadece rahim damarındaki direnç akımı biraz fazla dedi coraspin başlattı bugün ilerleyen zamanlarda tansiyonun yükselebilir dedi biraz morallerim bozuldu tansiyonum için evde yapabileceğim bişey var mı acaba ciddi bişey mi
Geçmiş olsun. Rahim damarlarına detaylı USG de bakıyorlardı diye hatırlıyorum. Ben de haftaya 2li ye gireceğim özelde mi yapıldı.

Amin inşallah neden oluyor acaba korkmaya başladım biraz
Nedeni hakkında bişey dememişti doktorum. sadece ne olabileceğini sormuştuk, erken doğum riski var demişti hatta 35. haftada beni zorunlu doğum iznine ayırdı izin veremem dedi, yola da çıkacaktık çünkü. ben hep pozitiftim o dönem, organlarıyla ilgili bir sıkıntı olmaz sadece erken ve küçük doğar demişti o yüzden stres yapmamıştım çok. dediğim gibi kızım 40+3 te 3240 kg doğmuştu. sende endişelenme kendine stres yapma

Kızlar burda kalabalık bir grubuz. Çok sık görülmeyen hatta nadir görülen olayları yaşayanlarımız olabilir. Bunu genelleyip kendimize sakın pay çıkarmayalım. Şu güzel günleri bir de endişeyle geçirmeyelim. Bebeğinize yansır inanın. Mutlu anne mutlu bebek. Benim bu 4. Hamilelik ve hepsi birbirinden farklı. Yani burda sadece bilgilenelim ama olayları duyguları üstlenmeyelim.

Arkadaşlar aramızda sözleşmeli öğretmen var mı? Sözleşmelilerin rapor süresi ne kadar? 20 gün mü 30 gün mü? Ben çok yoruluyorum. Bulantılarım hala bitmedi. Evde yemek pişince sürekli kusuyorum, hep dışardan yiyorum. Dersler hiç verimli geçmiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. 😟

Arkadaşlar aramızda sözleşmeli öğretmen var mı? Sözleşmelilerin rapor süresi ne kadar? 20 gün mü 30 gün mü? Ben çok yoruluyorum. Bulantılarım hala bitmedi. Evde yemek pişince sürekli kusuyorum, hep dışardan yiyorum. Dersler hiç verimli geçmiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. 😟
Devlette çalışan herkesin toplam rapor süresi 40 gündür diye biliyorum.Bağlı olduğun milli eğitime sorabilirsin cnm detaylı

Merhaba kızlar yeni geldim aranıza 10+5günlük hamileyim şimdiye kadar hiç bulantım olmadı önceden gelen tiroid problemim var ama oda iyi gebelikten önce hangi dozu kullanıyorsam yine aynı doza devam ediyorum 1haziran da randavum var ikili test de olucam inşallah herşey yolundadır

Hoşgeldiniz.. . umarım sağlıkla ve şikayetsiz devam eder hamileliğiniz.. 😍😍

Kızlar burda kalabalık bir grubuz. Çok sık görülmeyen hatta nadir görülen olayları yaşayanlarımız olabilir. Bunu genelleyip kendimize sakın pay çıkarmayalım. Şu güzel günleri bir de endişeyle geçirmeyelim. Bebeğinize yansır inanın. Mutlu anne mutlu bebek. Benim bu 4. Hamilelik ve hepsi birbirinden farklı. Yani burda sadece bilgilenelim ama olayları duyguları üstlenmeyelim.

Kesinlikle öyle.. Uzun bir yola çıktık. İki mevsim değişecek ve biz kim bilir neler neler yaşayacağız. Her anın tadını çıkaracağımız keyifli bir hamilelik olsun her birimiz için ❤️😍

40 gün diye biliyorum ben rapor hakkini

Merhabalar aranıza bende katıldım şuan doktor değiştirmeyi düşünüyorum kendi doktorumu hiç beğenmedim donuk bir kadın ve yanında kendimi hiç rahat hissetmiyorum. Aynı hastanede başka doktora geçeceğim sizce problem olur mu?

Merhabalar aranıza bende katıldım şuan doktor değiştirmeyi düşünüyorum kendi doktorumu hiç beğenmedim donuk bir kadın ve yanında kendimi hiç rahat hissetmiyorum. Aynı hastanede başka doktora geçeceğim sizce problem olur mu?
Bence rahat hissettiğin doktora gitmek en doğal hakkın. Nasıl iyi hissedeceksen öyle yap bana göre.

Bence rahat hissettiğin doktora gitmek en doğal hakkın. Nasıl iyi hissedeceksen öyle yap bana göre.

Doktorla enerjimiz uyuşmadi. Kalp atışında eşimi içeriye almadı gibi bir sürü olumsuz durum var çok azarlayici tavrı var normal doğum istediğim için rahat etmem gerekli inşallah diğer doktor iyidir. 😊

Dr içine sinmiyor ise devam etme. Zaten zorlu bir süreç geçiriyoruz rahat olmamız gerekiyor. Aynı hastanede de lar muhabbet içinde olur. O yüzden sorarsa eleştirmeden içime sinmedi, size gelmek istedim diye söyleyebilirsin, belki de umursamaz sormazlar bile😊

Bu mide bulantıları mide yanmaları iyice kötüleşti artık ne yapsam bilmiyorum. Hiç kusmadım şimdiye kadar ama o kadar midem bulanıyor ki sürekli midem ağzımda. Hiç bir şeyden keyif alamıyorum. Bir kilo vermişim. 25 aylık bir oğlum var çalışıyorum normalde akşam ona vakit ayırırdım. Şimdi hiç bir şey yapamıyorum evdekilerin modunu da düşürüyorum kendimi kötü hissediyorum 😭 düşününce daha 8 hafta var muhtemelen tamamen bitmesine. O kadar büyüyor ki gözümde. Bir şeyler atıştırmaya prilamı farklı saatlerde kullanmayı her şeyi deniyorum ama bir çözüm bulamadım
Kuzum çok geçmiş olsun
Bi kaç hafta önce bende suratım ekşi ekşi geziyordum şuan inan aşırı hafifledi pek nadir mide bulantısı var bünyenin alışmasıyla alakalı sanırım herkesde çok farklı gidiyor
mümkün olduğunca aç kalma saatte 1 hatta yarım saatte bir bişiler atıştır aç kalmak çok kötü etkiliyo
Leblebi kabak çekirdeği kuru üzüm sevdiğin çerezlerden al yanına
Tuzlu kraker bende işe yaramıştı

Dr içine sinmiyor ise devam etme. Zaten zorlu bir süreç geçiriyoruz rahat olmamız gerekiyor. Aynı hastanede de lar muhabbet içinde olur. O yüzden sorarsa eleştirmeden içime sinmedi, size gelmek istedim diye söyleyebilirsin, belki de umursamaz sormazlar bile😊

İki kere gittim ikisinde de ayaklarım geri geri gitti. İnşallah diğer doktor iyiydir. Hastane değiştirmekte istemiyorum doğum paketleri uygun 🙁

X