2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Bizde ateş olmuyor fakat huysuzluk gece uyanmalari sık. Ben farketmedim 8. Dış büyümüş çıkmış bile . Yapısı gereği ateş oluyor demekki. Ama diş atesi 37 civarı olur 38 gelmez diye biliyorum. Belki başka sorunu vardır doktora gittiniz mi. ?

Bu seferkinde gitmedik ama şuan çıkardıklarıyla 12 diş olacak. Bütün dişleri çıkarırken yğksek ateş ardından ishal devam etti

Bir profesör diyordu ki diş ateş yapmaz ateşli dönemlerde dişim çıkması hızlanır diye

Benim oğlumun da en sevdiği kitaplar ve konışma kartları
Onlarla güzel oynuyoruz baya istekle dinliyor beni
Zamanla herşeyin daha çok farkına varacaklar dikkatleri artacak keşif süreleri kısalacak
Canım genelde 15-16 aylığa kadar herşey normal diyor doktorlar
Ozaman biraz daha bir atak dönemine girip dillenmeye başlıyorlar
Hatta böyle takip ettiğim doktor ve çocukları var instagramda
Birinin bebeği 2 yaşına doğru başlamıştı kelimelerini arttırmaya
Bol bol konuş bebeğinle
Herşeyi anlat
Hatta bizim doktorumuz birlikte vakit geçirdiğiniz her an ne yapıyorsanız anlatın konuşun hatta çeneniz ağrısın konuşmaktan diyor
Şuan tamamen kaydetme dönemindeler
Duyuyolar biliyorlar kaydediyorlar
Sonra torbalarından birer birer çıkarıp konuşmaya başlayacaklar kelimeleri cümleleri

Bu seferkinde gitmedik ama şuan çıkardıklarıyla 12 diş olacak. Bütün dişleri çıkarırken yğksek ateş ardından ishal devam etti
Hey Maşallah biz daha 3. Dişı patlatamadıko yüzden ateş konusunda fazla yorum yapamam
Bir profesör diyordu ki diş ateş yapmaz ateşli dönemlerde dişim çıkması hızlanır diye
Evet ben de duymuştum bunu. Ateşlenınxe diş etlerınde yumuşama gibi bir şey oluyormuş sanırım ve o dönem patlaması daha kolay oluyormuş.

.
Bebem koltuktan kanepeden tek başına inebilmeye başladı, ne kadar hareketlı olduğunu varın burdan anlayın. Söyleyeceklerim bu kadar evde her sn bir harb var. Her an her yerde bir tehlike içinde.
Onu biz yastık yada oyuncaklarini koyup çıkarak başladık. Bizim koltuklar yüksek diye hiç korkmuyorum kendi kendine çözüm buldu yaramaz

.

Onu biz yastık yada oyuncaklarini koyup çıkarak başladık. Bizim koltuklar yüksek diye hiç korkmuyorum kendi kendine çözüm buldu yaramaz
Çok erkenngelıyoe böyle şeyler için ya şok oluyorum. Büyük oğlum çok temkınlıydı 2 yaşından sonra ınebıldı koltuktan kanepeden. Bunu bıraksam aralayacak neredeyse

Çok erkenngelıyoe böyle şeyler için ya şok oluyorum. Büyük oğlum çok temkınlıydı 2 yaşından sonra ınebıldı koltuktan kanepeden. Bunu bıraksam aralayacak neredeyse
Ben bilerek bizim yataktan inmeyi de öğrettim düşmesin diye , kendi inebiliyor artık . Koltuğa zaten tırmanıyor ordan da cama çıkıyor . Vahşi doğada gibiyiz resmen

Ben düşerse diye hep yere bırakıyorum.henüz yürümediği için koltuğa falan da tırmanamıyor ama heyere emekleyerek gidiyor 2 saniye bırakınca hemen prizin orada buluyorum.bırakamıyorum artık hiç

.

Ben bilerek bizim yataktan inmeyi de öğrettim düşmesin diye , kendi inebiliyor artık . Koltuğa zaten tırmanıyor ordan da cama çıkıyor . Vahşi doğada gibiyiz resmen
Hahaha iyiymiş vahşi doğa benzetmesi.

Ben düşerse diye hep yere bırakıyorum.henüz yürümediği için koltuğa falan da tırmanamıyor ama heyere emekleyerek gidiyor 2 saniye bırakınca hemen prizin orada buluyorum.bırakamıyorum artık hiç
Aynen bende bu durumdayım canım
Bazen oynadığımız oyun odasının kapısını kapatıyorum
Biraz gidip kapıya ıııı ıııı aç diye söyleniyor ama sonra dönüp oynuyor
Yoksa peşinde dolanmaktan mahvoluyorum akşama kadar

Kızlar selam.
Oğlumda bu aralar geceleri burun tıkanması başladı. İlk olduğu gün hasta oluyor zannettim ama gündüz problem olmadığını görünce peteklerden oluyor diye düşünerek oda nemlendiricisini açıyorum birkaç gecedir. Fakat bana mısın demedi. Aynı durumu yaşayan var mı? Başka ne sebep olabilir? Bu arada burnu kuruyor sanırım sürekli katı sümük çekiyorum aspiratörle. Yavruma eziyet ediyormuşum gibi hissettiriyor aspiratör de. Ne yapacağımı şaşırdım. Şu salgın döneminde hastaneye adım atmak bile istemiyorum. Umarım geçer artık

Günaydın arkadaşlar,epeydir giremiyorum gruba günler sizin de bildiğiniz gibi çok hızlı ve yorucu geçiyor kızım 14 aylık oldu benim de , yürümeye başladı daha yeni ama emeklemeyi hız açısından tercih ediyor yürümeye gece nerdeyse saat başı uyanıyor ve eskiden emzikle veya su içerek babası uyuturdu geri şimdi emmeden uyumuyor bu da beni çok yorgun ve sinirli yapıyor, diş için uyanıyor heralde diyorum ama gündüz uykuları da çok az olunca hiç dinlenme vakti bulamıyorum kendime ,nedir bu saat başı uyanmalar sizin bebisler nasıl deliksiz uyuyanlara maşallah

Zaten anlamlı kelimeler daha çok 18 aydan itibaren oluyor canım, 2 yaştan sonra da genelde cümle kurmaya başlıyorlar

Bebem koltuktan kanepeden tek başına inebilmeye başladı, ne kadar hareketlı olduğunu varın burdan anlayın. Söyleyeceklerim bu kadar evde her sn bir harb var. Her an her yerde bir tehlike içinde.
Biz de öyleyiz canım ev sevdikleri koltuk tepeleri .
Konusmasininkafaya takma bizimkilerin de anlamlı kelimesi yok anlamlı hareketi var ama anne. hayvan seslerini sık öğretiyorum sadece köpek deyince ha diyorlar ama anlamlı bir anne baba falan yok . Bence 18 aydan sonra olacak onlar ama koltuk kenarı yürümesi başladıysa arkadan bağımsız yürüme cabuk geliyor. Önce gözüne kestirdiği yakın mesafeye 2 adımla başlıyor gerisi geliyor Allah in izniyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…