2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kizlar bebeklerde kahvalti icin neler yapiyorsunuz benimki hic bisey yemiyo zar zor peynir zeytin ezmesi o kadar yumurtaya karsi cok tepkili zaten. Alternatif pankek yapiyorum bazen tarhanali yada keciboynuzu unu ile felan ama cesit acisindan tikandim cok
Bende aynı durumdayım canım sanki kısır döngü hep aynı şeyleri veriyormuşum gibi geliyor
Bizimkisi yumurtanın hem beyazını hem sarısını yiyor bende tarhanalı omlet yapıp içine peynir kapya biber falan ekliyorum
Bazen yumurtayı haşlayıp sarısını labne peynir ve avakado ile veriyorum
Ama önerilere açığım diğer annişler belki fikir verir bizlere
Bu arada zeytin ezmesini kendinmi yaptın canım
Ben blendır yapmaya çalıştım ama olmadı veremiyorum zeytini yutamaz diye
Sen nasıl yapıyorsun

Yurume arkadasi kullanan var mi kizlar? Memnun musunuz?
Canım ben fisher price almıştım eğitici köpekçikle benzeyen modelinden
Ama açıkçası memnun kalmadım
Çünkü çok hafif ve kayıyor
Bebeğim tutunup kalkmak istiyor ama anında kayıyor ve çok tehlikeli
Ayaklarına lastik geçirmişti yorumlarda birisi
Bende yaptım ama olmadı sevemedim onu
Parasını haketmedi açıkçası
Acaba varmıdır iyi bir yürüme arkadaşı bende açığım önerilere🤗

Kizlar bebeklerde kahvalti icin neler yapiyorsunuz benimki hic bisey yemiyo zar zor peynir zeytin ezmesi o kadar yumurtaya karsi cok tepkili zaten. Alternatif pankek yapiyorum bazen tarhanali yada keciboynuzu unu ile felan ama cesit acisindan tikandim cok
Yumurtaya ben bütüne başladım cecil peyniri koyuyorum yada normal peynir yaninda - mısır unulu - yulaf unlu-tarhanali birini tercih ediyorum .bazen pankek oluyor Tahin pekmez birer tatlı kaşığı
( bazen pekmez yerine hurma özü )peynir labne yada köy peyniri zeytini ufak ufak bıçakla kesip veriyorum yaninda birde meyve var ( muz- üzüm mango- şeftali -elma rende -erik rende -avakado- mandalina ) bu ara küçük kelime kitapları aldım ordan ne görse istiyor parmağı ile gösteriyor. Mısırı görünce hihh diyip parmağını uzatıyor mısırı bıçakla kesip veriyorum çok seviyor elma .üzüm favori meyvemiz ortadan kesip veriyorum önüne koyuyorum bazende ben kahvaltı hazırlarken oyalaniyor

Bende aynı durumdayım canım sanki kısır döngü hep aynı şeyleri veriyormuşum gibi geliyor
Bizimkisi yumurtanın hem beyazını hem sarısını yiyor bende tarhanalı omlet yapıp içine peynir kapya biber falan ekliyorum
Bazen yumurtayı haşlayıp sarısını labne peynir ve avakado ile veriyorum
Ama önerilere açığım diğer annişler belki fikir verir bizlere
Bu arada zeytin ezmesini kendinmi yaptın canım
Ben blendır yapmaya çalıştım ama olmadı veremiyorum zeytini yutamaz diye
Sen nasıl yapıyorsun
Zeytini suda tuzu ciksin diye bekletiyorum sonra cekirdeklerini cikartip ustune zeytin yagi dökerek blenderdan geçiriyorum. Bazen de ustundeki ince zari cikartip zeytini veriyorum ufak parcalar halinde yutuyo bi soruj yasamadik cok sukur sende verebilirsin ufak parçalar seklinde

Zeytini suda tuzu ciksin diye bekletiyorum sonra cekirdeklerini cikartip ustune zeytin yagi dökerek blenderdan geçiriyorum. Bazen de ustundeki ince zari cikartip zeytini veriyorum ufak parcalar halinde yutuyo bi soruj yasamadik cok sukur sende verebilirsin ufak parçalar seklinde
Ya ben bu ufak parçalar halinde verme işinden nedense çok korkuyorum😞
Biliyorum çok yanlış yapıyorum alışması lazım ama ya boğazında kalırsa diye endişe etmekten veremiyorum
Bir de ben eline verince sadece oynuyor ve sonra mama sandalyesinden aşağı atıyor
Kendisi yemesi gerektiğini hiç anlayamadı ya da hiç ağzına götürmüyor nedense🙊

Ay iyi ki gordum yorumunu bugun aynisindan siparis vermeyi dusunuyodum ben de. Bizimki aktivite masasini ittire ittire yurutuyor hic degilse boyle bir sey alayim demistim ama kaymasi kotuymus 😕

Biliyorum çok yanlış yapıyorum alışması lazım ama ya boğazında kalırsa diye endişe etmekten veremiyorum
Bir de ben eline verince sadece oynuyor ve sonra mama sandalyesinden aşağı atıyor
Normalde oyuncaklari falan agzina goturuyodur ama di mi? Kendi yemesi icin alismasi lazim. Benimki 7 aylik gibi alismisti ne guzel her seyi atiyodu agzina sonra daha cok yiyebilmeye baslayinca hizli olsun diye ben verdim hep simdi ona alisti. Eline vermeye calisiyorum agzini aciyor 🤦🏻‍♀️ tembellige alisti resmen ne ugrasicam diyor 😁

Normalde oyuncaklari falan agzina goturuyodur ama di mi? Kendi yemesi icin alismasi lazim. Benimki 7 aylik gibi alismisti ne guzel her seyi atiyodu agzina sonra daha cok yiyebilmeye baslayinca hizli olsun diye ben verdim hep simdi ona alisti. Eline vermeye calisiyorum agzini aciyor 🤦🏻‍♀️ tembellige alisti resmen ne ugrasicam diyor 😁
Herşeyi istisnasız ağzına götürüyor🙊ama eline bişey verdiğimde yemesi için , oynayıp yere atıyor
Kesinlikle alışması lazım , tabakla koymayı deneyeceğim, muhtemelen hepsini yere atacak😃

Ay iyi ki gordum yorumunu bugun aynisindan siparis vermeyi dusunuyodum ben de. Bizimki aktivite masasini ittire ittire yurutuyor hic degilse boyle bir sey alayim demistim ama kaymasi kotuymus 😕
Ya alırken yorumlara aldanıp aldım ama daha o tutacak yerinden tutarken kayıp gidiyor ben anlamadım neden okadar hafif yapmışlar ? Mantık olarak yürüme arkadaşının kaymaması , yere biraz sağlam basması gerekir ama hiç öyle değil, belki başka yürüme arkadaşları vardır bende araştırıcam ama bunu hiç sevemedim

Günaydın kızlar cift taraflı bantlardan takabilirsin o biraz daha etkili oluyor

Kızlar yaa bebişine tatlı patates verenler birşey soracağım
Geri kalan patatesi nasıl saklıyorsunuz
Ya da saklıyormusunuz
Yazık oluyor çünkü bir parçasını kullanıp
Buzluğa atayım dedim ama internette atılmaz diyor
Mesela bazen kabak da ziyan oluyor
Akıl verin bana güzel annişler😍🤗

Bizimkide oyle mama sandalyesi yemek parçaları dolu😀ama ufaktan vermelisin alissin artik ben ufaltiyorum veriyorum yedigi kadar artik ne yese kar ama ek gida halen zahmetli yani

Bizimkide oyle mama sandalyesi yemek parçaları dolu😀ama ufaktan vermelisin alissin artik ben ufaltiyorum veriyorum yedigi kadar artik ne yese kar ama ek gida halen zahmetli yani
Hemde nasıl zahmetli🙊
Daha bugün eşime dedimki büyüdükçe daha da zorlaşıyormuş minikken ne güzelmiş😍

Benimki de emeklemiyor.yüz üstü sırt üstü yapa yapa yuvarlanarak gidiyor istediği yere 😂 basmaya da hiç niyeti yok ayak ucuna basıyor.ama iş anneye tekme atmaya gelince hiç acımıyor😂 süt işi bizde de azaldı.illa katı Gıda yiyecek sonra uyku öncesi karnı tok da olsa az da olsa süt istiyor.ben zaten sağıyordum.sütler artmaya başladı.1 yaşına gelsin sağım aralarını açıcam artık
kaç saat arayla sağım yapıyorsun? ben de sağım yapmaya çalışıyorum ama aralık fazla uzun mu oluyor anlamadım
oğlum en çok menemen seviyor. tahin pekmez zeytin ve bir parça da peynir ekliyorum menüsüne
Yurume arkadasi kullanan var mi kizlar? Memnun musunuz?

Ya alırken yorumlara aldanıp aldım ama daha o tutacak yerinden tutarken kayıp gidiyor ben anlamadım neden okadar hafif yapmışlar ? Mantık olarak yürüme arkadaşının kaymaması , yere biraz sağlam basması gerekir ama hiç öyle değil, belki başka yürüme arkadaşları vardır bende araştırıcam ama bunu hiç sevemedim
biz de bu yürüme arkadaşı var. kızımda da kullanmıştık çok pratik. ağır olan modeller evet kaymıyor ama çocuğun onunla yürümesi çok zor oluyor. kendi dengesini sağlayana kadar yürüme arkadaşını siz tutabilirsiniz. zamanla kendi denge sağlayıp ustaca kullanıyor. ben çok memnunun bu modelden :KK200:

Kızlar yaa bebişine tatlı patates verenler birşey soracağım
Geri kalan patatesi nasıl saklıyorsunuz
Ya da saklıyormusunuz
Yazık oluyor çünkü bir parçasını kullanıp
Buzluğa atayım dedim ama internette atılmaz diyor
Mesela bazen kabak da ziyan oluyor
Akıl verin bana güzel annişler😍🤗
Ben bi bardak dolu suya koyuyorm buzdolabında hicbirsey olmuyor canım

X