2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bir kaç gündür bebeğim 3 uyku yerine 2 uyku yapmaya başladı, yani son şekerleme uykusunu uyumamak için çılgınca ağlıyor, halbuki gözleri kıpkırmızı uyku akıyor ama çok direniyor uyumuyor bende zorlamıyorum kaldırıyorum, ve işte olay orada başlıyor mızır mızır vakit de geçiremiyor akşam uykusuna kadar zar zor oyalıyoruz mahvoluyoruz eşimle
Sizlerde durum nasıl
Canım sanırım bu dönem gündüz uykularınız azalıp teke düşme çalışmaları. Çünkü bizimkiler 7 de kalkıyor 14.00 e kadar 2 uykuları vardı şu an 1 tane ve ben o saate kadar tek bakıyorum baya zorlanıyorum gece de 22.00 de 23.00 arası uyuyolardi 21.00 e doğru geliyor o da

Kızlar bir kaç gündür bebeğim 3 uyku yerine 2 uyku yapmaya başladı, yani son şekerleme uykusunu uyumamak için çılgınca ağlıyor, halbuki gözleri kıpkırmızı uyku akıyor ama çok direniyor uyumuyor bende zorlamıyorum kaldırıyorum, ve işte olay orada başlıyor mızır mızır vakit de geçiremiyor akşam uykusuna kadar zar zor oyalıyoruz mahvoluyoruz eşimle
Sizlerde durum nasıl
Bence hala 3 uykudaysanız yat kalk haline ve bebeğine şükret 🤣 bizimki ayşardır 2 uyduda. Ve şu son günlerde tek uyku çalışmalarına girişiyor aman yarabbı. O kadar zor kı 5 6 saat oyalamaya çalışmak 🥲

Merhaba nasıl bir diyet programınız vardı bebeğiniz kaç aylıkken başladınız acaba
Emziren anneye göre hazırladı diyetisyenim. Bebeğim 4 aylıktı. Örnek bir listemi paylaşayım.

Eklentiler

• 031B1EA3-F2E1-4ED2-BF8D-C2CF36E980F8.jpeg
    031B1EA3-F2E1-4ED2-BF8D-C2CF36E980F8.jpeg
    145,8 KB · Görüntüleme: 70
Merhaba kızlar. Bu mesajı ağlayarak yazıyorum çok yoruldum gücüm kalmadı diğer gün olmasını istemiyorum artık.. 9 ay 7 günlük oğlum. Gündüz iki uykusu var ama son 2haftadır gece asla yok. Bütün gece ağlama krizi. İki alt diş çıktı doktor üsttler kabarmaya baslamıs onlar yapıyo olabilir dedi. Ama cok uzun sürdü dayanamıyorum artık gece ağlama krizlerine uyumamasına. Çok zorlanıyorum sabrım tükendi çok bitik haldeyim üstüne bide yeni grip oldu sımdı burnu tıkalı diye hepten uyuyamıyor. Ne olur bana bir çözüm sunun gece uykusu ıcın

Bence hala 3 uykudaysanız yat kalk haline ve bebeğine şükret 🤣 bizimki ayşardır 2 uyduda. Ve şu son günlerde tek uyku çalışmalarına girişiyor aman yarabbı. O kadar zor kı 5 6 saat oyalamaya çalışmak 🥲
Tek uykuya geçmesi için çok erken değilmi canım?😳
Sanırım 1.5 yaş gibi falan geçiyolardı tek uykuya, hatta belkide daha geç hatırlayamadım
Ayına göre 3-4 saat gündüz uykusu yapmaları lazım diye biliyorum kuzum
Peki kaç saat uyuyor gündüz?
Offf evet yaa bazen oyalamak öyle zor oluyorki saçmasapan danslar yapıyorum dikkatini çeksin diye
Bi 2-3 dk dikkatini çekiyor en azından😀
Sonra yine ımmmm ıınnnnnn inleme hali😄heceleme de yok bizde
Sadece ınnnnnn ımmm inler durur😄
Merhaba kızlar. Bu mesajı ağlayarak yazıyorum çok yoruldum gücüm kalmadı diğer gün olmasını istemiyorum artık.. 9 ay 7 günlük oğlum. Gündüz iki uykusu var ama son 2haftadır gece asla yok. Bütün gece ağlama krizi. İki alt diş çıktı doktor üsttler kabarmaya baslamıs onlar yapıyo olabilir dedi. Ama cok uzun sürdü dayanamıyorum artık gece ağlama krizlerine uyumamasına. Çok zorlanıyorum sabrım tükendi çok bitik haldeyim üstüne bide yeni grip oldu sımdı burnu tıkalı diye hepten uyuyamıyor. Ne olur bana bir çözüm sunun gece uykusu ıcın
Canım benim
Seni çok iyi anlıyorum
Bazen okadar tükeniyorumki bu günler hep böyle mi geçecek diye umutsuzluğa düşüyorum
Muhtemelen 8-9.ay atağı içindesiniz
Doğması gereken tarihe göre internette hesaplama siteleri var ordan bakabilirsin canım
Malesef atak dönemlerinde bebekler bambaşka oluyorlar , bir de diş denk gelirse işte ozaman çığrından çıkıyor işler
Gece uykusu için tok tutan mamalar var onlardan yapabilirsin
Bugün daha yeni denk gelmiştim
2havuç
1elma haşlıyorsun buharda
Sonra blendırdan geçiriyorsun
Ocakta da pirinç unu ve suyu pişirip en son bunları içine katıyorsun
Denendi onaylandı diyordu takip ettiğim kişi
Bu şekilde hem tok tutan hemde uyku getiren mamalarla bi denesen canım belki faydası olur🤲🏻

Merhaba kızlar 9 gündür hastane de yatıyoruz dün sistoskopi oldu kızım Allah’ıma şükür evimizdeyiz Arık Allah kimseyi evladı ile sınamasın…. Kendim ameliyathanede çalışıyorum anestezi teknikeriyim ona rağmen hislerimi tarif edemem o ameliyathaneye teslim ederken….çok şikir iyi geçti işlem. İnş başka bir şeye gerek kalmaz

Kızlar bebeğini denixe sokanlar burda mı. Ben çok çekiniyorum ürküyorum soğuk mu gelir hasya mı olur vs diye bana tecrübelerinizi anlatır mısınız
Biz soktuk ilk girişinde korktu. İkincide sisme botla girdi bebekler için olandan çok eğlendi.
Kuzum çok geçmiş olsun. Allah kolaylık versin. Aslanda grip geceleri tıkandığı için yüksek yastıkta yatırdım, yatmadan önce burun yıkaması yaptık. Coldmix damlattım yakasına ve yastığına buna rağmen tıkanması devam etti. Evde buhar makinası var onu çalıştırdık 3n son çare neblüzatör yaptık çok ağladı istemedi ama 2 dakika kadar tuttum ve burnu açıldı. Bizimde 2 diş çıktı tam bu hafta üst üste geldi anlayacağın. Biliyorum çok zor ama bu yazdıklarımı deneyebilirsiniz.
Merhaba kızlar 9 gündür hastane de yatıyoruz dün sistoskopi oldu kızım Allah’ıma şükür evimizdeyiz Arık Allah kimseyi evladı ile sınamasın…. Kendim ameliyathanede çalışıyorum anestezi teknikeriyim ona rağmen hislerimi tarif edemem o ameliyathaneye teslim ederken….çok şikir iyi geçti işlem. İnş başka bir şeye gerek kalmaz
Böbrek kanallarında genişlik mi var canım. Çok geçmiş olsun bizede demişlerdi ama biz başka Bi doktorun gerek yok demesinden dolayı yaptırmadık. Sünnet oldu sadece. Sonra kanal genişliği yavaş yavaş normale döndü çok şükür.

Biz soktuk ilk girişinde korktu. İkincide sisme botla girdi bebekler için olandan çok eğlendi.

Kuzum çok geçmiş olsun. Allah kolaylık versin. Aslanda grip geceleri tıkandığı için yüksek yastıkta yatırdım, yatmadan önce burun yıkaması yaptık. Coldmix damlattım yakasına ve yastığına buna rağmen tıkanması devam etti. Evde buhar makinası var onu çalıştırdık 3n son çare neblüzatör yaptık çok ağladı istemedi ama 2 dakika kadar tuttum ve burnu açıldı. Bizimde 2 diş çıktı tam bu hafta üst üste geldi anlayacağın. Biliyorum çok zor ama bu yazdıklarımı deneyebilirsiniz.

Böbrek kanallarında genişlik mi var canım. Çok geçmiş olsun bizede demişlerdi ama biz başka Bi doktorun gerek yok demesinden dolayı yaptırmadık. Sünnet oldu sadece. Sonra kanal genişliği yavaş yavaş normale döndü çok şükür.
Canım hidronefroz vardı hamileliğimden beri takipteyiz giderek arttı ama sol böbrekte iki kanal varmış Doganın ve tıkalı imiş o açıldı

Kıyamam canım seni o kadar iyi anlıyorum ki... Ben de çok zorlandım üstler çıkarken. Altlar da zordu ama üstler kadar zorlamamıştı. Tanıdığım birkaç arkadaşımın da bebeği üst dişleri çıkarırken grip geçirdi, benim bebeğim de aynı şekilde. Muhtemelen üst dişler çıkarken bağışıklık sistemlerini de fena halde etkiliyor. Uykuya dalmadan diş jelini sürüp bir kaşık da calpol verdiğimde daha rahat uyuyordu benim oğlum. Onun dışında gece uyanmalarını diş ağrısının yoğun olduğu dönemlerde engellemek pek mümkün olmuyor. Birkaç gece üst üste yarım saatte bir uyandığımı ve asla sakinleşmediğini gün içinde salya sümük ağladığımı biliyorum😔 Hele bir de benim gibi yardım edecek kimsen yok, bir şehirde ailenden uzak bir başınaysan Allah iki kere yardımcın olsun. Geçecek bu günler de diye sırtını sıvazlayıp kucaklıyorum seni güzel anne. 🫠

Kızlar ben diğer çocuklarda 15 16 ay kadar regl olmamıştım. Yine daha hiç regl olmadım. Korunuyoruz ama 9 gün önce bir kaza oldu. kasıklarım ağrıyor yorulunca birden dank etti. Hiç aklıma gelmiyordu. Ama bişey olmuş olabilir mi😭

X