2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar günaydın hepinize bebişlern uslu uslu durduğu ve uyuduğu bir gün olur umarım 🥺 doğa 5.5 aylık oldu diş yerleri iyice belirgin huysuzluk tavan ve sürekli aglama halinde diş geldi gelecek diye bekliyoruz size sorum şu benim meme uçlarımı parçalamak üzere inanılmaz sızı yapıyor artık yenidoğan gibi siz nasıl önlem alıyorsunuz hayır deyince ağlamaya başlıyor 😌

Kızlar merhaba
Atak haftamızın bitmesine son 8 diyor
Bu 8 gün umarım uzamaz çünkü uykuları mahvoldu gündüz neredeyse hiç uyumuyor😀
Sizler ne alemdesiniz
5.ayda tünelde ışık varmı ha ? 😅

Brokoli ıspanak karnabahar asidik diye ilk 1 sene önerilmiyor diye okumuştum
Benim bebeğim 6.5 aylık suan.Brokoli veriliyor instgramda 6+ ek gıda önerileri arasında brokoli çorbası vardı verdim çorba yapabilmek için. Tek verdim Pek sevdiği söylenemez fakat belki çorbasını sever.Ver 3 gün kuralına göre ..

Kızlar merhaba
Atak haftamızın bitmesine son 8 diyor
Bu 8 gün umarım uzamaz çünkü uykuları mahvoldu gündüz neredeyse hiç uyumuyor😀
Sizler ne alemdesiniz
5.ayda tünelde ışık varmı ha ? 😅
Cevabım ekte😢🤦🏻‍♀️

Eklentiler

• Screenshot_20230511_123432_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230511_123432_Samsung Internet.jpg
    95,2 KB · Görüntüleme: 27
Kızlar bir şey soracağım, bebekleriniz gece her uyandığında emziriyor musunuz? Mesela dün gece bebeğim 21.00 gibi uykuya geçti. 23.20'de uyandı emzirdim. 02.20'de uyandı emzirdim. 03.25'te uyandı bunda toktur diye emzirmedim ama kıyamet koptu adeta😅 yani çok fazla emzirmek de gaz falan yapıyor, ama uyanınca da sakinleşmiyor bazen.

Kızlar bir şey soracağım, bebekleriniz gece her uyandığında emziriyor musunuz? Mesela dün gece bebeğim 21.00 gibi uykuya geçti. 23.20'de uyandı emzirdim. 02.20'de uyandı emzirdim. 03.25'te uyandı bunda toktur diye emzirmedim ama kıyamet koptu adeta😅 yani çok fazla emzirmek de gaz falan yapıyor, ama uyanınca da sakinleşmiyor bazen.
Aç olduğunu ben de düşünmüyorum ama hemen veriyorum memeyi ağzına öyle hemen emerek uyuyor. Gündüz uykusu zaten yok bari gece uyusun diye kebap istese yediririm o derecedeyim😂

Aç olduğunu ben de düşünmüyorum ama hemen veriyorum memeyi ağzına öyle hemen emerek uyuyor. Gündüz uykusu zaten yok bari gece uyusun diye kebap istese yediririm o derecedeyim😂
Ya bizimki gündüz çok akıllı maşallah da gece uyanıyo sık sık, doktora sordum 2 kere beslense yeter o takılmak için uyanıyordur diyor😅

Kızlar bir şey soracağım, bebekleriniz gece her uyandığında emziriyor musunuz? Mesela dün gece bebeğim 21.00 gibi uykuya geçti. 23.20'de uyandı emzirdim. 02.20'de uyandı emzirdim. 03.25'te uyandı bunda toktur diye emzirmedim ama kıyamet koptu adeta😅 yani çok fazla emzirmek de gaz falan yapıyor, ama uyanınca da sakinleşmiyor babazen.
Gece 5 ez falan emziriyorum. Gündüz zaten uyanıkken hiç emmek istemiyor. Ben de gece her uyandığında emziriyorum.. çünkü bir tek uyku arasında kabul ediyor

Hanımlar bir ay sonra tatile çıkmayı düşünüyoruz. Daha önceden tecrübesi olanlar fikir verebilir mi? Plajda bebeği nasıl eğliyoruz, hangi saatler plajda olsak akıntı olmaz, tatilde neye dikkat etmeli vs.
Uçak yolculuğu konusunda fikir verebilecek olan varsa da çok sevinirim.

Patetesle başladım ben sonra havuç kabak brokoli diye devam ettim
Patates nişastalı ya yerken zorlanmıyorlar mı bişeyle açmak gerekir mi
Ay gece gözümü zor açıyorum zaten bir de uyutmaya mı uğraşıcam ver memeyi gitsin 😂

Yaaaa gerçektenmiii🙈🤣🤣🤣
Valla gerçek😂 abartısız söylüyorum her gün ağlıyorum. Dün akşam her zamanki gibi yine ağlıyorum uyumuyo diye neyse zar zor uyuttum iyice boşaldı sinirlerim durduramıyorum kendimi ama eşim geldi sonra acıdı halime garibim annesi kızma oğlumuza git çekmecemde bi hediye var oğlun sana almış dedi baktım kolye almış anneler günü hediyesiymiş dün krize girince susturmak için vermek zorunda kalmış😂😂
Gündüz uykusu bizim de yok
Ya belki ilerde olur yaaa umut edelim bencee🤣🙈
Ben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim ela 😂

Kızlar ek gıdaya nasıl geçecez mesela 1 küçük paratesi haşlayıp ezip ilk 3 gün 1 tatlı kaşığı mi vericem . Ölçüsü ve tarifi böyle biseymi 🙈🤗
Ben az biraz patatesi haşladım püre yaptım o şekilde tattırdım , havuç kabak ile devam ettim daha sonra hepsini buharda pişirdim bir çay kaşığı zeytin yağı ile mikserde çektim verdim. Ama tabi ki öncelik yoğurt ile başlıyoruz. Doktorum yoğurt meyve ve sebze olacak bir gününde dedi önümüzdeki ay kahvaltıya geçeceğiz. Üç gün muz üç gün elma üç gün armut dedi. Sonra elma/muz armut/muz olarak devam et dedi. O şekilde yapıyoruz canım

X