2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bir şey soracağım, bebekleriniz gece her uyandığında emziriyor musunuz? Mesela dün gece bebeğim 21.00 gibi uykuya geçti. 23.20'de uyandı emzirdim. 02.20'de uyandı emzirdim. 03.25'te uyandı bunda toktur diye emzirmedim ama kıyamet koptu adeta😅 yani çok fazla emzirmek de gaz falan yapıyor, ama uyanınca da sakinleşmiyor bazen.
Emziriyorum ben

Kızlar bir şey soracağım, bebekleriniz gece her uyandığında emziriyor musunuz? Mesela dün gece bebeğim 21.00 gibi uykuya geçti. 23.20'de uyandı emzirdim. 02.20'de uyandı emzirdim. 03.25'te uyandı bunda toktur diye emzirmedim ama kıyamet koptu adeta😅 yani çok fazla emzirmek de gaz falan yapıyor, ama uyanınca da sakinleşmiyor bazen.
Bende emziriyorum hatta bazen durmuyor uyumuyor koynuma alıyorum o zaman uyuyor off hiç iyi bişey değil ama kolayıma geliyor

Ben az biraz patatesi haşladım püre yaptım o şekilde tattırdım , havuç kabak ile devam ettim daha sonra hepsini buharda pişirdim bir çay kaşığı zeytin yağı ile mikserde çektim verdim. Ama tabi ki öncelik yoğurt ile başlıyoruz. Doktorum yoğurt meyve ve sebze olacak bir gününde dedi önümüzdeki ay kahvaltıya geçeceğiz. Üç gün muz üç gün elma üç gün armut dedi. Sonra elma/muz armut/muz olarak devam et dedi. O şekilde yapıyoruz canım
Bizimde yogurt ve mevsim meyvleriyle basladi dedi bende 3gün 1er cay kasigi yogurt 3 gun muz 3gun cilek verdim sondada cilekli yogurt verdim biraz özgun takiliyorum ek gida konusunda daha hic sebze vermedim 6.ayda corba yaparak sebze ver dedi

Bizimde yogurt ve mevsim meyvleriyle basladi dedi bende 3gün 1er cay kasigi yogurt 3 gun muz 3gun cilek verdim sondada cilekli yogurt verdim biraz özgun takiliyorum ek gida konusunda daha hic sebze vermedim 6.ayda corba yaparak sebze ver dedi
Farklı bir başlangıç olmuş.. çilek konusunda bir çok doktor 1 yaşı bekletiyor.. çilek verince herhangi bir sıkıntı oldu mu

Ha kızlar bir şey soracağım Bu aralar Yağız kıyameti kopartıyor yanından ayrıldın mı uykusu çok hafif sık sık uyanıyor sabah uykuları özellikle gece de sıkıntımız da var Şu aralar sık sık uyanıyor ama hani meme falan emince geçiyor ama gündüz uykularında ağlayarak beni yanında istiyor geçici bir durum mudur acaba ya yemek falan da yapamıyorum diyet yapacağım çocuk ağlıyor pusetine koyuyorum ağlıyor ne yapacağımı bilemiyorum 😔

Çilek bir yaşa kadar yasak dedi bize

Kızlar iç dökmeye geldim😄
Gerçekten psikolojik olarak bitik durumdayım
Eğer bu atak dönemi bitmezse ben biteceğim
İstisnasız herşeye mızıklıyor
Emerken uyurken uyanırken sıkıldığında
Artık nasıl avutacağımı şaşırdım
Yanından 1 sn ayrılıyorum basıyor çığlığı
Gündüz uykularımız en fazla 20 dk
Sürekli yeniden uyutmaya çalışıyorum uyuyor ama 10 dk sonra yeniden aynı döngü
Bitmiş tükenmiş durumdayım
Allahım birisi geçiyor dese de umutlansam ama hepimiz aynı durumdayız🙈

Valla gerçek😂 abartısız söylüyorum her gün ağlıyorum. Dün akşam her zamanki gibi yine ağlıyorum uyumuyo diye neyse zar zor uyuttum iyice boşaldı sinirlerim durduramıyorum kendimi ama eşim geldi sonra acıdı halime garibim annesi kızma oğlumuza git çekmecemde bi hediye var oğlun sana almış dedi baktım kolye almış anneler günü hediyesiymiş dün krize girince susturmak için vermek zorunda kalmış😂😂

Ben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim ela 😂
Kendimi gördüm şuan sende😄
Artık benim de sinirlerim çok yıprandı
Bu yeni bebeklerin derdi ne yaa uyusalarya
Ne yapacaksınız uyumayıp minik hallerinizle😄
Annem bile şaşırıyor sizler böyle değildiniz diyor
Ya unutuyorlar zaman geçince
Ya da bu zamane bebelerinde bişey var🙈

günaydın kızlar... atak süreci sona erdi sanırım. bebeğim çok şükür 1-2 gündür daha sakin :nazar: baştan beri uykuları çok kısaydı o yüzden hala sık sık uyanmasını dert etmiyorum. beslenme reddi vardı o azalmaya başladı çok şükür.. oyuncaklara ilgisi arttı.. tam tur dönemese de sürekli yanlara döne döne etrafında tur atıyor oyuncaklara ulaşmaya çalışıyor.. :emir_bebek:sizlerde durumlar nasıl yeni güncellemeler var mı?

Burnu sürekli temizliyorum ama biraz balgaö var gibi öksürüyor geliyor sanki yutuyo , emerken huzursuz uyurken huzursuz :KK43: gece bana uyku gök o öksürdükçe ben hemen uyanıyorum. Şükür ateşimiz yok ama napsam acaba serum damlatıp aspire ediyorum burnu. Acaba direkt yıkama mı yapsam

Bedava uyku ya ve bedava olan bişeyi kullanamamız da resmen enayilik😁 valla ne olacak bilmiyorum Allah yüzümüze baksın ne diyim🙈😁

Bizim dönmeye başladı kahverengi sanırım gözleri. Benim ela babasının bal rengi ama bizimki teyzesi gibi koyu kahverengi olacak sanırım 😄
Bizimkinin de güneşte içten kahverengi geliyor da renkli kalsın çok istemiştim 🥲

Hanımlar genel bir uyku sorunu olduğunu görüyorum. İlla ki biliyorsunuzdur ama yazayım belki işine yarayan olur. 4 aylıkken kızım Aptamil uygulamasının uyku eğitimine katılmıştım, benim çok işime yaradı. Önemli noktaları yazayım:
-Sabah aynı saatte kalkmak -maksimum 8:00-8:30
  • Akşam aynı saatte uykuya geçmek -maksimum 8:30
  • 1,5-2 saat geçince uykuya hazırlamak bebeği
  • Bebeği asla aktif ortamda uykuya geçirmemek ( aktif ortam salon, oyun oynadığı her yer)
  • uykuya geçerken rutin oluşturmak (banyo, tulum giydirmek)
  • uyku arkadaşı almak (asla uyku alanı dışında oyuncak olarak bebeğe verilmeyecek)
  • destekli uyuyorsa bunları yavaş yavaş kesmek (kucak, sallamak, dolaştırmak vs)
  • ağladığı için aktif ortama geri getirmemek
İlk başladığımızda kızım sadece kucağımda gezerek uyuyordu. Sonra yatak odasına geçtik ve oturdum öyle kucakta uyuttum. Sonra kendi yatağımıza uzandırıp kucağı kestim. Şimdi uykusu gelince yatağına yatırıp çok az emzik veriyorum ya da emziriyorum ( bunu da kesmek lazım) öyle uykuya geçiyor.
İlk zamanlar yarım saat canından can koparıyor gibi ağlamaları oldu sonra azaldı. Bir-iki günlük kaymalarda sorun olmuyor ama rutin oluşturup bozarsanız başa dönüyorsunuz.
Bi de uykusu gelince kızım aşırı huysuzlaşıyor oyuncak oyun emzik hiçbir şey işe yaramıyor. Eğer uyutmak yerine dikkatini dağıtmaya devam edersek o uyku şansı kaçıyor ve uyanıyor.
Gerçi bunları yazıyorum ama dün gece 3:30-5:00 arası ataktaydık 😅 belki işine yarayan olur.

X