2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba kızlar
Valla hayatı sorguladığım bir hafta yaşıyorum
bu 4.atak dönemi beni fazlasıyla mahvetti
3-4 gündür gündüz uykularımız 10-20 dk aralıklarla resmen döngüye girdi
Asla uzun uyumuyor
Ben delireceğim , çıldıracağım , üstümü başımı yırtacağım artık😃
Ne zaman geçiyor bu 4.ay atağı
5.ay olunca mı yoksa devam edecekmi daha
Valla çıldırcam kızlar
Anneliğin en zor yanı ne diye sorsalar UYKUSUZLUK Başka birşey değil valla

Benimki de yeni yeni uzanmaya başladı canım
Yani uzanmak derken kolunu uzatıyor işte oyun halısında falan🙈
Ama bunlar değişik , bi anda güncelleme gelebiliyormuş bekliyoruz bakalım😄

Benimki de dönmelere başlamadı , ara ara kafamı takıyorum ama napayım kendi ne zaman isterse ozaman dönecek 🫠

Bana da bana da
Ataklar bana soldan soldan geliyolar resmen
Bir huni yetmez iki üç huni takacağım yakında😃

Uyku eğitimine başlayınca bize de yazarsan ne iyi olur canım
Ben bir istiyorum bir istemiyorum resmen arada kaldım
Ağlatarak ya da yıpratarak olmasın istiyorum o da pek mümkün değilmiş gibi geliyor bana
Bir yandan da diyorum elbet bir gün bizi istemeyip kendileri yatmak isteyecekler özleyeceğim bu günleri diyorum ama böyle uyuması sorun olduğu zamanlarda da hemen başlamak istiyorum
Kafam epeyce karışık 🙈

Ya inşallah kuzum düzeliyormuymuş bu 4.ay atağından sonra uykular
Allahım bir an önde geçsin şu günler
Yoksa bende akıl makıl kalmadı😃
Canım her bebek aynı değil bizimki uyumadan hep ağlıyor direniyor hele ki bu aralar. Sanki ben daha çok ağlatıyorum. Bir sürü anne yorumu var ben onlara bakıp da karar verdim. Bie de Osman Gönülal hoca da bahsediyor benim danışmanlık aldığım hanımdan. Kimi ihtiyaç görmüyor ama benimki doğduğundan beri sürekli ağlamaklı hatta ağlıyor. Önceden sütüm tazyikliydi emerken ağlardı tazyik geçti hala emerken ağlıyor, uykusu geliyor direniyor ağlıyor, arkamı dönmeme kalmadan ağlıyor yani ben dokunsan ağlayacak modundayım 🥴🥺bizim yengenin oğlu üç yaşına geldi neredeyse hala geçe iki üç saatte bir uyanıp emmek istiyor ve kadıncağız uyusun diye saatlerce ayağında sallıyor. Bence iyi düşün. Pazartesi başlıyorum ben biraz korkuyorum ama eninde sonunda olacaktı zaten

Selam kozlar nasılsınız? Ben bayadır giremiyorum gruba tekrar geldim.

Sizlere bi sorum var. Bir ay öncesine kadar kızım akşam yatırıp sabah 7-8’e kadar uyuyordu. Gece hiç uyanmıyordu.
Bir aydır nedense gece 5 kere filan uyanıyor bişeyler içmek istiyor. Tam bir ay oldu değişmedi. Neyi yanlış yapıyorum? Gündüz yeterince de emziriyorum. Nerde hata yapıyorum anlamadım.
Benim de öyle bence şimdi ek gıdaya gecicez ya bunlar yavaştan doymamaya başladılar aşlında direkt cocuklar yönlendiriyor bizi ek gıdaya. Benimkiler de yemek yerken kucağıma oturup masadaki herseye saldırmaya başladılar. Emmeye de doyamiyorlar ama süt de yetmemeye basladi bi süre mamaya ara verdiğim için onu da unutmuşlar içmek istemiyorlar . Döğüşüyoruz akşama kadar 😄

Kızlar bu demiri neye göre kullanıyoruz yani internette fazla demir de zararlı diyor hatta daha büyük sıkıntı bence azlığından , siz kan vs verdiniz mi kullanmaya başlamadan önce yani ya demiri yeterliyse ne yapmak lazım çok kararsız kaldım
Bugün 5. Ay kontrolümüz vardı demiri sordum doktor 6. Ayda ek gıdayla beraber başlayacağız dedi biz başlamadık henüz

Kızlar 2 gün önce şurup vere doktor geniz akıntısı var ciğerler temiz dedi. Ama pek işe yaramadı balgam var gibi az biraz . gece artıyor öksürük hırıltı oluyor. Yavrum uyanıyor öksürürken…. Var mı bi öneriniz
Canım benimki de geniz akıntısından uyuyamıyordu.burnuna serum fizyolojik sıktık aspiratörle çektik baya boşaldı rahatladı

Benim kız mavi gözlü doğmuştu şimdi mavi-gri arası gözleri.oğlum da boncuk mavi.benim ela eşimin yeşil gözleri bize çekmemişler ama benim baba tarafı tamamen mavi gözlü sanırım ordan aldılar

Kızlar ek gıdaya nasıl geçecez mesela 1 küçük paratesi haşlayıp ezip ilk 3 gün 1 tatlı kaşığı mi vericem . Ölçüsü ve tarifi böyle biseymi 🙈🤗

Ek gıdaya ilk hangi sebze ile başlayacaksınız ya da başlayanlar ilk hangi sebze ile başladınız (yoğurtla başlayanlar haricindekileri soruyorum)

Benim oğlum da öyle dişe bağlıyorum ben. Emip mip bırakıyor ağlıyor çekiştiriyor bir de böyle durumda diğer memeye geçiriyorum tazyikli gelmediğinde yapıyor bazen de
Bizimkimin damaklar kabarmıştı en son dişin geldiğini nasıl anlayabiliriz şu an ben de dişten şüpheleniyorum
Ek gıdaya başladık bir haftadır, doktor mama sandalyesine oturtmayın dedi. Ana kucağında yediriyorum. Başka öneriniz olur mu? Mama sandalyesini de sipariş verdik bugün yarın gelir. Joie mimzy lx mama sandalyesi aldık.
Biz şu an 4ay 13 günlük olduk. Her gün biraz daha arttırarak destekli oturtuyoruz. Önümüzdeki ay inşallah mama sandalyesine oturacak doktorumuz öyle dedi.
Selam kozlar nasılsınız? Ben bayadır giremiyorum gruba tekrar geldim.

Sizlere bi sorum var. Bir ay öncesine kadar kızım akşam yatırıp sabah 7-8’e kadar uyuyordu. Gece hiç uyanmıyordu.
Bir aydır nedense gece 5 kere filan uyanıyor bişeyler içmek istiyor. Tam bir ay oldu değişmedi. Neyi yanlış yapıyorum? Gündüz yeterince de emziriyorum. Nerde hata yapıyorum anlamadım.
4. Ay uyku gerilemesine hoş geldin 😊😅

Bizimkimin damaklar kabarmıştı en son dişin geldiğini nasıl anlayabiliriz şu an ben de dişten şüpheleniyorum

Biz şu an 4ay 13 günlük olduk. Her gün biraz daha arttırarak destekli oturtuyoruz. Önümüzdeki ay inşallah mama sandalyesine oturacak doktorumuz öyle dedi.

4. Ay uyku gerilemesine hoş geldin 😊😅
Oğlumun diş etleri kabarıp beyazlaştı belli yani altında diş olduğu yerleri belli oldu artık

X