2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
5.ay kontrolüne gittik bizde. Dedim çıldırıyor bu çocuk her şeyi bozuldu. Doktor 4.ay ve 2. Yaş atağı en ağırıdır dedi. Dişlerine baktı henüz bir şey yok ama kaşınıyor. İdrarı yine kokuyor gibiydi doktorda onayladı yarın kültür vereceğiz inşallah enfeksiyon yoktur. Perşembe izmir nefrolojide ultrasonu vardı birde. En azından tahlilde yapılmış olur. 9.100 kg 66 cm olarak ölçtüler. Boyda neredeyse 1 aydır aynı. Gerçi 66 cm izmir demişti. Belki ilk ölçtüleri yanlıştır bilemiyorum.

Tosuncukkk iddasini koruyo masallah bebisime

Kızımın kaşlarının ortasında kırmızı leke gibi bişey vardı doğduğunda. Doktor geçer zamanla demişti hala geçmedi böyle lekesi olan var mı?

Bizde aynıyız şuan bile ağlıyor ne kucakta duruyor ne yerde ne de oturunca bazen sabrım kalmıyor

Bizde aynıyız şuan bile ağlıyor ne kucakta duruyor ne yerde ne de oturunca bazen sabrım kalmıyor
Ben de dün fenalardaydım bugün kabullendim artık beyfendiye göre davranıyorum otur derse otur kalk derse kalk. Farklı şeyler veriyorum eline başındaysam poşet, ya da bütün havuç. Akşama kadar hem kemiriyor hem bağırıyor.

Kızlar bebeğim her gece 23.30'da uykuya geçiyor. Ben biraz erkene çekmek istiyorum bu süreyi. En azından 22.00 falan olda. 23.30 sanki bebek için geç bir saatmiş gibi geliyor. Nasıl yapabilirim acaba bunu.

Aynen böyleyiz daral geliyor direniyorum

Aay hepimiz yorulmuşuz gelin sarılalım destek olalım
İnş çabuk geçer bu durum çok yorucu gerçekten bi başkasında dahada huzursuz oluyor kocam annem geldiğinde kucağına veriyorum hemen işlerimi yapayım diye x2 oluyo siniri bende de durmuyor kendi başına oyalansa keşke yemek yesem allahtan dışarda daha sakin uyutamadığımda bebek arabasıyla bahçeye çıkıyoruz sokakta bi aşşa bi yukarı uyuyana kadar git gel

Kızımın kaşlarının ortasında kırmızı leke gibi bişey vardı doğduğunda. Doktor geçer zamanla demişti hala geçmedi böyle lekesi olan var mı?
Göz kapağının üstünde kızarıklık vardı ufak hala var.ayrica enseninde de var ceviz büyüklüğünde bir alanda. Böyle nokta nokta kızarıklık ,dogum lekesi dedim ben önemsemedim.

Merhabalar doğum yaptınız mı bebeğiniz çin son durumu nasıl

Kızlar bebeğim her gece 23.30'da uykuya geçiyor. Ben biraz erkene çekmek istiyorum bu süreyi. En azından 22.00 falan olda. 23.30 sanki bebek için geç bir saatmiş gibi geliyor. Nasıl yapabilirim acaba bunu.
Bizimki de 23.30-00.00 ben geriye çekmeye çalıştıkça her geçen gün ileriye gidiyor. Aslında benimle yatıp benimle kalkması işime geliyor çünkü en azından dinlenebiliyorum. Ama dediğiniz gibi bebek olduğu için zararı olur mu diye ben de düşünüyorum. Her seferinde uyku saatini 10 dk 10 dk geriye çekin diye görmüştüm instagramda bir uyku eğitimi sayfasında ama bizim hiç öyle dakik durumumuz olmadığı için yapamadım. Ben 9da ya da 10 da uyutmaya çalışmaya başlıyorum o gene bildiğini okuyor 12 de uyuyor
Göz kapağının üstünde kızarıklık vardı ufak hala var.ayrica enseninde de var ceviz büyüklüğünde bir alanda. Böyle nokta nokta kızarıklık ,dogum lekesi dedim ben önemsemedim.
Yüz bölgesi olduğu için endişelendim. Doğum lekesi geçmiyor sanırım o nedenle inşallah doğum lekesi değildir diye düşünüyorum

Kızlar kan damlasına başlayacağım ama nasıl veriyorsunuz. D vitaminini mamasına damlatıyordum. Bunu nasıl vereyim?
Ebe bana sütle mamayla birlikte verme dedi doktorumda gece ver dedi
Uyumadan önce çay kaşığıyla veriyorum bi yarım saat sonra emziriyorum uyuyor zaten emerken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…