2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Hanım kızlar yürüteç yada hoppala hakkında ne düşünüyorsunuz kullanacak mısınız

Bize bir yürüteç hediye geldi ama içine oturtulan şekilde değil itmeli olanlardan. Ben de onlardan almak istiyordum açıkçası isabet oldu😊
Hoppala diz eklemlerine zararlı diye okumuştum ama süper eğlenceli bir şey bence bebek için çok abartmadan kullanılabilir.

23 Nisan Çocuk Bayramı şerefine ile ek gıda tadımını yaptık. Doktorumuz ek gıdaya bayram sonrası başlayalım demişti zaten. Elma suyu verdim iki çay kaşığı biberona koydum. Baya iştahla içti. 2.gün elma suyunu 4 çay kaşığına çıkardım. 3.gün biraz daha artıracağım. 3 gün aynı ürünü deneyerek gideceğiz alerjisi olup olmadığını kontrol etmek için. Sonraki gıda yoğurt sonra da patatesten çorba yapmayı düşünüyorum. 10 günde 3 gıda denemiş olacak inşallah. Sonra da doktor amcamıza bir görüneceğiz. Bebeğim 28 Kasım doğumlu💖
Yani elma suyuyla mi başlamış oldun sen. Peki meyve sikacaginda mi sıkıyorsun yoksa az püreli mi? Renddeden geçirsek olur mu ya

Yani elma suyuyla mi başlamış oldun sen. Peki meyve sikacaginda mi sıkıyorsun yoksa az püreli mi? Renddeden geçirsek olur mu ya
Evet elma suyu ile başladık. Blender ile püre haline getirdikten sonra tel süzgeçten geçirdim. Çıkan elma suyunu ilk gün 2 çay kaşığı, ikinci gün 4 çay kaşığı, üçüncü gün de 30 ml verdim biberonla. Püreli vermedim. Ama blender yerine cam rendeye geçmeyi düşünüyorum.

Bizimki de 23.30-00.00 🤦🏻‍♀️ ben geriye çekmeye çalıştıkça her geçen gün ileriye gidiyor. Aslında benimle yatıp benimle kalkması işime geliyor çünkü en azından dinlenebiliyorum. Ama dediğiniz gibi bebek olduğu için zararı olur mu diye ben de düşünüyorum. Her seferinde uyku saatini 10 dk 10 dk geriye çekin diye görmüştüm instagramda bir uyku eğitimi sayfasında ama bizim hiç öyle dakik durumumuz olmadığı için yapamadım. Ben 9da ya da 10 da uyutmaya çalışmaya başlıyorum o gene bildiğini okuyor 12 de uyuyor 😂

Yüz bölgesi olduğu için endişelendim. Doğum lekesi geçmiyor sanırım o nedenle inşallah doğum lekesi değildir diye düşünüyorum
12'de uykuya dalan çocuğu 10'da uyutmaya başlamak bize eziyet oluyor ya ben de bazen bir ihtimal öyle yapıyorum. Ama benim oğlum net bir sekilde 4 uyku uyuyor günde. İlk ikisi uzun denilir 1-1,5 saat. Son ikisi de 45 dk kadar. Son uykusundan en geç 17.30'da uyandırın diyorlar. Bizimki son uykusundan 19.30'da uyanıyor😅 ne bileyim ya değişiyor. Şu an daha çok ufaklar bir düzen oluşturmaya calısmak saçma mı acaba diye düsünüyorum bazen de.

Herkese selam kızlar. Kızım 5 aylık oldu. Ben de 1 aydır çalışmaya başladım. Öğlene kadar çalışıyorum zaten bunun 2 saatinde uyuyor oluyor bensiz 2 saat falan durmuş oluyor.
Kolay gelsin canım. Bebeğine kim bakıyor. Benim işe başlamam seneye şubat ayı olacak gibi duruyor ama şimdiden strese giriyorum düşündükçe çalışan anneler nasıl yapıyor ediyor diye. Özellikle instagramda hiç çalışan anne yok ve bize hep eğlenceli iyi yanları onları görünce hiç gelmiyor işe dönmek içimden😅

12'de uykuya dalan çocuğu 10'da uyutmaya başlamak bize eziyet oluyor ya ben de bazen bir ihtimal öyle yapıyorum. Ama benim oğlum net bir sekilde 4 uyku uyuyor günde. İlk ikisi uzun denilir 1-1,5 saat. Son ikisi de 45 dk kadar. Son uykusundan en geç 17.30'da uyandırın diyorlar. Bizimki son uykusundan 19.30'da uyanıyor😅 ne bileyim ya değişiyor. Şu an daha çok ufaklar bir düzen oluşturmaya calısmak saçma mı acaba diye düsünüyorum bazen de.
Sabah kaçta kalkıyorsunuz? Ben kızımla sekiz-sekiz buçuk gibi uyanıyorum. Son gündüz uykusunu 5:30-6 gibi bitiriyor. Akşam 8-8:30 gibi de gece uykusuna yatıyor

Ben ek gıdaya dolaba süt depolamıştım onları yoğurt yaparak başlamayı düşünüyorum, hem sütler ziyan olmaz hem çok farklı bi tatla başlamamış olur

Kızlar kan damlasına başlayacağım ama nasıl veriyorsunuz. D vitaminini mamasına damlatıyordum. Bunu nasıl vereyim?
Ben gündüz ilk uykusu 1 saati buluyorsa uyanınca veriyorum, yarım saat sonra emziriyorum. Çay kaşığına damlatip veriyorum canım ferrum kullanıyoruz

Kolay gelsin canım. Bebeğine kim bakıyor. Benim işe başlamam seneye şubat ayı olacak gibi duruyor ama şimdiden strese giriyorum düşündükçe çalışan anneler nasıl yapıyor ediyor diye. Özellikle instagramda hiç çalışan anne yok ve bize hep eğlenceli iyi yanları onları görünce hiç gelmiyor işe dönmek içimden😅
Bende bayramdan 2 hafta önce işe başladım.tam 16 hafta bitince.yarım gün başladım ilk 6 ay yarım gün gidicem.şöyle ilk hafta full yarım gün gittim.kalan yarım günde annem ya da eşim baktı dönüşümlü olarak.sonra araya bayram haftası girdi o hafta gitmedim.bu hafta da 1-2 gün gidicem.benim işim daha çok bireysel yani bi süre var işi o sürede bitirmem lazım istersem 1 günde hepsini yapıp kalan günler dinlenirim istersem günlere bölerim.ben de annemin ve eşimin müsaitlik durumuna göre ayarladım kendimi.bu hafta annem de eşim de müsait değil mesela evdeyim ama haftaya full yarım gün çalışacağım.yarım gün de olsa işe git gel olunca toplam 5-6 saat dışarda kalmış oluyorum o yüzden sağım makinamla gidip işyerinde 1 kere süt sağıyorum.ilk çocukta da bu şekilde 2 sene anne sütü verdim.sağmayı kesersem süt de kesilir diye korktum açıkçası.bizde de tabi böyle biraz anne biraz eşle idare ederek uzun vadede bakmam mümkün değil özellikle süt iznim 1,5 saate düşünce yani bebek 9 aylık olunca başka bi çözüm bulmam lazım.bakıcılar da çok pahalı onlara da baktırmak istemiyorum hem güven açısından hem fiyat açısından.şimdiden ileriyi de çok düşünmek istemiyorum bakalım kısmet gerisi.şimdilik idare ediyoruz

Kızlar ya ayaklarım ve ayak bileklerim çok ağrıyo tabanlarım iğneleniyo sabah kalkınca üstüne basamıyorum alt bacağım da aynı şekilde. Acaba bebek taşımaktan mı oluyo ki sizlerde var mı böyle bi durum

Bende bayramdan 2 hafta önce işe başladım.tam 16 hafta bitince.yarım gün başladım ilk 6 ay yarım gün gidicem.şöyle ilk hafta full yarım gün gittim.kalan yarım günde annem ya da eşim baktı dönüşümlü olarak.sonra araya bayram haftası girdi o hafta gitmedim.bu hafta da 1-2 gün gidicem.benim işim daha çok bireysel yani bi süre var işi o sürede bitirmem lazım istersem 1 günde hepsini yapıp kalan günler dinlenirim istersem günlere bölerim.ben de annemin ve eşimin müsaitlik durumuna göre ayarladım kendimi.bu hafta annem de eşim de müsait değil mesela evdeyim ama haftaya full yarım gün çalışacağım.yarım gün de olsa işe git gel olunca toplam 5-6 saat dışarda kalmış oluyorum o yüzden sağım makinamla gidip işyerinde 1 kere süt sağıyorum.ilk çocukta da bu şekilde 2 sene anne sütü verdim.sağmayı kesersem süt de kesilir diye korktum açıkçası.bizde de tabi böyle biraz anne biraz eşle idare ederek uzun vadede bakmam mümkün değil özellikle süt iznim 1,5 saate düşünce yani bebek 9 aylık olunca başka bi çözüm bulmam lazım.bakıcılar da çok pahalı onlara da baktırmak istemiyorum hem güven açısından hem fiyat açısından.şimdiden ileriyi de çok düşünmek istemiyorum bakalım kısmet gerisi.şimdilik idare ediyoruz
Allah yardımcın olsun canım, işlerin kolaylaşsın inşallah.
Kızlar ya ayaklarım ve ayak bileklerim çok ağrıyo tabanlarım iğneleniyo sabah kalkınca üstüne basamıyorum alt bacağım da aynı şekilde. Acaba bebek taşımaktan mı oluyo ki sizlerde var mı böyle bi durum
Ben ben ben. Sağ ayak yan oyuntu kısmı ve ayağımın üstü resmen ödem tutuyor. Yürüyüş yapayım hele off ağrıdan duramıyorum. Az dinleneyim kalkayım üstüne basamıyorum. Sabah uyanınca önce kendim ayağa kalkmaya çalısıyorum çocuğu falan hayatta alamam kucağıma. Benim tansiyon problemim var ondan mı bilmiyorum.

Allah yardımcın olsun canım, işlerin kolaylaşsın inşallah.

Ben ben ben. Sağ ayak yan oyuntu kısmı ve ayağımın üstü resmen ödem tutuyor. Yürüyüş yapayım hele off ağrıdan duramıyorum. Az dinleneyim kalkayım üstüne basamıyorum. Sabah uyanınca önce kendim ayağa kalkmaya çalısıyorum çocuğu falan hayatta alamam kucağıma. Benim tansiyon problemim var ondan mı bilmiyorum.
Bugün baya bi baktım hatta kadınlar kulübünde konu bile açılmış hormonlar kasların zayıflaması vs. En mantıklı gelen sebep bence. Bende bide kaygı bozuklupu var kurup duruyodum.

X