2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ek gıdaya başlayanınız var mı? Varsa nezaman başladınız?
Ben 3.5aylikken basladim simdi 5.5 aylik olduk. Basta 1-2 tatli kasigi veriyordum simdi oglen 100-130 gram meyve veriyorum mamadan 1-1.5saat sonra aksamda sicak yemek ayni sekilde. Su an pure olarak veriyorum yavas yavas elinde tutabilecegi buyuklukte yiyecekler vericem o sekilde kendi kendine yemeyi ogreticem.

Bayram dolayısıyla köye gittik Yağız bey ya huy değiştirdi yada dış çıkarıyor. Çok ağlamaya başladı gece uykular haram oldu

Benim bebeğim de daha yeni atlattı hastalığı. Doktora götürmedim . Bol bol emzirdim. Gribi atlattıktan sonra aynı şekilde balgamı başladı. Günde 5 defa falan serum fizyolojik damlatıp burnunu çektim. Hiç de sevmiyor kuzum benim, ama onun iyiliği için ağlata ağlata yaptım Bir de göğsüne Mustela'nın rahatlatıcı göğüs balsamı var ondan sürdüm gece ve sabahları. Biraz mentollü bir kokusu var. Tabi bildiğimiz mentolden daha yumuşakça kokusu. Bir de rahat uyusun diye soğanı yarıdan kesip karanfil saplayıp baş ucuna koydum. Şükür şimdi iyi, inşallah sizin bebiş de atlatır bir an evvel

Çok geçmiş olsun size de yaa tekrari olmasın inşallah , ben hem 5.ay büyüme takibi boy kilo da ölçülür hem de öksürüğe bir bakar diye götürmek istiyorum, serum fizyolojik sikip çektim bugün ama sümük gelmedi hiç balsami ben de alayım ,çok teşekkürler

Bir de ateş yapıyor oğlumda şu an bile ateşli sürekli antibiyotik veriyorlar bebiş için cigerden gelip gelmediğini nasıl anlıyorsun canım, size de çok geçmiş olsun inşallah artık o bağışıklığı kazansinlar yani gerçekten ben bile yoruldum çocukları düşünemiyorum minicik bedenleriyle sürekli hastalık hali

Benim bebiş de aynı şekilde uykuya dalarken veya tam yeni dalmışken bazen öksürerek uyanıyor, yutkunmasi zorlaştı daha sık emzirmeye çalışıyorum, inşallah reflü kusmalari bu sefer işe yarar da o kusmlarla balgam vs de atılır diye düşünüyorum

Öksürük sırasında boğulur gibi olmuyor ses boğazdan geliyor.ciğerden gelse anlarsın öksürürken ciğerleri çıkacakmış gibi boğulur gibi olur.büyük oğlum bile öyle bir öksürüyor ki her defasında diyorum ciğeri çıktı çıkacak yani doktor bakıyor ciğere inmemiş diyor.büyük oğlumda ateşlenince mesela doktoruna yazıyordum başlarda gelelim mi diye.başka şikayeti var mı diye soruyor eğer yoksa 3 gün takip edin ateş düşürücü verin geçmezse gelin diyor bende 3 gün takip ediyorum çoğunda geçiyor ateş düşürücüyle gitmeme gerek kalmıyor.ama bazen boğazım ağrıyor kulağım ağrıyor diyor ozaman götürüyorum çünkü küçükken 3-4 kere orta kulak iltihabı geçirdi hemen kulağına vuruyor hastalık ozaman da antibiyotik veriyorlar.Ateş 3 günde düzelirse götürmüyorum.birde son zamanlarda her ateşlendiğinde 6 saat olmadan daha 3 saatte ateş yeniden yükselmeye başlıyor 4 saatte 38,5 lara geliyor.baya dirençli ateş oluyor ozaman da kalpol ibufen dönüşümlü 4 saatte bir veriyorum doktor öyle demişti.büyük çocukta

Kızlar bebekleri oturttunuz mu. Bu arakar bebeğim oturmak istiyor çok belli ediyor bunu yatınca huysuz genelde.
Ben oturtuyorum devriliyor kafasını sürekli sağa sola sallıyor dengede tutamıyor çok.yatmayı da sevmiyor oturmayı da çok sevmedi benimki.belki tam oturamıyor ondan.köşeye koyunca da kayıyor aşağı doğru.en çok kucakta gezsin benimkinin favorisi

Kızlar ek gıdaya başlayanınız var mı? Varsa nezaman başladınız?
23 Nisan Çocuk Bayramı şerefine ile ek gıda tadımını yaptık. Doktorumuz ek gıdaya bayram sonrası başlayalım demişti zaten. Elma suyu verdim iki çay kaşığı biberona koydum. Baya iştahla içti. 2.gün elma suyunu 4 çay kaşığına çıkardım. 3.gün biraz daha artıracağım. 3 gün aynı ürünü deneyerek gideceğiz alerjisi olup olmadığını kontrol etmek için. Sonraki gıda yoğurt sonra da patatesten çorba yapmayı düşünüyorum. 10 günde 3 gıda denemiş olacak inşallah. Sonra da doktor amcamıza bir görüneceğiz. Bebeğim 28 Kasım doğumlu

Çok geçmiş olsun canım, bizdede 5.5 yaşında kreşe giden abla var ve eşim öğretmen. Yani hastalık eksik olmuyor. Hatta ramazanda bende hastalandım 2 haftadan fazla sürdü, şükür bebeğime geçmedi. Ben hergun sabah akşam sarımsak yuttum sütümden geçsin korusun diye. Birde büyük kızım hafif öksürmeye başladığında odasına soğan doğrayıp koyuyorum burnu tıkanmasın diye bi de grintuss diye doğal bir surup almistik ondan veriyorum gece yatarken 2 güne falan topluyor. Hatta bu sene maşallah diyim geçen yıl kadar hastalanmadi bile
Kızlar işe başlayan var mı ben haziranda başlıyorum
Temmuzda baslicam bende ucretsiz izne ayrıldım mecbur bu sefer zor gelecek başlamak ama
Kızlar bebekleri oturttunuz mu. Bu arakar bebeğim oturmak istiyor çok belli ediyor bunu yatınca huysuz genelde.
Benim kızda çok hevesli, bi kaç saniye oturttugumda nasıl gülüyor mutlu oluyor anlatamam. Haftaya doktor kontrolumuz var doktora danışıp oturtmaya baslicam

Ya çok yoruldum bu çocuk bütün gün üstümde başımda 2 saniye durmuyor bi yemek yiyim çay içiyim vık vık sürekli bağırıyor oyunda oynamıyor uyku uyumuyor hep böyle mi olucak

Bayram dolayısıyla köye gittik Yağız bey ya huy değiştirdi yada dış çıkarıyor. Çok ağlamaya başladı gece uykular haram oldu

Ya çok yoruldum bu çocuk bütün gün üstümde başımda 2 saniye durmuyor bi yemek yiyim çay içiyim vık vık sürekli bağırıyor oyunda oynamıyor uyku uyumuyor hep böyle mi olucak
Alın benden de bu kadar kızlar. Bağırması ağlaması asla bitmiyor uyku zaten savaş veriyoruz adeta hele gece uykusu yok mu nasıl bir direnç bu aklım almıyor. Tam 19. Haftadayız atağın Allahını yaşadığımızı düşünüyorum

Çok geçmiş olsun canım. Bir anne olarak her şeyi yapmışsın, bunca şeyden sonra iyileşmeyen hayıın hastalığa püüü yazıklar olsun.
Aynen böyleyiz daral geliyor direniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…