2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278

Bizimki basinda 10 gunluktu cikardik eldivenleri bu zamana.kadar iyi tutmussun kuzum cikar artık oyuncaklarını kavramayi tutmayi ogrensin

Evet kafasını da kaşıyarak kanattığı oldu. Sizin oğlunuz kadar yoğun değil ama kaşıntısı var ve 4-5 yerde böyle tırmık izi oldu. Ben eldivenleri gün içerisinde çıkarıyordum, zaten her şeyi çok rahat kavrıyor bir problem yok. Ama uykuya dalarken bu kaşıma olayı cok yoğun.
Ayrıca benim oğlumun yüzünü görseniz eldivene karşıyım diyemezsiniz inanın. O kadar kötü kanattı ki ufak çizik değil. Baya suratı kan içinde kaldı.

Aynen kendi yapiyor oyle

Egzema bende oldugu icin genetik olarak geciyor cocuga maalesef. 6ay surer dedi doktor gecmesi. Kremlerini suruyorum simdilik duzeldi baya umarim bidaha olmaz
Merhaba fotoğrafı görünce kayıtsız kalamadim benim bebegimde de egzama var malesef doktor doktor gezdim kortizonlu krem dışında bir tedavisi yok dendi. Kafasını kaşıyor sırtını sürekli yatağa surtuyodu kolu dizleri hep yara oldu . Çok araştırdım kortizonlu kremin geçici etki ettiğini öğrenince kullanmak istemedim . Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum Ankara da İstanbul baharat isimli bir aktar var baya deneyimliler bebeğimi oraya götürdüm emzirdigim için bana macun + bitki çayı bebeğime de sabun ve krem verdiler çok kısa sürede etkisini gördüm .ve tabiki diyette yaptırıyorlar doktor da vermişti zaten bir liste. Herkese farklı tedavi uygulanıyor durumuna göre. onlineda yardımcı oluyorlar sanırım Çok kaşınıyodu uykuda sürekli sırtını kaşimaya çalışmaktan uyaniyordu bir hafta içinde düzelme gördüm şuan çok çok iyi cildi tertemiz oldu. Çok zor bir süreç yaşayan bilir bu yüzden size de bahsetmek istedim . En kısa sürede şifa bulur inşallah Minnoş

Tırnaklarini keserken yanlış kesiyorsun demek.bende ilk kestigimde batık oldu bebeğimin elinde ayagindada şiş kıpkırmızı olmuştu. Kesemedim bir süre tirnaklarini yüzünü gözünü bizi çizmeye başladı burnunuda kanattı yüzünde. Sonra bir cesaret gene kesmeye başladım bu sefer tırnak makasıni dümdüz bir kerede kesiyorum kenarlarınıda yuvarlayarak almaya başladım. Tabi her hafta kesmek lazım.cabuk uzuyor bu bebeklerin tırnakları hep ağzında olduğundan
Bu arada o dediğini benim oğlumda yapıyor hatta geçen kulagini kanattı kulak içinden bukadar kan aktığını bilmiyordum ufacık noktadan hemde.
Ayrica uyanmaya başlayınca yüzünü iki eliyle mıncıklıyor tırnaklarını kesmeye caliş.benim ki de izin vermiyor durmuyordu ,keserken çit çıt çidene diye şarkı söylüyorum yada kırmızı balık ne yapım oyunsuz olmuyor ozamn duruyor veriyor ponçik parmaklarını
.

Ben açıkçası kafasında egzama olduğundan şüpheleniyorum. Konak vardı kafasında o geçti ama derisi sürekli kuruyor. Gecen hafta doktora götürecektim ama aksilik oldu iptal etmemiz gerekti randevuyu. Bayramdan sonra mutlaka bir muayene ettireceğim. Tırnakları kısa, konunun tırnaklarıyla ilgisi yok. Bir huzursuzluğu var gibi görünüyor. Bakalım doktoru bir tavsiyede bulunacaktır. Teşekkürlerimizle

Öncelikle iyi bayramlar kızlar. Bugün sabah sağ memem taş gibi uyandım aşırı ağrıyodu emince ağrı geçti ama gün boyu doluluk hissi vardı bebeğim o memeyi pek gönüllü de emmedi az önce sağdım rahatlasın diye . Sağdıktan sonra kahverengi kısmı areola emzirmeden sonra büzüşmüş sertleşmişti ve hem ucu hem koltuk altıma doğru sızlama var. Sizce neden olabilir bu.

İyi bayramlar canım. Aynısını ben de yaşıyorum. Nasıl tarif edeceğimi bilemezken sen anlatmışsın.
O büzüşüklük dediğin bende bir dönem yoğundu ama artık hiç kalmadı. Benim iki mememde de kist var onla alakalı mı diye düşündüm çoğu zaman ama zannetmiyorum alakası olduğunu... Şunu farkettim bir de ; sol memeyi emerken sağ; sağ memeyi emerken de sol sızlıyor. O sızlama olduğunda da emmediği sızlayan memeden süt geldiğini farkettim.

Benim de bebeğim atak öncesi saat 10, maksimum 11 de uyumaya alışmıştı. Ama şu sıralar 1 den önce uyumuyor. Bu aralar burdaki arkadaşlardan aynı şeyleri çok duyar oldum. Sanırım atak haftasında olmalarıyla alakalı bir durum. İnşallah düzelirler ve uykuları düzene girer. Gerçekten inanılmaz yorucu.

Kuzum ya kiyamam umarim bi an once gecer
Cok gecmis olsun. Hollandada yasiyorum ben. Internetten arastirayim dediginiz aktari Istanbula geldigimde gotururum olmadi. Doktorun verdigi kremi surdum su an bizde cok iyiyiz 3. Gun etkisini gosterdi ve umarim kalici olarak gider. Dediginiz gibi cok zor bi surec hele o yaralari gormek kan gormek cok uzucu

Aynen emmediği memeden süt iniyor o sızlama her zaman oluyor bende de. Ama bu baya farklı ağrı resmen

Atak canım bizide mahvetti bu süreç.
Çok geçmiş olsun, kıyamam yavruma. Rabbim şifa versin inşallah.
Ankara da yaşadım bir süre gerçekten çok iyidir istanbul baharat ama bursa da annemim aktarıda var yurt dışından bile gelirler ona Aydın abi. Dükkanın telini zor açarlar genelde gidince daha iyi olur ama özelden çalışanının telefonunu yazabilirim. Benim ailemden çok kişi onların hazırladıkları kürleri kullanıp Allahın izniyle şifa buldular.

Herkese hayirli bayramlar arkadaslar
Oğlum ilk bayramini mizirdanarak gecirdi 2 gündur asla uyumak istemiyor eskiden en gec 2 saatte bir kez 30dk uyurdu simdi 3 saat oluyo yine uyumak istemiyor öyle bir aglama yok uykusu oluncada kucaktada gezmiyor oyunda oynamiyor ne yapacagimi sasirdim

İmdatt!!! Galiba diş çıkarıyoruz. Kucağımıza aldığımızda kafasını omzumuza nasıl sürtüyor bir görseniz. Ağlamalar, hiçbir şeyden memnun olmamalar,çığlıklar, bağırarak söylenmeler falan, hayırdır oğlum sen kimsin dünkü bebe

Kuzuumm kıyamaamm benim oğlumda da egzama var doktora gittik vücudu için kortizonlu krem kafası için de bir solisyon ve şampuan verdi 2 yıkamada geçti istersen paylaşabilirim. Kafası öyle kötüydü ki kalın kalın kabuklar çıkarttık kafasından isimlerini. Bir de bepantolün kaşıntı giderici kremi ve mustelanın köpük şampuanı var var onları da tavsiye ederim oğlum şifa buldu onlarla geçer inşallah en kısa zamanda

Piyanolu halinin e bebekde daha uygunu var ben ondan aldım hala oynuyor .çoksa sevdi .hiç bir farkida yok okadar para vermeye gerek yok f indirimdeydi ben aldığımda.
Ben bugün aldım fotoğraftakinin aynısını e bebekten 400den 320ye düşmüş oyuncaklarda indirim varmış e bebekte

Ya bu diş belirtisi mii ??? Sürekli söyleniyor bağırmayı öğrendi bağırıp duruyor evde hiç susmadan asla bişeyden memnun olmuyor ağız salyası desen göl oluyor üstü

İyi bayramlar güzel anneler
Yeni guncellemelerle geldim. Yağız bey pusette otururken kendini kaldırmaya başladı. Tam donemesede dönmeye başladı artık oturmak istiyor. Bu aralar dişlerinde kaşınmaya başladı.

Tesekkur ederiz teyzesi
Sizede cok gecmis olsun
Simdilik doktorun verdigi kremler ise yaradi. Kabuklanma bizdede oluyordu cok kotu hemde. Doktor dedi soyulmasi gecene kadar devam et ondan sonra zaten la roche posay lipikar serisini kullanacam cok olumlu seyler duyuyorum ve okuyorum. Umarim bi an once iyilesir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…