2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Arkadaslar oglum 3 gündur kaka yapmadi doktor 10 gune kadar normal anne sütu alan bebeklerde dese de icim rahat etmiyor daha önce konusulmustu sanki zeytin yagi veriyoruz diye miktar ne kadar acaba 1 cay kasigi miC
Canım benim kızda 7 gündür yapmadı korkma… sonra baya yaptı şuan yine her gün yapıyor

Arkadaslar oglum 3 gündur kaka yapmadi doktor 10 gune kadar normal anne sütu alan bebeklerde dese de icim rahat etmiyor daha önce konusulmustu sanki zeytin yagi veriyoruz diye miktar ne kadar acaba 1 cay kasigi mi
Evet canım ben tam dolu olmayan çay kaşığıyla bir öğünde verip bir öğünde vermiyorum

Benimki en fazla 2gün yapmamisti daha önce yarin 4.gün olcak hala yok bide kokulu gaz cikarmaya başladi kaka yapamadigi icin mi acaba
Ayy benim oglusta oylee son zamanlarda hep 3/4 gunde bir yapiyorr, yapamadigi zamanda gazi kokuyo anliyorumm birikmis oluyo icinde, hafif sabunu fitil gibi kesiyorum yumusatiyorum ucunuu suyla, poposuna degdiriyorumm azcikk sonra bosaltiyoo icindekileri 🫣

Hanımlar benim kızım 14 gün bir bezi dolduracak şekilde kaka yapmadı. Leke leke arada yaptı. Keyfi şahane, gazını çıkarıyor. Her türlü tetkik yapıldı, çocuk cerrah, gastroentereloji baktı etti. Bir şey çıkmadı şükür.
En son lavman yapıldı yaptı. Sonrasında kala dışında belirti olmamasına rağmen süt alerjisi diyetine başladım. Yanı sıra polifenolü yüksek bir çay kaşığı zeytinyağı ve probiyotik başladık. Muhtemelen cinsi bu çocuğun , ailemde böyle çünkü. İki gün önce tekrar yaptı kaka, yine yok. Ek gıda döneminde düzene gireceğini umuyoruz

Hanımlar benim kızım 14 gün bir bezi dolduracak şekilde kaka yapmadı. Leke leke arada yaptı. Keyfi şahane, gazını çıkarıyor. Her türlü tetkik yapıldı, çocuk cerrah, gastroentereloji baktı etti. Bir şey çıkmadı şükür.
En son lavman yapıldı yaptı. Sonrasında kala dışında belirti olmamasına rağmen süt alerjisi diyetine başladım. Yanı sıra polifenolü yüksek bir çay kaşığı zeytinyağı ve probiyotik başladık. Muhtemelen cinsi bu çocuğun , ailemde böyle çünkü. İki gün önce tekrar yaptı kaka, yine yok. Ek gıda döneminde düzene gireceğini umuyoruz
Bende süt diyetindeyim ama kaka sorunu yasamadik biz hergun masallah 4 5bez kakali😀

Ayy benim oglusta oylee son zamanlarda hep 3/4 gunde bir yapiyorr, yapamadigi zamanda gazi kokuyo anliyorumm birikmis oluyo icinde, hafif sabunu fitil gibi kesiyorum yumusatiyorum ucunuu suyla, poposuna degdiriyorumm azcikk sonra bosaltiyoo icindekileri 🫣
Bugun sabah 4.günde yapti sonunda o yapti ben rahatladim😀

Benim oglum 4.gunde yapti ilk defa bukadar uzun yapmadi probiyotik bizde kullaniyoduk birakmistim.artik acaba o yuzden mi yapmadi

Sürekli değişiyor gelişiyor bu bebeler ama benimki bir tuhaf oldu uyku konusunda. Gözünden uyku akıyor oyun peşinde. tam uyuyacak kaza ile yüzüne gülme, hemen emziği atıyor eller ayaklar havaya parti başlıyor. O kadar da sevimli ki gülümsemeden de duramıyor insan. Böyle uğraşa uğraşa sonunda yorgun düşüyor. bazen kendisi uyuyor, bazen kucakta sarıp sarmalanmak istiyor. Ama bu yeni güncelleme bir tuhaf. Sanki uyursa hayatı kaçıracakmış gibi bir ruh haliyle yapıyor gibi geliyor bana. Çünkü gece uykusunda böyle değil sadece gündüz yapıyor.

Sürekli değişiyor gelişiyor bu bebeler ama benimki bir tuhaf oldu uyku konusunda. Gözünden uyku akıyor oyun peşinde. tam uyuyacak kaza ile yüzüne gülme, hemen emziği atıyor eller ayaklar havaya parti başlıyor. O kadar da sevimli ki gülümsemeden de duramıyor insan. Böyle uğraşa uğraşa sonunda yorgun düşüyor. bazen kendisi uyuyor, bazen kucakta sarıp sarmalanmak istiyor. Ama bu yeni güncelleme bir tuhaf. Sanki uyursa hayatı kaçıracakmış gibi bir ruh haliyle yapıyor gibi geliyor bana. Çünkü gece uykusunda böyle değil sadece gündüz yapıyor.
Yerim onu ya 🥰 bizimkinin son güncellemesi de benim yastığımda ve bizimle uyumak istiyor . Eşim kendi alanında yatıyor bebiş ortamızda yatıyo , resmen totom yerde uyuyorum 😃

Uyku gerilemesi tam da bu 🤷🏻‍♀️Allah kolaylık versin hepimize bizimki de 5 dk 15 dk 1saati gecen uyku yok 😣

Selam güzel anneler. Gündüz uykusu konusuna pek takılıyorum ben. Max bir saatlik uykularla takılıyor orda burda anakucağında benim yatağımda vs ama gece mutlaka pijama giydirip kendi yatağına koyuyorum orada anlıyor gerçek uyku zamanının geldiğini ve sabaha kadar deliksiz uyku çekiyor maşallah. Umarım böyle devam eder. Denemek isteyen olursa diye paylaştım. Kendi yatağını sadece gece kullanmak da uyku düzeni için belirleyici bir etken olabiliyor sanki.

X