2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Menenjit 5 li karma aşı içinde var aslında.en sık görülen menenjit türü oymuş.onun dışında az görülen 2 farklı menenjit virüsü daha var.onlar da daha nadir göründüğü için özel aşı olarak uygulanıyor.bu şey gibi koronanın omicron, delta diye varyantları var ya onlar da menenjit varyantları.ben diğer az görünen 2 türün aşılarını da yaptıracağım.bizim doktor 1 yaş ve 2 yaşta yapıcaz dedi

Kızlar help. Sol omzum boynum sırtım kılum tutuldu komple sırt göğüs kol boyun ağrıyo serçe parmağıma kadar vuruyo ağrı ne iyi gelir. Ağrı kesici kremler emzirirken kullanılır mı. Prospektüsünde kullanılmaz yazıyo ama bi çok kullanılmaz yazan şeyi gebelikte emzirmede kullandırıyo doktorlar

Kızlar help. Sol omzum boynum sırtım kılum tutuldu komple sırt göğüs kol boyun ağrıyo serçe parmağıma kadar vuruyo ağrı ne iyi gelir. Ağrı kesici kremler emzirirken kullanılır mı. Prospektüsünde kullanılmaz yazıyo ama bi çok kullanılmaz yazan şeyi gebelikte emzirmede kullandırıyo doktorlar
Geçmiş olsun canım. İlaç vermiyorlar kaç kere acillik oldum bu yüzden. İlaç verince sütümü boşa artırdılar. Arveles içebilirsiniz çok etkilemez sütü demişti dahiliye doktoru. Ancak o kadar canım. Krem olarak ben at kestanesi kullandım valla ama çol etkisi olmuyor ilaç kadar. Süte çok geçeceğine inanmıyorum. Sıcak su torbası ve masaj ha birde yakı kullanabilirsin, emziren annelerde sorun olmaz demişti eczacı.

Kızlar instagramda video izlerken denk gelmişti
3 aylık bebekleri ellerinden tutup kaldırmaya çalıştığınızda ( yatarken) başlarını tutabilmeleri gerekirmiş , ben dün denedim ama başı biraz arkaya doğru gitti yani tam tutamadı
Siz denedinizmi hiç ya da bileniniz varmı ?
Bu aylarda ne yapması gerekir bebişlerimizin
Mesela benimki henüz tutmaya başlamadı bişeyleri
Sadece auuuu ,uuuu sesler çıkarıyor 🙈😀
Benimki kafayı tutuyor canım öyle yapınca. Nesnelerı de tutuyor elıne verınce ama bilinçli bir tutma değil daha çok İçgüdüsel elinde tuttuğu nesneyi incelemeye başlayınca veya çıngıralçk tarzıysa ses çıkarmaya calısmasımı bılınclı yapıyorsa bence anca o zaman tutuyor diyebiliriz

Bizimki 3 aylık olmak üzere. Kaç aylıktan sonra 2 saatte bir emme sıklığını açmaya başlıyorduk?
Benimki 3 ay 1 haftalık. 20. günden sonra geceleri her 10 günde birer saat arttırdım arayı. Yani 20 günlükten sonra 3 saatte, 30 günlükten sonra 4 saatte emzirdim gibi. 50’den sonra da doktorumuz artık istediği kadar uyusun uyandırma dedi. 7-8 saat emmeden uyuyor o zamandan beri. Gündüzleri hala daha sık veriyorum (genelde 3 saatte bir) ama acıkma sinyali görmeden sırf saati doldu diye de vermiyorum. Bu şekilde bebeğim sarılık da geçirmedi, kilo alımı da iyi.

Kızlar bebelerin aylara göre gelişimlerine bakarken 40 haftada doğduğunu baz alarak mı bakıyoruz. Mesela benimkiler 37 de doğdu 3 hafta geriden mi takip etmeliyim

Benim elimde egzama gibi bir şey çıkmıştı sağlık ocağına gittim. Hiçbir şey yazamam sana bekleyeceksin demişti. Ben kendi aklımca nasılsa sürülecek krem verecek diye düşünmüştüm ama gerçek öyle değilmiş :) Bi doktora görünmeden bir şey kullanmayın.

Kızlar merhaba rota aşısı konusunda hepiniz yardımcı olmuşsunuz teşekkür ederim. Ben dün sabah kendi doktorumuza götürdüm oğlumu bir sakıncası olmaz deyip yaptı aşıyı. Bağırsak düğümlenmesi mevzusunu ben de duydum ancak güvendiğim bir hemşire bunun oranının düşük olduğunu söyledi ayrıca başka bir arkadaşımda da tam tersi bebekte ishal yapmış. İnşallah biz bir sıkıntı yaşamayız, doktorumuza güvendik bakalım allahım bebeklerimizi korusun 🙏🏻
Ayrıca geç kalmanın da belli bir süresi oluyormuş sanırım. 4 ay dolmadan yapılır diyor çoğu doktor. Biz 3 ay 22 günlüktük.

Kızlar merhaba benim kaç gündür sütüm azaldı gibi. Bugün fark ettim ki humana içmiyorum ondan oldu . Şimdi satışı da yok , muadil hangi markanın var önerir misiniz ?

Kızlar bebeği oturtuyor musunuz? YouTubeda bir doktor 3.aydan sonra başlatılmalı diyordu doktorumuz da 4.ay bitince dedi bize

Kızlar merhaba benim kaç gündür sütüm azaldı gibi. Bugün fark ettim ki humana içmiyorum ondan oldu . Şimdi satışı da yok , muadil hangi markanın var önerir misiniz ?
Bu ayda süt azalması genelde olan bir durum herslde! Benım de azaldı. Suyu çoğalttım
Kızlar bebeği oturtuyor musunuz? YouTubeda bir doktor 3.aydan sonra başlatılmalı diyordu doktorumuz da 4.ay bitince dedi bize
Ben bazen kucağımda oturtutorum. Seviyor oturmayı. Büyük oğlum 6 aylıkken mama sandalyesınde oturabılıyordu.

X