2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Arkadaşlar kaka konusu konuşulmuş benimde bebeğim bu aralar şaşmış durumda ishal oluyo bir gün de üç kere yapiyo sonra iki gün yapmiyo. Kan tahlili yaptırdık normal çıktı. Doktor olabilir normal dedi ama içime sinmiyor

Arkadaşlar kaka konusu konuşulmuş benimde bebeğim bu aralar şaşmış durumda ishal oluyo bir gün de üç kere yapiyo sonra iki gün yapmiyo. Kan tahlili yaptırdık normal çıktı. Doktor olabilir normal dedi ama içime sinmiyor
İshal olduğunu nasıl anlıyorsunuz yani bebegin ideali nasıl olmalı ben hala anlamış değilim
Mesela bugün 4 defa felan yaptı
Bazı günler 1 defa yapıyor
Ayrıca normalde rengi altin sarısı gibiydi bugün biraz yeşil olmuştu

19. Hafta büyüme atağını dibine kadar yaşayan bir biz varız sanırım 😭 bir gece uykusu vardı düzenli olan saat başı uyanmaya başladı. Umarım biran önce normale döneriz çünkü ben bittim 🤦‍♀️

:KK43: kendimi şuanda suçluyorum uzun zamandır cıvık çünkü
Ve bana normal gibi geliyordu nasil ihmal ederim böyle bir şeyi
İlk fırsatta hemen goturcem
Sizde kilo kaybı oldu mu bu süreçte
Kendinizi suçlu hissetmeyin lütfen bebeğiniz mutluysa sağlıklıdır diyo doktorlar. Kilo kaybı olmadı ama az kilo aldı. Benim bebeğim her ay 1200/1300 arası aliyodu bu sefer 700 gram aldı haliyle çok alamamış oldu ben bu durumu ishale bağlıyorum. Hatta oruç tutmadım süt falan da azalırsa iyice düşer kilosu diye.

Kendinizi suçlu hissetmeyin lütfen bebeğiniz mutluysa sağlıklıdır diyo doktorlar. Kilo kaybı olmadı ama az kilo aldı. Benim bebeğim her ay 1200/1300 arası aliyodu bu sefer 700 gram aldı haliyle çok alamamış oldu ben bu durumu ishale bağlıyorum. Hatta oruç tutmadım süt falan da azalırsa iyice düşer kilosu diye.
Çarşamba günü 3 ay kontrolü var uzun zaman sonra bu sabah biraz daha normaldi
Bende tutmuyorum zaten sütümü zor artiriyorum oruç tutsam iyice azalır
Hayirlisiyla birazcık daha buyuselerdi
Şuanda sizin kac günlük ve kilosu nasıl acaba

Uyku gerilemesi tam da bu 🤷🏻‍♀️Allah kolaylık versin hepimize bizimki de 5 dk 15 dk 1saati gecen uyku yok 😣
Evet ama gece uykusunda hiç bir fark yok. Genelde akşam 8 sabah 8 uyuyor. Bazen 4 ye oyun oynayası tutuyor ama beş dakikayı geçmiyor uykuya yenik düşüyor. Yine de uyku gerilemesi mi oluyor bu.

Ayda 700 gr alması daha iyi değil mi ? 6 ay - 1 yaş gibi kaç kg olmaları gerekiyor bilmiyorum ama ayda 1200-1300 gr fazla olmaz mı toplama vurduğunda.

19. Hafta büyüme atağını dibine kadar yaşayan bir biz varız sanırım 😭 bir gece uykusu vardı düzenli olan saat başı uyanmaya başladı. Umarım biran önce normale döneriz çünkü ben bittim 🤦‍♀️
Umarım kısa sürer ve bu kadar uğraşın sonunda harika güncellemeler ile zorlukları unutturur

Çarşamba günü 3 ay kontrolü var uzun zaman sonra bu sabah biraz daha normaldi
Bende tutmuyorum zaten sütümü zor artiriyorum oruç tutsam iyice azalır
Hayirlisiyla birazcık daha buyuselerdi
Şuanda sizin kac günlük ve kilosu nasıl acaba
11 Aralık doğ günümüz 3700 doğdu Çarşamba günü 7 kilo geldi üstünde tulumu falan toplam

Ayda 700 gr alması daha iyi değil mi ? 6 ay - 1 yaş gibi kaç kg olmaları gerekiyor bilmiyorum ama ayda 1200-1300 gr fazla olmaz mı toplama vurduğunda.
Ya aslında ishal olmasa 700 gr normal gelirdi ama ishal şüphe düşürdü içime. Eşimin besin alerjisi var o yüzden korkuyorum oğlumda da olabilir diye.

Evet ama gece uykusunda hiç bir fark yok. Genelde akşam 8 sabah 8 uyuyor. Bazen 4 ye oyun oynayası tutuyor ama beş dakikayı geçmiyor uykuya yenik düşüyor. Yine de uyku gerilemesi mi oluyor bu.
Sabah 8 aksam 8 uyuyan bebek mii 🙈 benim oglus aksam 9bucuk 10 sabah 6 bidahada hic uzun uyumuyo 2 saatte bir yarim saat uyuyo okadar cok yoruyo beni🥴

Her cocukta farklı bildigim kadarıyla gece uykuları pek etkilenmiyor etkileniyorsa da öğle uykuları kadar degil . Buyuk kızım da 6.ayda ögle uykuları bayagı sıkıntılı oluyordu deva da hep sıkıntılı🙄 ama bi kaç gündür aksama kadar 2saati bulmaz bölük bölük uykular

Maşallah benim tosunum totosunu kaldıramıyor daha ama son günlerde bir hareketlendi.
Ya benimki de maşallah aşırı hareketli bi bebek bişeylere uzanıp tutabiliyor ellerinden tutunca kalkmak istiyor kalkıyor yüzüstü yatarken kafasını baya kaldırıyor ama en ufak dönme belirtisi isteği çabası vs. Yok. Bi sorun mu vardır sizce

X