2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Primal diye bir ilaç var canım gebelik kategorisi A. Yani güvenli. Alabilirsin.
kizkardesim doktor, ona bu ilaclari arastir dedim. hic bir ilacin cocuga etkesi olmayacaginin garantisi yok dedi. Sadece hic bir sey yiyemeyip ve gidasizliktan cocuga zarar gelecek sekilde seviyeye gelinirse ilac alimi oneriliyor dedi. :/

Oskapar ile hiç tanışmadım neyse ki sana kolaylıklar diliyorum canım. progestan da göbekten olduğu için acıtmıyor çok şanslı olduğumu hissettim şu an
Bugün randevun kaçta ?
12deydi canım keseyi gördü ama yolk sac göremedi. Kese yukarıdaymış belki o yüzden göremiyoruz dedi haftaya belli olacak

kizkardesim doktor, ona bu ilaclari arastir dedim. hic bir ilacin cocuga etkesi olmayacaginin garantisi yok dedi. Sadece hic bir sey yiyemeyip ve gidasizliktan cocuga zarar gelecek sekilde seviyeye gelinirse ilac alimi oneriliyor dedi. :/
Gebelik kategorisi A olan ilaçlar gebeler için üretilmiş ilaçlar zaten. Kadın doğum doktorları bu yüzden o ilaçları verebiliyor. Tabi tercih senin.

Epilepsi hastasıyım sabah akşam ilacimi almam gerek..kusarsam ilacım ne bebeği ne beni korumaz mecbur bulantı ilacida alıyorum bunların yanına Multivitamin alıyorum..O zaman benim çocuk uzaylı doğacak..

Epilepsi hastasıyım sabah akşam ilacimi almam gerek..kusarsam ilacım ne bebeği ne beni korumaz mecbur bulantı ilacida alıyorum bunların yanına Multivitamin alıyorum..O zaman benim çocuk uzaylı doğacak..
Yeri geldiğinde C kategori bile kullanıyoruz. Ben şeker ilacı kullanıyordum bıraktım. Enfeksiyon olursa yarın öbür gün antibiyotik de kullanacağız. Çünkü enfeksiyon bebeğe daha zararlı. Bunlar bizim alanımız değil. Ben bir kadındoğum doktorumun dediği ilacı bu zarar verir kullanmam diyemem sonuçta uzmanı değilim ki herkesin tercih meselesi. Ama sen yüreğini ferah tut.

Nöroloji de kadın dogumcuda zarar vermez dedi Allah ne yazmışsa onu yaşıcaz bakalım nasip

Eski bi tanıdığım epilepsi hastasıydı. Hamilykem sabah akşam ilaç kullandı dediğiniz gibi. Bebeği sapasağlam doğdu şimdi 7 yaşına bile girdi. Hiçbi zararı olmuyor rahat olun

Eski bi tanıdığım epilepsi hastasıydı. Hamilykem sabah akşam ilaç kullandı dediğiniz gibi. Bebeği sapasağlam doğdu şimdi 7 yaşına bile girdi. Hiçbi zararı olmuyor rahat olun
İnşallah canım Gebelik için normal kullandığım ilacı değiştirdi gebe kaldigimdada yeni ilacin dozajinı düşürdu ama biraktiramadi sabah akşam yarım alıyorum 4 5 doktora sordum zararsız gruptaymiş..nasip artık ben tedbirimi aldım gerisi Allah'ın takdiri

İhtiyacın varsa tabiki ilacını kullanacaksın senin sağlığın da önemli, zaten doktorun da neyin zararlı olup olmadığını bilip ona göre ayarliyordur. Hiçbir zararı olacağını sanmıyorum

Merhaba kizlar. Istanbulda evropa tarafta hangi kadin doğum doktor tavsie edersinis? Ben 40 yaşindayim ve tup bebek tedavimde hamile kaldim. Ilk denemede 10 haftada bebegin kalbi durdu ve kurtaj oldum. Şimdi ikince transfer oldum ve gine sonuç pozitif. Tecrubeli ilgili bir kadin doğum doktor ariyorum şuan ilk kontrol.için.

İhtiyacın varsa tabiki ilacını kullanacaksın senin sağlığın da önemli, zaten doktorun da neyin zararlı olup olmadığını bilip ona göre ayarliyordur. Hiçbir zararı olacağını sanmıyorum
Doktor nöbetin ilaçtan daha zararlı olduğunu söyledi

Ben kullanıyorum canım.. sabah kalkar kalkmaz açlık ölçüyorum. Kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinden iki saat sonra da tokluk ölçüyorum. Günde 1 kere açlık, 3 kere tokluk ölçüyorum.

Ben kullanıyorum canım.. sabah kalkar kalkmaz açlık ölçüyorum. Kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinden iki saat sonra da tokluk ölçüyorum. Günde 1 kere açlık, 3 kere tokluk ölçüyorum.
Aaa tamam bana sabah açlık akşam yemek öncesi ve sonrası dedi de saat söylemedi çok sağol iyi oldu öğrenmem.

Aaa tamam bana sabah açlık akşam yemek öncesi ve sonrası dedi de saat söylemedi çok sağol iyi oldu öğrenmem.

Belki doktorun farklı takip ediyordur canım. Bana böyle ölçtürüyorlar. Şeker seviyelerine göre de ara öğüne karar veriyorum. Tokluk 120 üstü ise süt yoğurt, fındık fıstık gibi şekeri hızlı yükseltmeyen şeyler, altı ise günde bir kere meyve, şeker oranı belli bir rakamın altı bisküvilerden tercih edebiliyorum. Ama ölçümler hiç parlak değil, yarın kontrolüm var bakalım ne diyecekler.

Kızlar merhaba . Ben normalde bugün 5+5 im ama ultrasonra 5+0 cıktı ve doktor geç döllenmedir dedi. Ama içim içimi yiyor gelişimi durdu diye

Benim sıkı diyetim var. Şekeri 92 ye indirmeye çalışıyoruz ama 97 altını görmüyorum. 12. Haftaya kadar diyetle gideceğiz öyle konuştuk. Sonrasına bakacağız. Bu arada önceden de gebelik şekerim vardı. Ondan bu kadar dikkatliyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…