2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Çok sağol canım dün kaynatmamıştım bugün böyle yapayim, süt sağma makinem de var el pompası da sence hangisini hastaneye götürmeliyim

Kızzz valla ben de bebeği çok aşağıda hissediyorum yarın kontrol bakalim ne olacak:)
Bence manuel hastanede daha kullanışlı olur

Cuma günü covid aşımı olucam Bilerek biraz beklettimki doğum sonrası ikincisini daha geç yaptırayım. Olan var mı aranızda ?
Ben olmak istedim ama erken doğum riskim olduğundan doktorum bekle doğumu tetiklemesin demişti o yüzden doğumdan sonraya kaldı benimki

Ben olmak istedim ama erken doğum riskim olduğundan doktorum bekle doğumu tetiklemesin demişti o yüzden doğumdan sonraya kaldı benimki
Ben başta çok kararsız kaldım dedim acaba beklesem mi ama online eğitimlere giriyorum, bütün doktorlar olmalarını söylüyoruz ama tabi sizin seçiminiz diyor kendi doktorumda öyle, aldım bakalım hakkımızda hayırlısı 🌸💜

Kızlar vajinada baskı hissine alıştım artık o normal geliyor. Kasılmalarla beraber alt tarafta baskı hissine de alıştım. Ama bu akşam tuhaf bir şey hissediyorum makatta bir baskı hissi var. Tuvaletim yok ona eminim. Tuvaletim varmış hissi de değil zaten. Sadece içeriden makata doğru bir baskı var batma gibi. Özellikle doğum yapan veya ikinci bebeği olanlar bu hissi biliyor musunuz? Ya da benim gibi hisseden var mı aranizda kızlar?

Bana doktor siz ne giyiyorsanız bir kat fazlası demişti sarılık başlangıcı olunca uyandırmak zor oluyor doktor ev 23 derece olsun diyor biz 25 derece yapıyoruz atletle duruyor üstüne sadece müslin örtü atıyorum çabuk uyansın diye ama kv onu bile iki kat örtüyor eldiven çorap var ama kv ye kalsa hastane çıkışı takımı falan giydirir yani üşür diye
Aynen sarılıkta uyuyor cok bebek zor uyanıyor iki yiğenim de yattı 5 6 gün hastanede cnm iyi olur toparlar simdi biri 7 yaşında biri 10 aylık

Bana da doktor 60cc ye iki ölçek dedi 40 içiyorsa 1 buçuk ölçek dedi öyle yapıyorum ama meme emmesi çok uzun sürüyor sütün az mama verelim diyen kv bebek azcık kilo alınca sütün arttı mamayı yakında bırakır diyo halbuki mama olmasa çocuk yine kilo verecek benim süt artıyor tabi ama o da büyüyor yarın 1 haftalık olacak artık
Kilo aldıkca cc de artırcaz canım 3.5 kilo ya yakın suan benim oglan o yüzden 90 cc mama yiyo benimde sütüm var ama yetmiyor ağlıyo 90dan 10 cc bırakıyor bazen tam yiyor benim sütüme baglı yemesi iste

Kızlar vajinada baskı hissine alıştım artık o normal geliyor. Kasılmalarla beraber alt tarafta baskı hissine de alıştım. Ama bu akşam tuhaf bir şey hissediyorum makatta bir baskı hissi var. Tuvaletim yok ona eminim. Tuvaletim varmış hissi de değil zaten. Sadece içeriden makata doğru bir baskı var batma gibi. Özellikle doğum yapan veya ikinci bebeği olanlar bu hissi biliyor musunuz? Ya da benim gibi hisseden var mı aranizda kızlar?
Senin bebis kanalami yerleşiyor?

Yerlesse bile hemen gelecek diye birsey yok.
Benim kanala yerleşmesi cumartesi günü oldu. Sancılar dan ve baskıdan bildim. Sızladı resmen.
Benim de hem vajinada hem makatta baskı var zonklama var bu gece farklı bir şey olduğu kesin. Peki genel olarak kanala yerleştikten ne kadar zaman sonra geliyorlar ?

Kilo aldıkca cc de artırcaz canım 3.5 kilo ya yakın suan benim oglan o yüzden 90 cc mama yiyo benimde sütüm var ama yetmiyor ağlıyo 90dan 10 cc bırakıyor bazen tam yiyor benim sütüme baglı yemesi iste
Kuzum kilo arttıkça cc de artırcaz demişsin ya biz 1 haftadır emzik değiştirdiğimizden beri 60cc den direk 120 cc ye geçti 90 cc yediriyorum 5 dkka geçmeden bi 30 cc daha yapıyorum tek seferde 220 yapmadım hernekadar hemen içsede 1 ayda 800 gr almışız ebe güzel dedi ama farkediyorum 1 haftada biraz hızlı aldı gibi şimdi 2655gr bebiş 120cc mama yiyo 3 saatte acıkıyo kaka çiş normal birde anne sütühiç almıyo ama biz çokmu yediriyoruz acaba bu şartlarda sence doktora sormadım hiç çocuk aranıyoveriyom doyunca mümkün değil ağzını açmıyo zaten fikir alabilirmiyim senden 😊

Kızlar dünden beri bebeğimin hareketleri aşırı azaldı dün gece 11 den 4 e kadar hiç oynamadı yarım saat dürttüm hiç tepki vermedi gece gittim nst çekildi bir sorun yok ama sabah 8 de doktorun görsun birde dediler tekrar çekildi 8 de sonra Dr USG de baktı kordon yok boynunda kan akımı normal suyu iyi dedi neden böyle azaldı hareketleri bir anlam veremedi oda. Tekrar telaş yaparsan gel nst çekil yine mutlaka dedi bugün akşama kadar 3 4 kez ancak oynadı onlarda çok hafif hareketler çok korkuyorum böyle olan varmı aranizda
Merhaba bizim sizinle son tarih aynı gün görünüyor. Benimde azaldı muhtemelen yeri daraldı diye düşündüm bende

X