2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ben kızımda akşam iğne vurmustum. 2 saat sonra kanamam oldu doğum başlamış. Sabahı beklediler .ama şu anda hem iğne hem aspirin kullanıyorum. Acil doğuma girsem aspirin için 3 gün önce kesmek gerekirmiş. 3 gün nasıl beklenir
Her doğum bir olmuyor ilk çocuğumda kanamayla gelmişti. Bunda kuru sanciyla gittim.Ama kesmesi gerekirdi 34 te aspirini.

Hayy masalalh sizee rabbim analı babalı sağlıcakla büyütsün inşallah darısı bütün hamislerin basinaa😂😂😂

Bende ecopirin kullanıyorum doktorun hala kesmedi şuan 36+4 canım
Ya bilemedim . Iki ayrı doktor denk gelince ikisi ayrı şeyler söyleyince kararsız kaldım

Bende cesaret var zaten ama bugünkü kadın çok kötü bagiriyordu 😳 ama herkesin doğumu farklıdır onun beni etkilemesine izin vermicem.

Belki aynı anda başka normal doğum olmazsa alırlar diye umuyorum 😒

Doğum esnasında doğumhaneye almıyorlar onu biliyorum sorun değil zaten benim için ama hastaneye yattığın andan itibaren seni sancı odasına alıyorlar doğuma kadar belki 10-15 saat orda bekliceksin yani ilk doğum bir de. Özel oda aslında o yüzden eşleri alıyoruz demişlerdi önceden ama bugün direk içerideki ebeye sordum alamıyoruz dedi ona üzüldüm ben yani bütün süreci eşimin desteği olmadan geciremem ki 🥺

Ben de eve gelip uyudum uyandım ama sancım geçmemiş. Öyle doğum sancısı olacak kadar yüksek değil ama geçen hafta tamamen bitmişti canım bugün tekrar başladı bakalım ne olacak. Senin sancılar

ne durumda şu an ?

Gözün aydın canım kavusmussun yavruna 😍 Normal doğum yaptın sanırım ben de normal istiyorum bugün biraz motivasyonum düştü kendini iyi hissettiğinde özellikle pozitif kısımlarını anlatabilir misin bize rica etsem 🥰
Teşekkür ederim canım darısı başına olsun inşallah.😍

Yazamadığım olduysa kusura bakmayın kızlar hepinize çok teşekkür ederim. Kızım uyuyorken yazayım hemen. Sabah namazını kılıp geri yattım ama15 dk sonra filan sancıyla uyandım aynı ishal olmuşum gibi agriyodu karnım kasilmalarim çok şiddetliydi bi daha geri yatamadım sancidan. Kanama su nişan hiçbişey yoktu gününü doldurur ablası gibi daha 3 gün var diyodum heralde üşüttüm diye düşündüm sonra kasılmalar arası 6 dk olduğunu fark ettim eşimi çağırttim işten hemen hastaneye gittik. 4 cm açıklık denildi 150 yi gösteriyodu sancılar. Nişanım geldi o arada. 12 de tam açıklık oldu kesi atılmadı ama kontrolsüz ıkındigim için yırtıklardan dolayı dikişlerim var.Sanci kısmi zor kolay diyemem ama doğduktan sonra kuş gibi hafifliyosun Rabbim bekleyen herkese hayırlı doğum nasip etsin🤲

A
Selam kızlar. Daha sabah yazdım buraya. Sancılarım vardı ama emin olamıyodm . Düzenli aralıklarla gelince hastaneye geldim yatışım yapıldı sabah8 de. 4 cm açıklığın var dendi. 12 de mis kokulu kızım doğdu.simdi yanimda uyuyor cok şükür. Darısı bekleyenlere 🤲🤲🤲
Gözünüz aydın canim. Allahım hayırlı evlat etsin 🥰🥰
walla canım hepsini düşünmüşsün bence çok iyi . aklında kalmaz hepsi lazım olucak şeyler.
bişey sorucam kıyafetleri hep yenidoğan mı aldın benim 2 takımım yenidoğan büyür diye diğerleri 1-3 ay
Hepsini yenidoğan almadim yarı yarıya. Ama keşke sadece iki üç tanesi yenidoğan olsa da olurmuş. Hem fazla giyemiyorlar hemen büyüdükleri için. Hem de ben bi hata yaptim 40 derecede yikadim. İyice küçüldü 😣 3-6 ay zibin aldiklarim daha çok işimi görecek.
Bence sen iyi yapmışsın..

Bende cesaret var zaten ama bugünkü kadın çok kötü bagiriyordu 😳 ama herkesin doğumu farklıdır onun beni etkilemesine izin vermicem.

Doğum esnasında doğumhaneye almıyorlar onu biliyorum sorun değil zaten benim için ama hastaneye yattığın andan itibaren seni sancı odasına alıyorlar doğuma kadar belki 10-15 saat orda bekliceksin yani ilk doğum bir de. Özel oda aslında o yüzden eşleri alıyoruz demişlerdi önceden ama bugün direk içerideki ebeye sordum alamıyoruz dedi ona üzüldüm ben yani bütün süreci eşimin desteği olmadan geciremem ki 🥺

Ben de eve gelip uyudum uyandım ama sancım geçmemiş. Öyle doğum sancısı olacak kadar yüksek değil ama geçen hafta tamamen bitmişti canım bugün tekrar başladı bakalım ne olacak. Senin sancılar ne durumda şu an ?

Gözün aydın canım kavusmussun yavruna 😍 Normal doğum yaptın sanırım ben de normal istiyorum bugün biraz motivasyonum düştü kendini iyi hissettiğinde özellikle pozitif kısımlarını anlatabilir misin bize rica etsem 🥰
Gizz sen daha doğurmadın mi 😂😂 bakale meryem ana tezinide çürüttüm sana dedim yapma etme hahamlarımızla.oynama koyma onu suya senin doğuracağıñ yok bizim hayallerimizlede oynamada dedimm :-) :KK70: :KK70: YOK dinlemedi😂

Tecrübeli anneler bana bi yardim edin hele :) Bu göğüs pompasını, biberonu ve emziği nasıl kaynatıp temizlemem gerek ? Bir de benim iki gogsumden de süt geliyor, yine de yanıma mama almalı mıyım hastane icin ? Almalı isem hangi marka ?
Kaynar suya atabilirsin canım. Biberon temizleyici deterjanla da yikayabilirsin öncesinde. Benimde geliyor sütüm ilkinde de geliyordu ama sütun tam olarak inmesi 2-3 günü buluyor yinede. İlkinde hastane de şırınga ile vermişlerdi mama bizde sma almıştık sonrası için. Bunda da sma alırım gerekirse. Benim süt gelmeye başladığından beri göğüs uçlarım da çatladı yara olmaya başladı. O yüzden gümüş kapaklarını kullanıyorum 2 haftadır falan. Düzeldi şimdilik inşallah doğum sonrası da etkili olur.
Selam kızlar. Daha sabah yazdım buraya. Sancılarım vardı ama emin olamıyodm . Düzenli aralıklarla gelince hastaneye geldim yatışım yapıldı sabah8 de. 4 cm açıklığın var dendi. 12 de mis kokulu kızım doğdu.simdi yanimda uyuyor cok şükür. Darısı bekleyenlere 🤲🤲🤲
Hayırlı olsun canım sağlıkla büyüsün bebeğin 🥰

Keşke çocuğumu alıp odama geçebilsem oğlumun uyanabilmesi ve zayıflamaması için 23 derecede kalması gerekiyor ve klima salonda mecburen orda duruyorum çevremde de derdimi anlatabilecegim kimse yok dediğin gibi ameliyat geçiriyoruz o halde bebegimize bakmaya çalışıyoruz ama herkes bizden anlayış bekliyor çocuğumu alıp kaçasım var
kv terörü bi bitmediler ya 🤦🏼‍♀️

Ben de eve gelip uyudum uyandım ama sancım geçmemiş. Öyle doğum sancısı olacak kadar yüksek değil ama geçen hafta tamamen bitmişti canım bugün tekrar başladı bakalım ne olacak. Senin sancılar ne durumda şu an ?

Var canim benim 2 haftadir kesintisiz az az suren sancilarim bugun 100leri gecti sancim hissettim onu kaburgalarimi sıktılar sanki 😅

Kizlar lohusalik cok zormus sabahtan beri agla agla yamuldum gercekten. Kayinvalidem bebek gormeye diye geldi bi kez nasilsin diye sormadi bana kadin olacak bi de. İnsan kendini asil bu zamanda degersiz hissediyor. Allahim yardim etsin insallah depresyona girmem lohusalik zor
Canim benim. Valla bu lohusalıkta malesef hep böyle tatsizliklar oluyor.. sana nacizane bi önerim olacak. Sakın beklentiye girme.😐 Takılma hiç birşeye. Sadece bebeğine odaklan, geçmişi düşününce içine sıkıntı girecek ileride biliyorum.. 🥺 bu yüzden ne kadar az kafaya takarsan o kadar iyi. ilk zamanlarınızı güzel hatırlarsin hep bebeginle 🥰
ben bu sefer bunun bilincinde olacam, kimseden hiç bir beklentiye girmeyecem diyorum kendi kendime. Eşim hariç. O elim ayağım olsun. Onun dışında kimseden beklentim yok. Zaten yaşlandı k.v. ve başka şehirde. eşim getirmeyi düşünüyordu. Kavga etmemizi, sürekli ağlamami falan istiyorsan tamam çağır dedim ,🤭 o da peki madem dedi garibim.
Aslinda k.v kötü biri değildir ama ilk doğumumda ne yapsa batiyordu bana. Özellikle k.babam çok karışıyordu çıldırıyordum 🙄🙄 Ama imkanin varsa lohusalıkta yalniz kalmak en temizi olabilir..

Keşke çocuğumu alıp odama geçebilsem oğlumun uyanabilmesi ve zayıflamaması için 23 derecede kalması gerekiyor ve klima salonda mecburen orda duruyorum çevremde de derdimi anlatabilecegim kimse yok dediğin gibi ameliyat geçiriyoruz o halde bebegimize bakmaya çalışıyoruz ama herkes bizden anlayış bekliyor çocuğumu alıp kaçasım var
Anladım canım umarım en yakın zamanda kaynananın gidesi gelir o zaman

Kizlar yaa benim bi sorunum varrr 😔
Geçen hafta kan vermiştim sonucu çıkmış. Kanim 10.1 e düşmüş yaa 😔 şok oldum 🥺
Kan değerlerim bi türlü yükselmiyor. Hatta her ay yükselmek yerine giderek düştü. Multivitaminin içinde demir var, kan şurubu kullaniyorum, et , pekmez falan tüketiyorum düzenli. Hatta ilaçları kullanma saatlerime de dikkat ediyorum c vitamini ile birlikte içiyorum kan şurubunu falan. Daha naaaaapayim ben yaa.😬 Sezeryanda bir sürü kanım gidecek. Tehlikeli olmaz mı?

X