2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Vallahi bende anlamadım canım ya kaç kişi kaldık zaten doğumu normal bekleyen bilmiyorum ama sen görürsün temmuzu kesin yurt dışında olmanın avantajıyla 🙏🏻

Düzenli mi çıkıyor 65 ? belki ondan bırakmıyorlardır
alttan muayenede edebilirler canım yumuşama felan var mı bakarlar birazdan

Evet öyle fakat Yalancı sancı olabilir düzensiz olsa dahi uzun sürebilir dikkat et yine de 2 gün önce benimde akşam 7 den gece 2 ye kadar sürdü
Düzenli çıkıyor sanırım valla perinatolojiye yatışımı verdiler demekki bişeyler gerçekten normal değil 😒

Ya normalde 12 ile 13 arasındaydı hep bugün çok sıcaktı bide hastaneye gider gitmez ölçüme girmek zorunda kaldim artidan maske den dolayı böyle nefes nefese kalıyorum 14.5 çıktı ama benim hiç bir şeyim yok 13 geçtiği zaman çok kötü oluyorum genelde
Ben 14ken bile iyi hissediyorum kendimi anlamadım birşey. Peki küçüğü kaç

Özel hastane mi canim,? Suyu vs iyiyse eve göndermeleri gerekir aslında. Hastane ortamindansa kendi evinde daha rahat olursun. 65 bana çok yüksek gelmedi. 80 leri 100 leri duyunca bu forumda .

Bende de işten çıkmaya yakın sağ tarafta adet sancısı başladı. Eve geldim 2 saat kadar ağrıdı. Sonra yatinca yarım saate geçti.eger yattigin halde gecmediyse önemli olabilir. Yalanci sancı sanırım bu bizdeki.
Devletteyim canım zeynep kamil hastanesindeyim. Yatış verdiler bir de 😥

Eklentiler

• 5A7339A1-0923-4CCC-9E62-08C26271641A.jpeg
    5A7339A1-0923-4CCC-9E62-08C26271641A.jpeg
    106,8 KB · Görüntüleme: 69
  • 6034CBDD-F876-4B0B-B259-EBFD3E04B4A3.jpeg
    6034CBDD-F876-4B0B-B259-EBFD3E04B4A3.jpeg
    103,1 KB · Görüntüleme: 67
  • 4CFA0EE9-F134-4F68-B76C-4A7C75853A86.jpeg
    4CFA0EE9-F134-4F68-B76C-4A7C75853A86.jpeg
    167,6 KB · Görüntüleme: 69
Kızlar selam. Mesajlarınızı gördüm tek tek okudum ama alıntılayamadım kusura bakmayın 😐 pazartesi günü acil sezaryana alındım 35+4 te. Hep derdim ki inşallah haziran da doğurmam ve sezaryan olmam diye ve başıma geldi 🤦🏼‍♀️ ilk söylemek istediğim şey eğer zorunlu Bi durumunuz yoksa sezaryan olmanızı tavsiye etmem 😔. Bebeğim erken doğdu 37.haftaya kadar bebekler prematüre sayılıyor ve benim bebeğimde de nefes problemi olduğu için yeni doğan yoğun bakıma alındı. Hala Orda yatıyor bebeğim. Ben dün taburcu edildim. Bebeğini arkada bırakıp gitmek çok kötü bir hismiş ama napalım nasip diyoruz. Bebeğim iyi olsun yeterki. Doğum yaptığım gün sabahında ultrasonda 2540 çıkmıştı kg. 2690 ve 48cm olarak dünyaya geldi. Ben ağrılar ve uykusuzluktan çok dağılmış durumdayım sormak istedikleriniz ve merak ettikleriniz olursa yazmaya çalışırım 🙏🏻
Canım şimdi gördüm yazını. Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 🤲🌸 Bence hemen toparlayacak minik kuzu kilosu çok iyi🧿 inşallah bir an önce yavrunla sağlıkla kavuşun evinize dönün birlikte🤲🤗

Şuan hala nst deyim. En sona da sabah ilk bst mi paylaşıyorum
Canım düzenli sancin var hiç geçmeyen hatta hepsi de 90 100 hatta 100 u geçiyor bile bazen seni yatırmaları çok normal düzenli 100 üstü sancin var doğumun başlamış senin. Doktorlar ne diyor peki bir açıklama yapmıyorlar mi?

Senin ilk gebeliğin mi canım ilk olunca hicbir şey bilmiyor insan o kadar cahilim ki kasılma nasıl oluyor daha onu bile bilmiyorum🤣🤣
Evet benim de ilk gebeliğim ben de bilmiyordum ama sancı kasılma yaşaya yaşaya nstye gire gire öğrendim 😄 Nst ye bağlıyken her sancı girdiğinde kaç çıkıyor diye bakmıştım artık o kadar alışmışım ki evde sancı girince eşime diyorum ki bak bu 70-80lik bi sancı 😂😂

Evet benim de ilk gebeliğim ben de bilmiyordum ama sancı kasılma yaşaya yaşaya nstye gire gire öğrendim 😄 Nst ye bağlıyken her sancı girdiğinde kaç çıkıyor diye bakmıştım artık o kadar alışmışım ki evde sancı girince eşime diyorum ki bak bu 70-80lik bi sancı 😂😂
2.trimester ne güzeldi ağrılar yoktu sanci yoktu kafalar rahattı.
Geçen telefona baktım doktoru ilk 6 ay boyunca son bir aydır aradigim kadar aramamışım 🤣 adam kesin benden kurtulmak için 35.haftada bebekleri alalim dedi şeker falan hikaye bence🤣🤣

İnsallah görürüm ya... İkinci kızımda plasenta yaşlanması ve kireçlenmesi olduğu halde 39+6 kadar bekletti doktorum.
Bende 42+2 kadar beklemiştim doktorum son ana kadar bekletti sağolsun ama olmadı suni sancıda işe yaramadı ki yalancı sancı dahi yaşamadım o gebelikte😕 şimdi çok daha farklı geçiyo. Sonumuz hayır olsun vallahi peki normal doğumun rahat geçiyor mu ebeler nasıl davranıyor canım ?
Uzanıyorum,uzanırken giriyor bir-iki dakika içinde geçiyor,sonra yeniden başlıyor,yani pozisyonum farketmiyor. Enfeksiyon falan olsa böyle geçmez herhalde ağrı,sürekli olur.
bi takip et bakalım ne kadar sürecek böyle artarak devam ederse hastaneye gidersin nst takibi yaptırırsın

Düzenli çıkıyor sanırım valla perinatolojiye yatışımı verdiler demekki bişeyler gerçekten normal değil 😒

Şuan hala nst deyim. En sona da sabah ilk bst mi paylaşıyorum
Canım epey cıkmış senin sancıların ya hissetmiyormusun hala

Bende 42+2 kadar beklemiştim doktorum son ana kadar bekletti sağolsun ama olmadı suni sancıda işe yaramadı ki yalancı sancı dahi yaşamadım o gebelikte😕 şimdi çok daha farklı geçiyo. Sonumuz hayır olsun vallahi peki normal doğumun rahat geçiyor mu ebeler nasıl davranıyor canım ?

bi takip et bakalım ne kadar sürecek böyle artarak devam ederse hastaneye gidersin nst takibi yaptırırsın

Canım epey cıkmış senin sancıların ya hissetmiyormusun hala
Banada suni sancı vermişlerdi. Sancım vardı ama açılma yoktu. İlk hap verdiler sonra fitil sonrada serumla katkılar ilacı ve dozunu yükseltiler. Neler çektim.
Ama bu 3.hamilelik çok daha farklı ya

2.trimester ne güzeldi ağrılar yoktu sanci yoktu kafalar rahattı.
Geçen telefona baktım doktoru ilk 6 ay boyunca son bir aydır aradigim kadar aramamışım 🤣 adam kesin benden kurtulmak için 35.haftada bebekleri alalim dedi şeker falan hikaye bence🤣🤣
Ben o yüzden aramıyorum Whatsapptan yazıyorum bıktırırsam sezeryana alıverir kurtulmak için diye 😂😂
Yok canım senin saçın yaa... Toco yazan yer sancı.

gmz41 gmz41 kız bu sancı hiç birsey Toco sancı. En alt taraf yani düzenli degil
Canım benim girdiğim Nst den biraz farklıydı ben üstteki ikiliden alttaki olarak değerlendirdim sancıları hep 90-100 çıkmış onu düşünerek yorum yaptım alttakiler sancı değil bence öyle olsa neden yatış yapsınlar kafam karıştı 🤔

Kuzum ya senin halinden biz anlarız anca işte öyle zor ki bi de anlamadan normal insan muamelesi yapıyolar daha da zoruma gidiyo. Doğurup ertesi gün işe gelcem desen ooo tamam çok güzel derler delirmis bunlar😂 bazen sinirlenip belki yarın doğurcam napmaya çalışıyosunuz diye bagirasim geliyo sonra az kaldi diye sakinleşiyorum😂 gercekten izni dogumdan sonraya aktarcaz diye yapiyoruz bunu yavrularimiz icin yani. Saniyolar ki keyfimizden calisiyoruz. Yerime ayarladıkları kişiye iş anlattırıyolar bana o sırada bebek tekme yumruk içerde takılıyo bazen canım acıyo yarım saatte bir tuvalete koşuyorum zaten. bu emeklerimizin karsiligini aliriz insallah saglikli sihatli evlatlarimiz ile🤲🏻🤲🏻
Ayne oyle canim bebsilerimiz saglicakla dogsunlar en son ana kadar yanlarında olalım.baska başka ne isterizki yarın unuturuz gülek geçiyorum artık

X