2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
agsgagaha dimi bende alçak sandalyelere fln oturamıorum belimi tuta tuta geziyorum Serviste de gıcık bi kadın var bana dioki ben daha iyiydim hamileyken sen hemen çöktün🤦🏼‍♀️ carpasm geldi ağzına herkesin bünyesi bir mi
Aynen öyle Bende penguen gibi yürüyorum sırf varya çocuğumu daha geç bırakayım diye servisteki kadına çekinme vur ağzının üstüne bir tane hakketmiş 😂😂😂 mubah ona
Oturur pozisyonda karnima agri giriyo
uzanmak istiyorum bi de hamile taytları bile karnımı sıkıyo artik giycek kiyafet zor buluyorum karnım füze gibi öne gidiyo😂 elim ayagim şişti iyice 37ye son iki haftam kaldi bitirince rahatlicam gercekten 32 den sonra calisilmaz zor yani sirf bu sonraya aktarma olayi icin eziyet cekiyoruz.
servisindeki kadın da tam bir boş bogazmiş sanane ki onun hamileliginden. Hem sonradan atıp tutmak kolay yasarken zor geliyo boyle seyler
Klavyeye doğru eğiliyorum bir bakıyorum bir dürtüyor beni kaşığına doğru klavyeyi kendime çekiyorum ayaklarım bir şişti 37 numara giyen ben 40 numara sandelet buldum rahat rahat giyiyorum evet zorlandik allah yardımcımız olsun benimde son 2 haftam hayırlısı ile biteydi bird bugün benim bugün idarecim gelmiş bana diyorki 37 den sonra daha çalışsan olmazmi diyor dedim tıp.dunyasi doğumu 45 haftaya çıkarsın bende çalışayım müdürüm dedim :KK70: :KK70: allah akıl fikir versin neymiş herkes yaz geldi yıllık izine çıkıyormuş yav ben 35 hafta hamileyim tuvalete zor gidiyorum adam bana daha çalış diyor 40 kadar çalıştıracak elinden gelse allah akil fikir versin

Kızlar beni 4 kere nst ye soktular ve asla bırakmıyorlar. Doğurana kadar zorlıycaklar herhlde. bişeyim yok dedikçe şaşırıyorlar. Azıcık sancı hissediyorum acı eşiğim yüksek herhlde anlamadım o çok sancıymış 🤨 65 falan çıkıyor. Harbiden doğurana kadar bekliycem herhlde burda
Geçmiş olsunda 65 fazla değilki benim haftalardır 50 üstünde çıkıyor sancılar. Doktorun açılma yok ise birsey olmaz dedi. Uyma onlara sen. Zorla dogurtacaklar sanırım seni

Valla ben maksimum 30 haziran diyorum kendime 😂
Ben bir dahaki hafta tamamim bence 😂
Ben görürüm diye düşünüyorum. Direniyorum. Şuanda sancılarım var ama düzensiz. Doktorlar Burda 38-40 haftayi doldurmaktan yana. Herseyi yapıyorlar erken gelmesin diye.
Hadi inşallah canım ☺️
Kızlar beni 4 kere nst ye soktular ve asla bırakmıyorlar. Doğurana kadar zorlıycaklar herhlde. bişeyim yok dedikçe şaşırıyorlar. Azıcık sancı hissediyorum acı eşiğim yüksek herhlde anlamadım o çok sancıymış 🤨 65 falan çıkıyor. Harbiden doğurana kadar bekliycem herhlde burda
Canım 65 civarı mi çıkıyormuş sancin yoksa daha mı yüksek de bu kadar telaş yapıyorlar. Ama önemli olan düzenli olması tabi eğer düzenliyse o yüzden engellemeye çalışıyor olabilirler

Kızlar selam. Mesajlarınızı gördüm tek tek okudum ama alıntılayamadım kusura bakmayın 😐 pazartesi günü acil sezaryana alındım 35+4 te. Hep derdim ki inşallah haziran da doğurmam ve sezaryan olmam diye ve başıma geldi 🤦🏼‍♀️ ilk söylemek istediğim şey eğer zorunlu Bi durumunuz yoksa sezaryan olmanızı tavsiye etmem 😔. Bebeğim erken doğdu 37.haftaya kadar bebekler prematüre sayılıyor ve benim bebeğimde de nefes problemi olduğu için yeni doğan yoğun bakıma alındı. Hala Orda yatıyor bebeğim. Ben dün taburcu edildim. Bebeğini arkada bırakıp gitmek çok kötü bir hismiş ama napalım nasip diyoruz. Bebeğim iyi olsun yeterki. Doğum yaptığım gün sabahında ultrasonda 2540 çıkmıştı kg. 2690 ve 48cm olarak dünyaya geldi. Ben ağrılar ve uykusuzluktan çok dağılmış durumdayım sormak istedikleriniz ve merak ettikleriniz olursa yazmaya çalışırım 🙏🏻
Canim bu ilk haftalar malesef biraz ağrılı geçiyor. Sana tavsiyem beline korse takamazsin belki ama birisi beline ince bir çarşaf dolasin. Karnını biseyin sarmalamasi ağrıyı biraz daha azaltiyor. Doğum işi de nasip gerçekten 🤷 Allahin takdiri. Bebeğin sağlıklı olsun da 💕 doğum kilosu ve boyu da maşallah haftasına göre çok iyiymiş. Üzülme. Bol bol sütünü sağ uyu dinlen. Allah'ım bebeğine de sana da sağlık sıhhat versin inşallah
Kızlar doktordan geldim. 29 haziran a gün verdi. Belki o zamana bile kalmayabilir dedi haftaya tekrar konusucaz. 38 +3 oluyor sezeryan tarihinde bana erken gibi geldi
Ben de araştırdım da 38+5 ten sonrasi normal bi tarihmis canim. Eğer içine sinmeyen biseyler varsa, sancın vs de yoksa bi kaç gün daha ilerisini iste doktorundan.
Kuzular suyum geldi hastaneye gidiyoruz doktorum da yok başka doktor yapacak dua edin lütfen
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canim 🥰 haberdar et bizi de.

10 gün önce filan gittiğimde 3 hafta önde demişti, hatta son adet tarihinden eminmisin filan diye sormuştu. Bu pazartesi gittiğimde 2 hafta önde dedi kuzum. Ama bizimki başdan beri hep önden gidiyordu kuzum. 2 hafta önce şehir Hastanesi'ne gittiğimde ordaki doktorda tekrar şekerime bakmıştı ordada aynı seyleri söylemişlerdi.
Benim de hemen hemen seninle aynı doktor hiç şekerine falan bakalım demedi. Şeker testi yaptırdığım için belki de. 35+0 da 3150 çıktı haftası ile uyumlu dedi. Erken gelecek mi çok merak ediyorum 🤭

Arkadaşlar merhaba,bugün birdenbire alt karnımda regl sancısı gibi bi ağrı başladı. Ara ara girip çıkıyor. Böyle bişey yaşayan oldu mu? Daha dün rutin nst ye girmiştim hiç sancı çıkmamıştı. Acaba sancı böyle bişey mi?

Canim bu ilk haftalar malesef biraz ağrılı geçiyor. Sana tavsiyem beline korse takamazsin belki ama birisi beline ince bir çarşaf dolasin. Karnını biseyin sarmalamasi ağrıyı biraz daha azaltiyor. Doğum işi de nasip gerçekten 🤷 Allahin takdiri. Bebeğin sağlıklı olsun da 💕 doğum kilosu ve boyu da maşallah haftasına göre çok iyiymiş. Üzülme. Bol bol sütünü sağ uyu dinlen. Allah'ım bebeğine de sana da sağlık sıhhat versin inşallah

Ben de araştırdım da 38+5 ten sonrasi normal bi tarihmis canim. Eğer içine sinmeyen biseyler varsa, sancın vs de yoksa bi kaç gün daha ilerisini iste doktorundan.

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canim 🥰 haberdar et bizi de.
Doktorum da bugün kontrolde korse kullanabilirsin dedi karnımdaki şişlikte inmedi çünkü. 1 2 güne denemeyi düşünüyorum. Sağol canım aminn🤲🏻

Ya normalde 12 ile 13 arasındaydı hep bugün çok sıcaktı bide hastaneye gider gitmez ölçüme girmek zorunda kaldim artidan maske den dolayı böyle nefes nefese kalıyorum 14.5 çıktı ama benim hiç bir şeyim yok 13 geçtiği zaman çok kötü oluyorum genelde
Ben hastanede olcturmuyorum ya da sağlık ocağında evde kendim takip ediyorum çünkü stresle yorgunlukla fazla cikiyor

Aynen öyle Bende penguen gibi yürüyorum sırf varya çocuğumu daha geç bırakayım diye servisteki kadına çekinme vur ağzının üstüne bir tane hakketmiş 😂😂😂 mubah ona

Klavyeye doğru eğiliyorum bir bakıyorum bir dürtüyor beni kaşığına doğru klavyeyi kendime çekiyorum ayaklarım bir şişti 37 numara giyen ben 40 numara sandelet buldum rahat rahat giyiyorum evet zorlandik allah yardımcımız olsun benimde son 2 haftam hayırlısı ile biteydi bird bugün benim bugün idarecim gelmiş bana diyorki 37 den sonra daha çalışsan olmazmi diyor dedim tıp.dunyasi doğumu 45 haftaya çıkarsın bende çalışayım müdürüm dedim :KK70: :KK70: allah akıl fikir versin neymiş herkes yaz geldi yıllık izine çıkıyormuş yav ben 35 hafta hamileyim tuvalete zor gidiyorum adam bana daha çalış diyor 40 kadar çalıştıracak elinden gelse allah akil fikir versin
Allah ıslah etsin bu amirleri ya benimki de aynı seninki gibi:KK53: herkes (kendi dahil) izne çıkıyor hamile hamile beni çalıştırma çabasında :KK70:

Özel hastane mi canim,? Suyu vs iyiyse eve göndermeleri gerekir aslında. Hastane ortamindansa kendi evinde daha rahat olursun. 65 bana çok yüksek gelmedi. 80 leri 100 leri duyunca bu forumda .
Arkadaşlar merhaba,bugün birdenbire alt karnımda regl sancısı gibi bi ağrı başladı. Ara ara girip çıkıyor. Böyle bişey yaşayan oldu mu? Daha dün rutin nst ye girmiştim hiç sancı çıkmamıştı. Acaba sancı böyle bişey mi?
Bende de işten çıkmaya yakın sağ tarafta adet sancısı başladı. Eve geldim 2 saat kadar ağrıdı. Sonra yatinca yarım saate geçti.eger yattigin halde gecmediyse önemli olabilir. Yalanci sancı sanırım bu bizdeki.

Allah analı babalı büyütmek nasip etsin. Kilosu gayet iyi cnm. Kızım 39+6 da doğmuştu 2910 gr ile. Bir kaç güne çıkarırlar inşallah bebegini. Seni çok iyi anlıyorum orda hastanede bir parçanı bıraktın geldin. Doğum yaptıktan sonra kendini boş hissediyorsun. Yavrunu, hamileliğin geri istiyorsun. Ama merak etme hepsi geçecek inşallah.

Neden sezeryana açık alındın?

Geçmiş olsun. Değer çok düşük maalesef. Morelini zu yüksek tutun herşeyde vardır bir hayır.
Acile gittim deger iyi dedi israrla 10 gun once degerm 650 oldugu soyledim olsn yarn gel kan ver ozmn belli olr onemli olan yarn yukselp yukselmedigi dedi 7 mm kese gordu dusukte olbr diyo ama kalp atisi ve bebek gozukmustu suan sadece kesyi zorla goruyor dusukte olblr diyor kanamadanda gozukmuyo olablr diyor kafayi yiycem belirsizlik ne zor sey :KK43:

Kuzum ya senin halinden biz anlarız anca işte öyle zor ki bi de anlamadan normal insan muamelesi yapıyolar daha da zoruma gidiyo. Doğurup ertesi gün işe gelcem desen ooo tamam çok güzel derler delirmis bunlar😂 bazen sinirlenip belki yarın doğurcam napmaya çalışıyosunuz diye bagirasim geliyo sonra az kaldi diye sakinleşiyorum😂 gercekten izni dogumdan sonraya aktarcaz diye yapiyoruz bunu yavrularimiz icin yani. Saniyolar ki keyfimizden calisiyoruz. Yerime ayarladıkları kişiye iş anlattırıyolar bana o sırada bebek tekme yumruk içerde takılıyo bazen canım acıyo yarım saatte bir tuvalete koşuyorum zaten. bu emeklerimizin karsiligini aliriz insallah saglikli sihatli evlatlarimiz ile🤲🏻🤲🏻

X