2021 Nisan Anneleri

Kızlar benm sancım mi var be :KK34:hiç anlamıyım şuan :KK8:
Dogurmaya yetecek duzenli bir agri yok gibi geldi bana. Sag alt kosede bir tane olmus sadece. O dalgalardan daha fazla olmasi lazim. Onu da hissetmediyseniz, bazi kadinlarin agri esigi daha yuksek oluyor ondandir.

Göğüs kalkanı gibi birsey kullanabilirsiniz gogusleriniz temas etmeden hava almalı, sıcak kompres rahatlatır. Çok zor birşey biliyorum ilk bebegimde yaşamıştım. Şutu elinizle hafif sağarak getirdiğinizde bebeğe öyle verin gogsunuzu, o şekilde daha kolay alacaktır. Onun dışında mümkün oldukça ten tene temasınız olsun. Acın gogsunuzu onunda bedenini hafiflerin size temas etsin sicakliginin duysun. Emzirme sanatı diye çok tavsiye edebileceğim bir kitap var. Ben o kitap sayesinde yapabildim aşabildim bu zor günleri. Hep pozitif olun sakin olumsuzu düsünmeyin bebekler sandigimizin aksine herşeyi hissediyor özellikle annenin ruh halini. Dilerim tez vakitte emzirme sürecinin acısız ve bol olarak devam eder. Bebeğimiz hayırlı olsun bunu yazmadan direk süt olayına girdim kusura bakmayın, Rabbim sağlıkla anne babasıyla büyümeyi nasip etsin.

Canım sancin ara ara var çok yüksek görünmese de zaten 75 te gördü diyorsun. Düzenli olmadıkça tedirgin olma ama görünürde hafif hafif başlamış gibi.

Ya sorma sabahı sabah ettim eşimle. Tam ben kafami dağıtıp başka şeye odaklaniyirum nasılsın ağrın nasil diyor. Çok korktum gece ama şükür uyumuşum az da olsa. Şimdi iyi gibiyim ama zombi gibiyim ya 🥺 kızı okula göndercem valla anne olmak zor hele evde çocuk varken yeniden anne olmak daha zor. Allah hepimize güç kuvvet versin kızlar.
Aynen valla bende iyice kotu oldum grip ilerledi simdi gonderdim kizi okula hastasa olsan annelik dinlemiyor mecbur yapiyosun rabbim hepimizin yardimcisi olsun

Göğüs kalkanı gibi birsey kullanabilirsiniz gogusleriniz temas etmeden hava almalı, sıcak kompres rahatlatır. Çok zor birşey biliyorum ilk bebegimde yaşamıştım. Şutu elinizle hafif sağarak getirdiğinizde bebeğe öyle verin gogsunuzu, o şekilde daha kolay alacaktır. Onun dışında mümkün oldukça ten tene temasınız olsun. Acın gogsunuzu onunda bedenini hafiflerin size temas etsin sicakliginin duysun. Emzirme sanatı diye çok tavsiye edebileceğim bir kitap var. Ben o kitap sayesinde yapabildim aşabildim bu zor günleri. Hep pozitif olun sakin olumsuzu düsünmeyin bebekler sandigimizin aksine herşeyi hissediyor özellikle annenin ruh halini. Dilerim tez vakitte emzirme sürecinin acısız ve bol olarak devam eder. Bebeğimiz hayırlı olsun bunu yazmadan direk süt olayına girdim kusura bakmayın, Rabbim sağlıkla anne babasıyla büyümeyi nasip etsin.

Canım sancin ara ara var çok yüksek görünmese de zaten 75 te gördü diyorsun. Düzenli olmadıkça tedirgin olma ama görünürde hafif hafif başlamış gibi.

Ya sorma sabahı sabah ettim eşimle. Tam ben kafami dağıtıp başka şeye odaklaniyirum nasılsın ağrın nasil diyor. Çok korktum gece ama şükür uyumuşum az da olsa. Şimdi iyi gibiyim ama zombi gibiyim ya 🥺 kızı okula göndercem valla anne olmak zor hele evde çocuk varken yeniden anne olmak daha zor. Allah hepimize güç kuvvet versin kızlar.
Olursa olur artık napalm kuzum ikinci doz itemid olayımda bi 24 saat geçsin etkisi oluşsun sonra sıkıntı yok artık korkmam :KK23:

Amin inşallah cok tesekkür ederim rabbim hepinize hayırlı kolay doğumlar versin

Canım benim yaaa benimle aynı şeyleri yasamissin...Hiç moralini bozma sütun daha çok etkileniyor.. Psikoloji çok önemli bırak mama yesin sen azcik rahatlayinca sütun gelecek..Sağlığı yerindeyse şükur de .Ben çok çektim sonradan okadar uzuldugume üzuldum..
Evet sarılık başladı yüzünde. Gerçekten etkileniyor bebeğim inşallah atlaticaz. Şükür sabah yine pompayla sagdim cok az ama olsun sarı sut yine bir gögsumden geldi onu verdik sonra da mama verdik 😑ilik dusla yıkadım kendimi o rahatlatti göğüsleri

Keşke hepimizin whatsapp grubu olsa birbirimizden haberlessek:63::KK4: nerdesin giz diye durtemiyorum :lülülü:
10 sene evvel daha yeni evliyken burdaydım bnde o zamandan beri görüştüğümüz arkadaşlar var kardeş gbi olduk valla ya bak duygulandım şimdi :KK68:

Ben doğum yaptım 37 inci haftada ... acil sezeryan oldum ve sütüm hala yok pompayla bugun kolostrum alabildim inanılmaz ağrılı ve acıyor göğüslerim
Canım hayırlı olsun sağlıkla büyüt bebeğini, bak şimdi senle aynı zamanda doğurdum ilk kızımı süt zor indi sıtma dahi geçirdim, şunları yap ılık duş al, beyaz lahana al donmuş yaprağını göğsüne sar sızını dindirecek şişliği indirecek, emzirmeden sonra soğanı ikiye kes ve suyunu sür ucuna bebeğe vereceğinde yıka ucunu yıkamasanda olur ama doğal antibiyotik, düzenli sağ ememiyorsa tam, ucu hava alsın asla nemli kalmasın avent kalkan öneririm, ayrıca ayva çekirdeğini suda beklet bir gece çok az suda jölemsi sıvıyıda krem olarak kullanabilirsin 🙏🏻 İnşaaallah hiç birşey kalmaz ve bebeği uyandır sık sık emzir emmiyorsa sağ kaşıkla biberonla mutlaka ver birşekilde sarılığı atlatacaktır sık sık ver sütünü🙏🏻 Çok dikkat et kendini strese sokma hepsi geçecek 🙏🏻

Yine ensemden tutup hastane odasına kapattılar beni kuzum :işsiz: ciğer geliştirici yedim sabah bi tane dha olacakmis 24 saatlik idrar topluyo protein miktarına bakicakmis bakalm yarın neler diycek akibetim az çok belli olcak sanırım :KK17::işsiz:
çok geçmiş olsun en hayırlı zamanda sağlıkla kucağına alırsın bebeğini inşaallah 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Evet ben de dün farkettim hatta moralim bozulmasın diye üstüne düşmedim. Bi baktım göğüsler sönmüş emişmiş ve sarkmış gibi. Ki gebeliğin ilk aylarında normalde küçük olan göğüslerim kocaman olmuştu. Bakıp bakıp ne güzel oldu dedim. Nazar ettim galiba. Dur bakalım daha erken dediğin gibi göbek büyüyünce göğüs küçükmüş gibide olabilir. Emziririz Allahın izniyle bişey olmaz.
Demek olabiliyor herkesin aynı tepki vermiyor vucud cok düşünmemek lazm ozaman
Benim de küçüldü. Dün aynısını düşündüm. Normal demek ki
Yalnız olmamak beni rahatlattı😅
Canım ilk aylarda haftalarda benimde dolgunlaşmıltı baya şişmişti damar damar olmuştu ama dediğin gibi son aylar sönmeye başladı araştırdım sütle alakalı olmadığını söylüyor doktorlar normalmiş
Bende doktora sormayı unutuyorum her seferinde ondan burdan bi yazmak istedim iyiki de yazmışım biraz rahatladım🤗

X