2021 Nisan Anneleri

Sezeryan olacağım için elektrikli almıştım göğüslerim şişiyor sari ilk sutu geliyor ama emerken gelmiyor mememi emmek istemiyor çünkü ilk 3 gün mama verdik sut yok diye simdi meme emmiyor ve cok ağlıyor.

Hastanede var sanıp iki gun bos cektirmisim ve yara oldu çünkü ilk bebegim ve hiçbir sey bilmiyorum cok moralim bozuk
Gogusleriniz çok sert sıcak mi? Mastit olabilirsiniz goguslerinizi sıcak kompres yapmalısınız. Ellerinizle masaj yapıp rahatlarmalisiniz. Pompanız var mı? Elektrikli mi, manüel m

Hayırlı olsun canım. İnşallah ikinizde iyisinizdir. Allah sağlıkla büyümeyi nasip etsin. Sütünde gelir. Daha çok erken anca 4 5 güne anladığım kadarıyla geliyor,sabır🙏Allah yardımcınız olsun. Darısı başımıza. 🙏❤️
Cok sağol darısı sağlıkla hepinize inşallah 💕

Ahh canım yaa..geçmiş olsun. Üzülme ciğer geliştirici yapıldıysa korkma hiç ama ben bırakırlar diye düşünüyorum nst de sancı falan çıkıyor mu yoksa sadece idrarda protein için mi bu durum
Sancı çıkmıyo canm en fazla 30lari gördük oda normal bence sürekli tansiyon nst yapıolar şuan protein için özellikle tutuyo ama ürüne afiyet 4 kg ödem toplamışım 1 haftada :işsiz:

Sezeryan olacağım için elektrikli almıştım göğüslerim şişiyor sari ilk sutu geliyor ama emerken gelmiyor mememi emmek istemiyor çünkü ilk 3 gün mama verdik sut yok diye simdi meme emmiyor ve cok ağlıyor.
Hastanede var sanıp iki gun bos cektirmisim ve yara oldu çünkü ilk bebegim ve hiçbir sey bilmiyorum cok moralim bozuk
Cnm bnm üzülme gelir sütun stres yaparsan gelmez ama sakin ol uyutsunlar seni uyku indirmiş sutu hayırlı uğurlu sağlıklı olsun minnakın:KK68:

Sancı çıkmıyo canm en fazla 30lari gördük oda normal bence sürekli tansiyon nst yapıolar şuan protein için özellikle tutuyo ama ürüne afiyet 4 kg ödem toplamışım 1 haftada :işsiz:
Haa iyi canım yaa sancı yoksa. İnşallah öbür sorunlari da hallederler yarına 🙏🙏
S Simitpeynir gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün ailesine vatanına hayırlı bir evlat olsun 🙏 üzülme sütün gelir sagdikca , bebekte alışır emmeye moralini bozma 🌺

Bir sonraki muayenede doktorunuza danisarak magnezyum takviyesine baslayabilirsiniz. Magnezyum eksikligi bacakta kramplara, kuyruk sokumunda, kasikta ve belde agrilara ve erken dogum kasilmalara sebep oluyor. Simdilik gunde 2 sise maden suyu ve 1 muz alabilirsiniz.
İlginiz için çok teşekkür ederim 🌼💖 bir sonraki randevumda söyleyeyim doktoruma 👍

Kızlar benm sancım mi var be :KK34:hiç anlamıyım şuan :KK8:

Eklentiler

• 20210319_070351.jpg
    20210319_070351.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 67
  • 20210319_065435.jpg
    20210319_065435.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 68
Günaydın canim var sanciarın ve bebek kalp atışı galiba düzensiz ... acilman varmi normal doğum istersen bugün yarın dogurturlar sezeryansa da dogurturlar
Az evvel 75i gördü bu gözler sok sok sokk :KK57: wc saatim geldi ondandır belkide bi miktar bilemedim zorlanmadım öyle sadece belim sancıdı

Günaydın canim var sanciarın ve bebek kalp atışı galiba düzensiz ... acilman varmi normal doğum istersen bugün yarın dogurturlar sezeryansa da dogurturlar
Kalp atışını sordum bende kafama takıldı en normali bu dedi hareketli hâlde ondan öyle dediler şancı içinde ağrın mi var aaa flan deyip kaçtılar anlamadım bisey :KK34: :KK70:

Az evvel 75i gördü bu gözler sok sok sokk :KK57: wc saatim geldi ondandır belkide bi miktar bilemedim zorlanmadım öyle sadece belim sancıdı

Kalp atışını sordum bende kafama takıldı en normali bu dedi hareketli hâlde ondan öyle dediler şancı içinde ağrın mi var aaa flan deyip kaçtılar anlamadım bisey :KK34: :KK70:
Evet düzensiz şu tansiyonun düzgün olsa doğurursun yav🙂😊😊😊

Ben doğum yaptım 37 inci haftada ... acil sezeryan oldum ve sütüm hala yok pompayla bugun kolostrum alabildim inanılmaz ağrılı ve acıyor göğüslerim
Hayırlı olsun bebeğiniz.. Sezeryanda süt geç gelebiliyor zaten..Ben de ilkinde öyle oldum elektrikli pompa hiç getirmemisti manuel pompa ve elimle sağdım sıcak dus aldım geldi.

Göğüs kalkanı gibi birsey kullanabilirsiniz gogusleriniz temas etmeden hava almalı, sıcak kompres rahatlatır. Çok zor birşey biliyorum ilk bebegimde yaşamıştım. Şutu elinizle hafif sağarak getirdiğinizde bebeğe öyle verin gogsunuzu, o şekilde daha kolay alacaktır. Onun dışında mümkün oldukça ten tene temasınız olsun. Acın gogsunuzu onunda bedenini hafiflerin size temas etsin sicakliginin duysun. Emzirme sanatı diye çok tavsiye edebileceğim bir kitap var. Ben o kitap sayesinde yapabildim aşabildim bu zor günleri. Hep pozitif olun sakin olumsuzu düsünmeyin bebekler sandigimizin aksine herşeyi hissediyor özellikle annenin ruh halini. Dilerim tez vakitte emzirme sürecinin acısız ve bol olarak devam eder. Bebeğimiz hayırlı olsun bunu yazmadan direk süt olayına girdim kusura bakmayın, Rabbim sağlıkla anne babasıyla büyümeyi nasip etsin.
Kızlar benm sancım mi var be :KK34:hiç anlamıyım şuan :KK8:
Canım sancin ara ara var çok yüksek görünmese de zaten 75 te gördü diyorsun. Düzenli olmadıkça tedirgin olma ama görünürde hafif hafif başlamış gibi.
Lahana sar canım ılık bayağı indiriyor..

OOOzlem OOOzlem dils3 dils3 nasilsiniz kizlar
Ya sorma sabahı sabah ettim eşimle. Tam ben kafami dağıtıp başka şeye odaklaniyirum nasılsın ağrın nasil diyor. Çok korktum gece ama şükür uyumuşum az da olsa. Şimdi iyi gibiyim ama zombi gibiyim ya 🥺 kızı okula göndercem valla anne olmak zor hele evde çocuk varken yeniden anne olmak daha zor. Allah hepimize güç kuvvet versin kızlar.

Canım benim yaaa benimle aynı şeyleri yasamissin...Hiç moralini bozma sütun daha çok etkileniyor.. Psikoloji çok önemli bırak mama yesin sen azcik rahatlayinca sütun gelecek..Sağlığı yerindeyse şükur de .Ben çok çektim sonradan okadar uzuldugume üzuldum..

X