2021 Nisan Anneleri

Günaydınlar
Bugün baya bir kasılma hissediyorum karnım sürekli sert. Hayırlısı diyip güne başladım

30. Haftadan beri ben de ayağa ilk kalktigim an yuruyemiyor bir süre bekliyordum sanki bebek kafasini kasigima yapıştırmış gibi hissediyordum. 34. Hafta muayenesinde doktor bebeğin aşağı indiğini söyledi hatta yaptığı çatı muayenesinde bebeği yukarı gönderdiğini söyledi hakikaten ondan sonra bir hafta kadar o ağrılarım olmadı.ama iki gündür yine aynı şekilde kasıklarımda baskı hissediyorum bebek her an çıkacak sanki , hatta bugün hafif hafif ağrım var hem kasıkta hemde vajina kemiği nde .

Ben galiba yakında dogururum

Ben baslamadim canim duzgun emzirirsem yara olmaz insallah oyle umut ediyorum bi kitap okuyorum orda ssdece suyla yikayin sütünüzle ovun yaziyodu o sekil denicem bide ayva cekirdegi jeli diyodu kizlar onu denerim
aynı tarihte doğum yapacağız sizde durumlar nasıl? sezeryan mı olacak son kontrolünüzfe bebişin kilosu kaçtı acaba

Kızlar siz lansinoh ya da diğer marka göğüs ucu kremi kulşanmaya başladınız mı ya da başlamadıysanız ne zaman başlayacaksınız
Canım göğüs ucunu uyarmak doğumu tetikliyor diyor doktorlar, göğüs ucu masajı özellikle, o kremler bende hiç bir işe yaramadı neler çektim doğumdan korkmuyorum o yara kadar o sebeple çok araştırdım iki şey var çevremde hep gördüğüm duyduğum Doğumdan çıktın ya soğan götür yanında eliyle patlatsın biri bıçak değmeyecekmiş onun suyunu göğsüne sür uçlara emzirceğinde ister sil ister direk kuruyunca emzir her emzirmeden sonra bunu yapacakmışım belli bir süre kesinlikle acı yara olmuyormuş çevremdeki bizzat gördüm, birde kalkan aldım aventin uçları hava alsın diye bu sefer sıkıntı olmayacak inş
Nasıl yatak cnm beşik içi mi yoksa beşikle mi soruyorsun üstüne ben koycan sen ben babynest koydum onun içinede reflü yatağını soktum eğimli diye üstünede müslin koycam çarşaf niyetine 3ay orda yatar canım bak şöyle
Açılma kontrolü yapılınc gerçekten tetikliyo yani doğumu
Aynen öle tetikliyor o sebeple yaptırmayın erken diyorlar kendi doktorum da öle dedi 38de yapcam ben kdr durdu bebek o kdr iyi dedi

Eklentiler

• CB4E05D0-384D-4F00-94F5-B51862F86152.jpeg
    112,9 KB · Görüntüleme: 50
  • 6CFD0419-CB97-4D7B-B65B-D6B7B0E47FE9.jpeg
    124,2 KB · Görüntüleme: 50
Güle güle kullansın kuzucum❤❤ ben normal yatak hani icine konulan varya beşik ici ondan diyorum baby nest alcaktım ya dedim bunu akc ay kullancak..

aynı tarihte doğum yapacağız sizde durumlar nasıl? sezeryan mı olacak son kontrolünüzfe bebişin kilosu kaçtı acaba
Canim ben bugun kontrole gidicem geven hafta sali 2500 du minnos az kilo aliyo ama bakalim bugun kac cikicak. Karin cevresi bi hafta geride ama doktor kilo alimi var o yuzden onemli degil dedi. Aranin acilmamasi onemli dedi bende merak ediyorum bugun kac cikicak diye. Bide doktora sordugumda 38 de aliriz dedi bugun daha netlesir sezeryan olucam bu arada

Canım aynı durumdayız bende 2017de evlendim 1 buçuk yıl korudum sonra bıraktık ama hiç gebe kalamadım herşey normaldi şimdi tüp bebek yoluna girdim dondurulmuş olacak 2. Adeti bekliyorum burada araştırırken yazını okudum Rabbim sağlıcakla ilerletsin gebeliğini inşallah beslenmeni nasıl ayarladın nelere dikkat ettin ve vitamin olarak neler kullandın canım

aaaa direk ayni durumdayiz benimde karin 1 hafta geri 38 de aliriz dedi ve de cuma gunu 2.600 cikti bugun kac cikacak bakalim insallah guzel cikar bana yazar misin

Güle güle kullansın kuzucum❤❤ ben normal yatak hani icine konulan varya beşik ici ondan diyorum baby nest alcaktım ya dedim bunu akc ay kullancak..
Sağol cnm, valla normal yatak ikea ve yatasdan önerenler var, benim beşikle bir gelmişti yatak, babynesti bir yakınım verdi bana vermese almazdım reflü yatağı yeterdi ama babynest de 3-4ay anca yatar bence dediğim gibi alcağım bişi değil normalde reflü yatağı daha çok iş görüyor oda ilk bebeğimden kalma bebekten almıştım ozamanlar

bugun 36+3 sun degil mi

Ayy canım Allah yolunuzu açık etsin inşallah hemencik tutunur bebisiniz. Öncelikle stresten kesinlikle uzak durman lazim biliyorum çok zor ama özellikle transfer sürecinde moralini yüksek tutman çok önemli , ben sürekli komik videolar açıp izliyordum sağolsun ailem de hep destek oldu o günlerde. 1. Moral...2. olarak beslenmede daha önce tüp bebek tedavisi olan bir arkadaşımın tavsiyesi ile günde bir dilim ananas yedim, çiğ kabak çekirdeği tükettim. Ve havuç demişti benimki yaz dönemine denk geldiği için Onu tuketememistim. Ayrıca folik asit zaten tedaviye başlar başlamaz almalısın. Doktorum günlük bir sade soda yani maden suyu icmemi önermişti. Başka da yaptığım birşey olmadı. Bana transfer sonrasında normal hayatına devam edebilirsin dediyse de ben sürekli yattım doğal beslendim paketli gıdalar tüketmedim, kola cips asitli içecekler tüp bebeğe başladigim gün bıraktım hala da yemiş içmiş değilim. Tabiki biraz da nasip işi. Bol bol dua okudum , Yusuf ve Meryem suresi dinledim Allah hayırlısıyla nasip etsin

Ayy canım inşallah bende güzel haberler alırım senin son zamanların sanırım Rabbim sağlıkla kucağına almanı nasip etsin inşallah

aaaa direk ayni durumdayiz benimde karin 1 hafta geri 38 de aliriz dedi ve de cuma gunu 2.600 cikti bugun kac cikacak bakalim insallah guzel cikar bana yazar misin
Yazarim canim cok heycanli cok takmiyorum cunku azda olsa alsin yeter bizde esimle minyonuz zaten ondan cok kilolu bisey cikmaz bizden

Kızlar siz lansinoh ya da diğer marka göğüs ucu kremi kulşanmaya başladınız mı ya da başlamadıysanız ne zaman başlayacaksınız
Günaydın kızlar. Ne cok sey konuşulmuş hiç atlamadan sıkılmadan okudum. @pissa canım dun aldik bizde bu kremi başladım ben cok uyarmadan sürmeye. İlk oğlumda göğsüm yara olmaya başladıktan sonra almıştım. Bende işe yaradı cok iyi geldi. Bunda o eziyeti çekmeden kullanayım dedim. Ben 36+4 deyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…