2021 Nisan Anneleri

Ya büyük tansiyon değil de küçüğüne takıldım 10 çok fazla limon içtim hala yükseliyor bi yarım saat daha takipte kalayım düşmezse acile giderim inşallah düşer 🤲🏻
Canım o zaman git nolur nolmaz. Biraz kafanı rahatlatmaya çalış çok zor ama. Haber et bize de gidersen

Ya büyük tansiyon değil de küçüğüne takıldım 10 çok fazla limon içtim hala yükseliyor bi yarım saat daha takipte kalayım düşmezse acile giderim inşallah düşer 🤲🏻
Canım sen çok fazla evde kalma tansiyonun düşmüyorsa allah göstermesin son haftalarda preeklamsi sıkıntı çünkü, sen git bir hastanede baksınlar gözlemlesinler

Sürekli yapmak çok gerekli mi ki sonucta uygunsa uygundur değilse değildirr :)
Benim 3 kez falan oldu sancilandigim gece ebe dogum kanalin cok dar kendini riske atma dedi ama sabaha kadr bekledik.belki acilma olur die oda acilma varmi sancilarin duzenli ve cok die mecbur sabaha kadr belli araliklarla bakti 2.cm den yukari cikmadi acilma oyuzdn sezeryana dönuldu ama ben ilk kontrolde deseydim tamm sezeryan olsn die hemen alicaklardi doktorda ebe de bana birakdi secenegi yani sana bagli kac kez kontrol olacagi🙈

Benim 3 kez falan oldu sancilandigim gece ebe dogum kanalin cok dar kendini riske atma dedi ama sabaha kadr bekledik.belki acilma olur die oda acilma varmi sancilarin duzenli ve cok die mecbur sabaha kadr belli araliklarla bakti 2.cm den yukari cikmadi acilma oyuzdn sezeryana dönuldu ama ben ilk kontrolde deseydim tamm sezeryan olsn die hemen alicaklardi doktorda ebe de bana birakdi secenegi yani sana bagli kac kez kontrol olacagi🙈
Ben normal olsun cok istiyorum ama hayırlsı neyse o şekilde olsun demek lazım yeter ki sağlıklı şekilde kavuşalın😊

Çok geçmiş olsun şu an strese girdiğin için bile yükselebilir bence de git hastaneye için rahat eder en azından.

Benim doktorum da öyle demişti ikinci doğumun olmasa eve gidebilirdin dedi, ama ikinci doğum bebek birden gelebilir panikleyebilirsin demişti. Bunda neler bekliyor acaba beni. Ben yine anlamicam evde dogurcam diye korkuyorum. Acı eşiği yüksek ya hangi acı önemli anlamıyorum. Kendimi dinlemeye çalışmaktan yoruldum.
Ay oda zor ya anlamıyorsun ağrını bir kadın Doğum doktoru adam paylaştı geçen kendi eşide böylemiş kendisi doğumda diye haber vermemiş kadın anlamamışta ambulansda doğurdu 3.çocuğunu🙈 kocasıda niye haber etmedin diyince sen zaten meşguldün demiş, Rabbim sağlıkla vakitli getirsin bebelerimizi🙏🏻
Kizlar simdi siz konusunca aklima geldi de bana hic cati muaynesi yapilmadi 40 haftam dolmasina 1 gun kala nişanim geldi agrim var gece yatis verildi bi ozmn acikliga bakildi ama ilermemeyince sezeryana aldilar tabi 12 saat acilma bekledik o ayri🤦‍♀️ Salı gunu sezeryan gunum belli olacak cok heyecanlaniyorum dusundukce🥰
Sana önden çatı muayenesi yapılsaymış uyarılma olacağı için bence normal yapabilirmişsin cnm 2cm başladıysa o 2-4gün götürüyor seni sonra devam ediyor hatta 5de bile 3gün gezen gebem vardı dedi doktorum sonra hızlanıyor erken yatırılma sezeryana çeviriyor malesef
Benim canım bende rahim kasılması oluyordu yani hani diyoruz ya bebek Bi yerde toplanıyor sem sert diye o rahim kasılması işte o anda hafif ağrım oluyordu sonra iyice kasık ağrısı çatı ağrısı altta baskı ve sanki iğne batması gbi şeyler oldu. Şuan magnezyum kullanıyorm ve Rahim kasılmam çok azaldı rahatım bebek de gelmedi
Şuan yaşadığım şeyler 2gündür o kasılmalar var hatta şuan devam ediyor uyuyamadım wc kalktım çatıda ağrı ve iğne batması Cuma bakacak açılmaya ve açılma var diyecek gibi geliyor bana o sebeple Perşembe saçımı boyatmalıyım en geç 😂 ay biz kadınların hazırlığı hiç bitmiyor 😁
Kızlar ya bu tırtıl sanki çıkmaya çalışiyor gibi, bayagi batma oluyor vajinada elini çıkaracak gibi. Oluyor mu sizde de???
Benimde öyle cnm bazen ayağa kalktımmı bildiğin bıçak saplanıyor bir iki saniye adım atamıyorum ay ay ay diyorum eşim koşuyor noldu noldu diye 😂
Sürekli yapmak çok gerekli mi ki sonucta uygunsa uygundur değilse değildirr :)
Açılma kontrolü sık yapılıyor ne durumda diye ama çatıya bakıp karar verecekse bir kerede söyler zaten olur olmaz diye benim ilkinde çatı uygun mu diye bakmak için baktı 2cm olmuş meğerse sonra devamı geldi yani, ben doktoruma sordum açılma kontrolü ne zaman diye 38de yapacağım dedi tetikliyor diye bebek dursun daha dedi önceki doktorum 36yaptı 37bitimi doğdu mantığı bu sanırım

Son düzenleme:
Bu arada kızlar trenyolda şu markanın bambu müslinleri çok övülüyor ve boyutu 120x120 imiş şuan 2 al 1 öde kargo bedava kampanyası var ben renkli sevmediğim için almıyordum ama beyazı gelmiş bende beyaz müslin battaniye ve 10lu beyaz müslin ağız mendili aldım sepette tek ücret battaniye fiyatı ödedim oda 34.90 tuttu resmen bedava ihtiyacınız varsa kaçırmayın derim çarşaf olarak kullanacağım yazın bu 120 ölçüyü o sebeple beyaz aldım☺️☺️☺️

Eklentiler

• 84B03B03-5CC1-4DD0-BBD5-3DD1CEA1C31E.png
    84B03B03-5CC1-4DD0-BBD5-3DD1CEA1C31E.png
    210,5 KB · Görüntüleme: 49
Valla bekliyorum salı gitcem kontrole doğuma alırlar diye doğum yapcam hastahaneye gitmiyorum özele gidiyorm 2 haftadır geçen hafta özelde ki doktor bbek kanalda baya ilerlemiş yakındır gelmesi demişti ama yine 1 hafta dha geçti tbi bunda kullandığım ilaçların etkisi var progestan ve magnezyum kullanıyorm ama bırakcam çünkü progestan sanırm açılmayı engelliyormuşn 3 cm açılmam varken normal doğum yapamazsam da üzülürüm
Kuzum progestana flan çokta yüklenme plasentayi yapıştırıyo rahme skinti çıkmasın bide doğum zamanı zorlastirma işini doktoruna bi sor bu konuyu zaten haftalar dolmak üzere başına iş açma boşuna

Kızlar siz lansinoh ya da diğer marka göğüs ucu kremi kulşanmaya başladınız mı ya da başlamadıysanız ne zaman başlayacaksınız

Gunaydin bacilarrrr bugun saglik ocagi kontrolu tahliller yarinda oglusumu gormeye gitcem insallah🤲geceler uykusuz olsada yeni hafta doguma yaklastigimiz bir hafta daha demek🥰insallah kontrolu olanlar guzel haberlerle gelir 🌷
Hayırlı haberlerle gel canimmm 🥰🥰🥰❤❤😘

Günaydın kizlar özellıkle comeldigim vajinada bıçak saplaniyor yada ağrı oluyor bazen nfesimi kesiyor inşallah kafası yerleşip acılıyordur ama doktorum kapalı rahmin dedi 44 cm dedi🤣🤣🤣🤣 Bambuella Bambuella bacimmbanada bi yatak atsana yatak bakıyorum e bebegin kendi yatağını alıp üstüne şöyle güzel şeyler koysam diyorum yatak sadece kabarık olduğu için olcak bende yoksa kullanılmayacak üstüne zaten yorgan çarşaf vs doluyor

Kızlar siz lansinoh ya da diğer marka göğüs ucu kremi kulşanmaya başladınız mı ya da başlamadıysanız ne zaman başlayacaksınız
Ben baslamadim canim duzgun emzirirsem yara olmaz insallah oyle umut ediyorum😊 bi kitap okuyorum orda ssdece suyla yikayin sütünüzle ovun yaziyodu o sekil denicem bide ayva cekirdegi jeli diyodu kizlar onu denerim

Açılma kontrolü sık yapılıyor ne durumda diye ama çatıya bakıp karar verecekse bir kerede söyler zaten olur olmaz diye benim ilkinde çatı uygun mu diye bakmak için baktı 2cm olmuş meğerse sonra devamı geldi yani, ben doktoruma sordum açılma kontrolü ne zaman diye 38de yapacağım dedi tetikliyor diye bebek dursun daha dedi önceki doktorum 36yaptı 37bitimi doğdu mantığı bu sanırım
Açılma kontrolü yapılınc gerçekten tetikliyo yani doğumu

Sizin yazdiklarinizi okuyunca valla morkmaya basladim benimde bir kizim var rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin insallah birde oglum olucak açikcasi 3.cocugu istemem ama ya yanlislikla hamile kalirsam diye simdiden korkmaya basladim hele yazilanlari okuyunca korunarakta kalan aekadaslar var dun biraz arastirdim en iyi yontem baglatmakmiş sanirim ama onuda erken yasta yapmiyolarmis benim yasim 30 suan spiral taktirsam kesin bisi olur bana biliyorum biraz hashas bir bunyem var doktora sorucam bu korunma yontemini herkes icin zor bir durum sanirim bu 😞
Canım benim bir arkadasim arka arkaya 3 tane yapınca sonuncuda baglatti. Zaten son ikisi de kaza ile olmuş..Doktor bagladiktan sonra demesin mi bunda bile ihtimal var diye..Kızcağız da üzülüyor e o da bizi bulur diye..Erken yaşta baglatmaya ben de sıcak bakmıyorum..Allah korusun dünyanın bin türlü hali var Allah ne yazdı bilmiyoruz ..Kötü düşünmek bile istemiyorum ama veren Allah alan da Allah..Daha gençsin bağlatma harici korunuruz artık..Nasip..

Kızlar biraz önce başım döndü kafam karıncalaştı eşim hemen tansiyon aletini getirdi 15/10 çıktı kaç gündür de takip etmiyordum limon suyunu sıkıp içtim şimdi inşallah düşer ☹️☹️
Nasıl oldun? Tansiyonun düştü mü?
Kızlar ya bu tırtıl sanki çıkmaya çalışiyor gibi, bayagi batma oluyor vajinada elini çıkaracak gibi. Oluyor mu sizde de???
Son bi haftadır ayağa kalktığımda çok sık kasıklarım acıyor, bazen yürütmüyor. Kafası aşağıda kanala mı girdi yoksa diye düşünüyorum. Bakalım bugün anlıcaz.
Ben 37 dolunca başlıcam, gögüsleri uyarmak doğumu tetikleyebiliyormuş

X