2021 Nisan Anneleri

Ben 37 bitiminde yapacak kontrolü Cuma günü, büyük ihtimal o tetikleyecek Doğumu bir haftada öyle sürse açılma nişan derken ki açılma 5cm görmeden yatırmıyorum gezebilirsin demişti 39+larda alırım kucağıma kafasındayım inşaallah 😁
Benim doktorum da öyle demişti ikinci doğumun olmasa eve gidebilirdin dedi, ama ikinci doğum bebek birden gelebilir panikleyebilirsin demişti. Bunda neler bekliyor acaba beni. Ben yine anlamicam evde dogurcam diye korkuyorum. Acı eşiği yüksek ya hangi acı önemli anlamıyorum. Kendimi dinlemeye çalışmaktan yoruldum.

Ben psikolojik olarak hic korkmusyordum doğumdan, hatta bebeğe kavuşmak olarak bakıyordum olaya. Yaşım 22 ve 25 ti kızlarımda. Belki onun cesaretiydi bilmiyorum.
Nefes çalışmıştım ıkınma teknikleriyle ilgili okumuştum bayagi. Acı eşiği de yüksek olunca rahat oldu. Ama bunda doktorum epidural yapalım dedi ben korkuyorum.bu sefer. Ne gerek var onu anlamıyorum anesteziden korkuyorum ben.
Niye öyle dedi ki doğumların kolay olmuş zaten ne gerek var

Niye öyle dedi ki doğumların kolay olmuş zaten ne gerek var
Bu hafta bunu konusucam istemedigimi söyleyeceğim. Ya da neden yapmak istediğini öğrenirim diye düşünüyorum. 9 sene once doğurdum.dogum detayımı hatırlamıyordur onu hatirlaticam bakalım 😂😂

Kizlar simdi siz konusunca aklima geldi de bana hic cati muaynesi yapilmadi 40 haftam dolmasina 1 gun kala nişanim geldi agrim var gece yatis verildi bi ozmn acikliga bakildi ama ilermemeyince sezeryana aldilar tabi 12 saat acilma bekledik o ayri🤦‍♀️ Salı gunu sezeryan gunum belli olacak cok heyecanlaniyorum dusundukce🥰

Benim bu aksam nedense agrim var.Boyle bi tuhaf oyle cilgin hareketler yapiyorki hem hareketleri canimi yakiyor hemde hafif bi belle kasik arasi agrim var.Cok sertlesti.Daha ufakta dursun yerinde mumkunse 40 i beklemek istiorm😅

Benim bu aksam nedense agrim var.Boyle bi tuhaf oyle cilgin hareketler yapiyorki hem hareketleri canimi yakiyor hemde hafif bi belle kasik arasi agrim var.Cok sertlesti.Daha ufakta dursun yerinde mumkunse 40 i beklemek istiorm😅
Ben 2 gecedir hic uyumuyorm neredeyse okadr cok agrim oluyorki agridan inlememe esim uyaniyor🤦‍♀️Benle beraber uykusuz sabah kabus anlatir gbi anlatio ne geceydi ama dimi diye😂Sali gununu sabirsizlikla bekliorm doktorla konusmak icin bel fitigimdan dolayimi bukadr agri cekiorm bilmiorm ama saolsun oglan da kafa goz giriyo kaburgalarima kasigima nere denk gelirse😂

Ağrı çekenleri okudukça oğlumun gelesi olmadığını düşünüyorum :KK70: birden gelir mi yoksa böyle mi devam etcek hiç doğurcak gibi değilim. 3 cm Açılması olan bi arkadaş vardı acaba onda ağrı sancı bişe var mıydı
Benim canım bende rahim kasılması oluyordu yani hani diyoruz ya bebek Bi yerde toplanıyor sem sert diye o rahim kasılması işte o anda hafif ağrım oluyordu sonra iyice kasık ağrısı çatı ağrısı altta baskı ve sanki iğne batması gbi şeyler oldu. Şuan magnezyum kullanıyorm ve Rahim kasılmam çok azaldı rahatım bebek de gelmedi

Bu hafta bunu konusucam istemedigimi söyleyeceğim. Ya da neden yapmak istediğini öğrenirim diye düşünüyorum. 9 sene once doğurdum.dogum detayımı hatırlamıyordur onu hatirlaticam bakalım 😂😂
Aynen söyle bence de yeni heyecanlara hiç gerek yok :KK70:

Kizlar simdi siz konusunca aklima geldi de bana hic cati muaynesi yapilmadi 40 haftam dolmasina 1 gun kala nişanim geldi agrim var gece yatis verildi bi ozmn acikliga bakildi ama ilermemeyince sezeryana aldilar tabi 12 saat acilma bekledik o ayri🤦‍♀️ Salı gunu sezeryan gunum belli olacak cok heyecanlaniyorum dusundukce🥰
Acaba her yerde yapılmıyo mu

Benim canım bende rahim kasılması oluyordu yani hani diyoruz ya bebek Bi yerde toplanıyor sem sert diye o rahim kasılması işte o anda hafif ağrım oluyordu sonra iyice kasık ağrısı çatı ağrısı altta baskı ve sanki iğne batması gbi şeyler oldu. Şuan magnezyum kullanıyorm ve Rahim kasılmam çok azaldı rahatım bebek de gelmedi
Anladım canım hala bekliyosun dimi 😊

Anladım canım hala bekliyosun dimi 😊
Valla bekliyorum salı gitcem kontrole doğuma alırlar diye doğum yapcam hastahaneye gitmiyorum özele gidiyorm 2 haftadır geçen hafta özelde ki doktor bbek kanalda baya ilerlemiş yakındır gelmesi demişti ama yine 1 hafta dha geçti tbi bunda kullandığım ilaçların etkisi var progestan ve magnezyum kullanıyorm ama bırakcam çünkü progestan sanırm açılmayı engelliyormuşn 3 cm açılmam varken normal doğum yapamazsam da üzülürüm

Valla bekliyorum salı gitcem kontrole doğuma alırlar diye doğum yapcam hastahaneye gitmiyorum özele gidiyorm 2 haftadır geçen hafta özelde ki doktor bbek kanalda baya ilerlemiş yakındır gelmesi demişti ama yine 1 hafta dha geçti tbi bunda kullandığım ilaçların etkisi var progestan ve magnezyum kullanıyorm ama bırakcam çünkü progestan sanırm açılmayı engelliyormuşn 3 cm açılmam varken normal doğum yapamazsam da üzülürüm
Hakkında hayırlısı olsun canım haberdar edersin bizi de gelişmelerden 😊

Kızlar ya bu tırtıl sanki çıkmaya çalışiyor gibi, bayagi batma oluyor vajinada elini çıkaracak gibi. Oluyor mu sizde de???

Kızlar biraz önce başım döndü kafam karıncalaştı eşim hemen tansiyon aletini getirdi 15/10 çıktı kaç gündür de takip etmiyordum limon suyunu sıkıp içtim şimdi inşallah düşer ☹️☹️
İnşallah düşer canım. Bebeğin hareketlerini takip et. Ben de 15i gördüm ama gitmedim doktora bebeğin hareketini takip ettim ortam değiştim kafamı dağıttım düştü sonra. Ama bende hiç bir belirti vermiyo. Yani ne baş ağrısı ne göz kararması hiç bişe o yüzden anlamıyorum hiç.

Acaba her yerde yapılmıyo mu
Doktorlarin bazilari cati muaynesini gereksiz goruyor bazilarida habire yapio🤦‍♀️ benim muaynemi ebe yapti hep ozel hastaneydi ama doktorum alttan sabah gelince muayne etti ebe fikrini soledi bence normal doguma uygun degil.die bole gelisti bende durumlar

Doktorlarin bazilari cati muaynesini gereksiz goruyor bazilarida habire yapio🤦‍♀️ benim muaynemi ebe yapti hep ozel hastaneydi ama doktorum alttan sabah gelince muayne etti ebe fikrini soledi bence normal doguma uygun degil.die bole gelisti bende durumlar
Sürekli yapmak çok gerekli mi ki sonucta uygunsa uygundur değilse değildirr :)

İnşallah düşer canım. Bebeğin hareketlerini takip et. Ben de 15i gördüm ama gitmedim doktora bebeğin hareketini takip ettim ortam değiştim kafamı dağıttım düştü sonra. Ama bende hiç bir belirti vermiyo. Yani ne baş ağrısı ne göz kararması hiç bişe o yüzden anlamıyorum hiç.
Ya büyük tansiyon değil de küçüğüne takıldım 10 çok fazla limon içtim hala yükseliyor bi yarım saat daha takipte kalayım düşmezse acile giderim inşallah düşer 🤲🏻

X