2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Merhaba kizlar, adet dongunuz nasil ilerliyor duzene girdimi ? Benim hala duzene girmedi ya cok erken oluyor 1 hafta oncesi gibi yada gecikiyor hamilelik oncesi duzeni sasmazdi hic ilk dogumdan sonrada boyle duzensizlik yasamamistim simdi nezaman duzene girer acaba

Benimki düzenli doktorla iletişime geçin ya da bi doktora gidin isterseniz

Sizin bebeklerinizde gündüz uykusunu almadan durmadan uyanıyor mu? Yanından ayrılamıyorum gündüz uyurken uyanınca yine sallayarak uyutuyorm. Tükendim artık

Aynen gece çok kötü. Diş değil diyorlar. Emen bebek bunu yaparmış. Emmeyi bırakana kadar da böyle gidermiş. Destekle uyuduğu için böyle uyanıyormuş falan falan.
Benimki de emerek uyuyordu yavaş yavaş memeden uykuya geçişi kestim. Memedeyken gözünün kapanmasına fırsat vermeden oyuncak gösterdim bi şekil uyandırdım sonra yatağına götürdüm ilk bi ağladı saç kurutma sesi falan açtım o şekil uyudu şimdi sesi de kesmeye çalışıyorum bakalım ne kadar başarılı olcam.

Evet evet bende hem emzirip hem kucakta sallayarak uyutuyorum emzik almadi, destegi azaltmam lazim ama azaltamiyorum. Acliktan degil bizimkilerin uyanmasi mamada yeseler uyanirlar aliskanliktan
Gece kaç kere uyanıyor? Kaçta uyuyup kaçta kalkıyor? Biz de tam bi düzen oturtamadık gibi

Sizin bebeklerinizde gündüz uykusunu almadan durmadan uyanıyor mu? Yanından ayrılamıyorum gündüz uyurken uyanınca yine sallayarak uyutuyorm. Tükendim artık
Maksimum 40-45 dk uyuyor. Benimki sallayarak uyumadığı için uyanınca ben alıyorum zorlamıyorum. Desteksiz uyutmaya çalışıyorum bu ara o yüzden tamamen desteksiz uykuya geçene kadar herhalde böyle olur. Önceden saç kurutma makinası sesi açıp biraz daha uyumasını sağlayabiliyordum.

Nasıl uyutuyorsun beşiğe koyunca kendisi mi uyuyor

Nasıl uyutuyorsun beşiğe koyunca kendisi mi uyuyor
Önce emerek uyuyordu şimdi onu kesme aşamasındayım. Emmediği zamanlarda yani bu ara saç kurutma makinası sesi açıp uyku arkadaşını eline veriyorum o şekilde uyuyor ama saç kurutma sesi olmadan uyutma çalışmalarına başladım inşallah başarırım.

Bende o markadan aldim memnun musun benimkiler daha gelmedi yorumlarin cogu cok memnun bir de set halinde mi aldin yoksa ayri ayri mi? Bocekleniyor filan yaziyordu yorumlarda bende basmati pirincle irmik aldim ilk olarak daha gelmedi
Yeni aldım bende canım. İrmik ve tarhanasını kullandım memnun kaldım.Yoğurt tadınından sonda kızımda egzama gibi 2 tane leke oldu. Yoğurtsuz tarhana için alerjin setten aldım.

Gece kaç kere uyanıyor? Kaçta uyuyup kaçta kalkıyor? Biz de tam bi düzen oturtamadık gibi

Benimki de memede ve ayakta hafif sallanarak uyuyor. Arka fonda da supurge sesi son ses acik oluyor, o uyuyunca kisiyorum. Gece 23 00 gibi genelde uyuyor bazi istisnai durumlarda 21 00 gibi uyuyabiliyor ama cok cok az bugune kadar toplasan 10 olmamistir.

Gece beni emzik yaptigi icin cok uyaniyo ilk 2 ya da 3 de kalkiyor, sonra saat basi gibi kalkiyor. Yine istisnai durumlarda 2 3 kez de kalkmisligi olabiliyor. Bir duzen yok kesinlikle bizde de. Memede uyutmada oyuncak mi gostererek ayirdin nasil yaptin, memede uyutmayi da gectim artik o kucakta ayakta sallanmak istemesi mahvetti beni

Ben daha adet olamadim, ilk yil boyle duzensizlik olmasi ya da olmamak normalmis sanirim 6. Ayda kontrole cagirmisti ama sanirim 7. Ay gidicem kontrole

Ben daha adet olamadim, ilk yil boyle duzensizlik olmasi ya da olmamak normalmis sanirim 6. Ayda kontrole cagirmisti ama sanirim 7. Ay gidicem kontrole
Evet bazi anneler birkac ayda bazilari l bir yil sonunda adet olabiliyormus ben 3. aydan beri adet oluyorum ama cok duzensiz bende bir kontrol olucam hem kan degerlerime baktiricam vitamin mineral eksikligi varmi diye sac dokulmemde hat safhada suan

Evet bazi anneler birkac ayda bazilari l bir yil sonunda adet olabiliyormus ben 3. aydan beri adet oluyorum ama cok duzensiz bende bir kontrol olucam hem kan degerlerime baktiricam vitamin mineral eksikligi varmi diye sac dokulmemde hat safhada suan

Benimde oyle ya ilk dokulmedi herkes sac dokulmesi konusurken sonra bi basladi avuc avuc normalde hep uzundur saclarim omzuma kadar kestirdim hala dokuluyo. Bende bu ay asilari yaptirirken saglik ocagina kan testi yapabilir mi diye sorucam, dogumdan beri baktirmadim en son demir yerlerdeydi

Önce uyuduğu odada emzirmeyi kestim. Oynadığı odada emzirdim hafif gözleri kapanır gibi olunca oyuncak gösterdim ya da seslendim dikkatini çektim uyumasın diye. Bezini değiştirme, uyku tulumu giydirme gibi uyku hazırlığını da emzirdikten sonra yaptım.

Şu an tek besini süt olunca gece kalkması kabul edilebilir ama ek gıdaya tamamen geçince gece acıktığı için değil alışkanlık olduğu için kalkacak bunu biliyorum. O zaman ayırması daha zor olacak diye şimdiden başladım. Ayrıca 1-1.5 yaşından sonra çalışmayı düşünüyorum bu şekilde işe gitmek istemiyorum. Herkesin kendi fikri tabi ama o yaştan sonra gece boyu deliksiz bir uyku uyuması, saat başı kalkıp emdiği sütten daha faydalı bence.

kızımda bir yıl adet görmemiştim tam bir yasina girdikten 3,4 gün sonra ilk adet olmuştum şimdi yine hala adet görmüyorum 4.ayda kontrole gittim doktoruma herşey çok iyi demisti kizimdayken bir yıl sonra adet görmeye başlamama rağmen akabinde 2 yıl düzensizlik yaşadım kontrole gittiğimde herşey yine yiyiydi kişiden kişiye değişiyor bu durumlar ne yalan söyleyeyim o adet görmediğim bir yıl çok güzeldi şimdi yine aynı şeyi yaşarsam benim için gayet güzel olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…