2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar bende yeni annelere bısey sormak istiyorum havalar cokk sıcak oldu hastanede bebege ne örtttunuz 2 katlı kundak mı muslın mı, eve gelince ne örtuyosunuz gunduz ve gece yaptırırken, cıtcıtlı badı tulum oldugunu duusnur sek ustune ne örtmek lazım
Hastanede bu 10lu hastane çıkışından çıkan pamuklu battaniye ile kundak yaptık örgü battaniye de örttük. Gerçi o zaman hava az daha serindi. Şuanda da gündüz o tarz pamuklu kundak kullanıyorum gece ince örgü bir battaniye. Aslında hava çok sıcak gerek de yok ama işte içim rahat etmiyor örtmeden. Bebekler için anneden 1 kat fazla giyinsin deniyor, kundak 1 kat fazlalık olmuş oluyor. Bir de elinim ayağının soğuk olması normalmiş üşüyüp üşümediğini anlamak için sırtına göğsüne bakmak lazımmış sıcak mı diye

Hastanede bu 10lu hastane çıkışından çıkan pamuklu battaniye ile kundak yaptık örgü battaniye de örttük. Gerçi o zaman hava az daha serindi. Şuanda da gündüz o tarz pamuklu kundak kullanıyorum gece ince örgü bir battaniye. Aslında hava çok sıcak gerek de yok ama işte içim rahat etmiyor örtmeden. Bebekler için anneden 1 kat fazla giyinsin deniyor, kundak 1 kat fazlalık olmuş oluyor. Bir de elinim ayağının soğuk olması normalmiş üşüyüp üşümediğini anlamak için sırtına göğsüne bakmak lazımmış sıcak mı diye
Evet bende oyle bılıyrm bız ızmır sıcağında su an askılıyla geziyoruz bebege tulum ıcınde yarım cıtcıtlı bıde kundak yada ınce trıko bısey yeterli bu seferde isilik olmasın 😄 ama yınede ilk annelik olunca teredut ettım

Sağolun kizlar darısı bekleyenlerin başına çok giremiyorum burayagenel anestezi sezeryan oldum tabiki her ameliyatın zorluğu varmış bı yandan yürüme ye çalışıyorum iyi ki eşim yanımda olmasa bebeğe bakamazdim her agladiginda ilgileniyor🥰göğüs uxum yok süt az geliyor pompa kullanarak üç çıkarmaya çalışacağım kız gösterdi üç cikarmayi elle çekip tutarak ama hem beek heem meme sağ çek tek zor
Gecmıs olsun en Guzel uc cıkarma enjektörle yap aklında olsun

Günaydın kızlar karnınız aşağıya indi mi. Bnm rahmim göğüslerime dayandı kaburgalarım ağırıyor. Ama doktor bebek kanala girmiş diyor. Karnımın altı boş hala. Kanala girmekle karnın aşağı inmesi farklı bişeymi. Karnın aşağı inince göğsün altında 4 parmak boşluk olursa doğumun eli kulağında demekmiş.

Günaydın anneler konuda çok aktif degilim ama arada takip ediyorum oğlumda bütün süreci burda tamamlamıştık şimdi merak ettim doğumlar başladımı diye 37+4 teyim ben henüz bişey yok:)

Merhaba, başına gelen oldu mu diye sormak istedim. Şu an 36. haftadayım ve son 2 haftadır nstde sancılarım 20-30 bandında çıkıyor. Tabii ben bir şey hissetmiyorum. Düşük olduğu için hissetmediğimi düşünüyordum ancak bu hafta ebe, doktor açılma var mı diye bakmadı mı diye sorunca, "lan nolii doğuruyo muyum hemen" diye kederli düşüncelere daldım. Doktor da bebeğin 40. haftadan daha önce doğabileceğini söyledi.

Sorum nstde düşük sancıları başlamış olan ve hissetmeyenlere, ne zaman doğurdunuz sonrasında? Ya da haftalar geçti ve hala doğurmadınız mı?
Benim 35.haftada 25 civarında sancilarim çıkmıştı nst'de ama düzensiz olunca normal demişti doktorum 36+3'te beş dakikada bir düzenli 50 civarında sancilarim çıkınca düzenli olunca açılmam varmı diye muayene etti acilmam olmayınca adalat ve fitil şeklinde progestan verdi üç gün sonra gittiğimde sancılarım 25 civarlarında düzensiz olunca şu an gayet iyi 37'yi doldurduktan sonra istediği zaman gelsin kilosu gayet güzel dedi
Kızlar bebek 2770 gr olmuş az kilo almış 15 günde 270 gr almış beslenmeden dolayı az almış kötü besleniyorsun dedi cins önceki gidişimde 47 cm demişti bebeğin boyuna şimdi 44 cm kısa olacak dedi dedim önceden böyle demistin yok o yanlış kısa olacak boyu dedi sancılar nstde 20-30 arası gelip gidiyordu şancı hiç yok dedi idrar testi istedi bakalım sonuç ne çıkar diyorum adet sancısı gibi sancılarım karnından belime vuruyor önemsemedi ben ısrarla tekrarlayınca siklasirsa gel dedi yolladı
Sıkma canını beni de kızımda hep güzel beslenmiyorsun diye azarlardı bebeği aç birakiyormusum öyle diyordu aslında o kadar düzenli besleniyordum ki zararlı olabilecek hiç bir gıdayı yemedim nerdeyse ,balığı eti sütü kuru yemisi hep düzenli tükettim ama genetik işte 2980 doğdu kızım şimdi oğlanda canım ne isterse yedim kendimi kızda ki kadar sıkmadım şimdiden 3200 olmuş sağlıklı olduktan sonra gerisi önemli değil senin doktorun cins olduğunu biliyorsun zaten morelini bozma boşu boşuna

Benim 35.haftada 25 civarında sancilarim çıkmıştı nst'de ama düzensiz olunca normal demişti doktorum 36+3'te beş dakikada bir düzenli 50 civarında sancilarim çıkınca düzenli olunca açılmam varmı diye muayene etti acilmam olmayınca adalat ve fitil şeklinde progestan verdi üç gün sonra gittiğimde sancılarım 25 civarlarında düzensiz olunca şu an gayet iyi 37'yi doldurduktan sonra istediği zaman gelsin kilosu gayet güzel dedi

Sıkma canını beni de kızımda hep güzel beslenmiyorsun diye azarlardı bebeği aç birakiyormusum öyle diyordu aslında o kadar düzenli besleniyordum ki zararlı olabilecek hiç bir gıdayı yemedim nerdeyse ,balığı eti sütü kuru yemisi hep düzenli tükettim ama genetik işte 2980 doğdu kızım şimdi oğlanda canım ne isterse yedim kendimi kızda ki kadar sıkmadım şimdiden 3200 olmuş sağlıklı olduktan sonra gerisi önemli değil senin doktorun cins olduğunu biliyorsun zaten morelini bozma boşu boşuna
Aynen cnm eskisi kadar takmıyorum aslında kendimi biliyorum ben düzenli dengeli besleniyorum illaki kaçamaklar oluyor ama öyle abartı dgl ama önemsemiyor gibi geliyor o canımı sıkıyor ve korkutuyor beni ya bebeğe birşey olursa diye gözden kaçırıyorsa birşeyleri diye çünkü ultrasonda baktığı iki dk ben tek tek soruyorum herşeyi de bakıp söylüyor yokda sadece boy kilo bakıp bırakıyor tmm çok yoğun haliyle yorgun ama o kdr çok hasta kabul etmek zorunda dgl neyseki az kaldı son 2 hafta 18 inde doğum tabi erken gelmezse sonra kurtulacağım ins

canım iyi de bu haftalarda artık boy doğru vermiyo ekrana sığmıyor çünkü demişti doktorum söylememişti ondan. Bence sen içini ferah tut hep de kısa boylu ne demek minyon bebek denir en fazla nasıl bir dil kullanıyor doktor öyle anlamadım
Onun konuşma tarzı bicimi hep böyle cnm kırıp geçiriyor insanın psikolojiyi alt üst ediyor umarım doğru olcmemistir kızlarım 36 haftalık doğdu 48 49 cmdiler 44 cm çok minik geldi baba tarafımız minyon hep ama bnm taraf uzun uzun bakalım artık sağlıkla gelsin de inş az kaldı kucagimiza alıp içimiz ferahlasın biran önce öpüp koklayalım minik melekleri

Aynen cnm eskisi kadar takmıyorum aslında kendimi biliyorum ben düzenli dengeli besleniyorum illaki kaçamaklar oluyor ama öyle abartı dgl ama önemsemiyor gibi geliyor o canımı sıkıyor ve korkutuyor beni ya bebeğe birşey olursa diye gözden kaçırıyorsa birşeyleri diye çünkü ultrasonda baktığı iki dk ben tek tek soruyorum herşeyi de bakıp söylüyor yokda sadece boy kilo bakıp bırakıyor tmm çok yoğun haliyle yorgun ama o kdr çok hasta kabul etmek zorunda dgl neyseki az kaldı son 2 hafta 18 inde doğum tabi erken gelmezse sonra kurtulacağım ins
Bende de aynıydı benim ilk gebelik olunca sormam gereken şeyleri de bilmiyordum öyle böyle sağlıkla doğdu kızım benim tansiyonumu bile muayene odasında hiç olcmemisti son iki haftada ödemim iyice çoğalıp ayaklarım üzerine basarken bile zorlanınca acilde ölçtür normalse gidersin demişti birde doğumdan sonra daha çok ödemin olacak haberin olsun dedi ama yapmam gereken bişey olup olmadigini hiç söylemedi hep bebeği aç bırakma diye nutuk atıp yolluyordu zaten son zamanlarda istemesende iştah açılıyor nasıl bebeği aç bırakayım. doktor çok yoğun ilgilenebileceginden fazla hasta kabul ediyor bu sefer de muayeneleri çok kısa tutuyor anneyi bebek hakkında bilgilendirmeyle uğraşmıyor huyu bu biraz herşeyin iyisini ben biliyorum havasında

Bende de aynıydı benim ilk gebelik olunca sormam gereken şeyleri de bilmiyordum öyle böyle sağlıkla doğdu kızım benim tansiyonumu bile muayene odasında hiç olcmemisti son iki haftada ödemim iyice çoğalıp ayaklarım üzerine basarken bile zorlanınca acilde ölçtür normalse gidersin demişti birde doğumdan sonra daha çok ödemin olacak haberin olsun dedi ama yapmam gereken bişey olup olmadigini hiç söylemedi hep bebeği aç bırakma diye nutuk atıp yolluyordu zaten son zamanlarda istemesende iştah açılıyor nasıl bebeği aç bırakayım. doktor çok yoğun ilgilenebileceginden fazla hasta kabul ediyor bu sefer de muayeneleri çok kısa tutuyor anneyi bebek hakkında bilgilendirmeyle uğraşmıyor huyu bu biraz herşeyin iyisini ben biliyorum

Evet cnm olabilir ama dediği gibi 44 cm se gerçekten kısa ikizler bile bu haftasinda doğdular 48 49 cmdi
Benim doktor 36+6 da 46 cm ölçmüş, 1 hafta önce 49 cm demişti. Ben de dalgaya vurmuştum 1 hafta da çektimi bu çocuk diye 😅37+2 de 50cm doğdu. Yanlış ölçmüş yani, takılma sen de muhtemelen yanlıştır

Uyandırmak zor oluyor değil mi ? Benim kızımda öyleydi. Bezini açıyordum yine uyanmazsa ıslak pamukla poposunu siliyordum. Çok çektim işrahsızlığından öyle de devam ediyor. Hiç stres tapma kendini yetersiz hissetme sakın . Senin elinde olan bişey değil ne yazık ki
Evet ya uyanmiyor yani resmen uyandirmamiz yarım saat sürüyor millet bebeği uyusun istiyor ben de uyansın da emzireyim sarılığı düşsün istiyorum ama uyanmiyor 🤦

Bu bebekte sorun olmadı çok şükür. Diyorum ya bebek faktörü çok önemli bu emme olayında. Kız zoraki emdi, oğlan meme delisi çıktı. 🤷🏻‍♀️ Sarılığı geçene kadar mama takviyesi vermekten korkma canım ama abartmadan tabi. Doktorun yarın bi yol çizer zaten.
Doktordan geldik şimdi canim sarılığı varmis doktor bol bol emzir dedi gerekirse mama verirsin dedi çekinme dedi oda öyle artık bakalım emzirmeye calisacam o şekilde düşer umarım 🙏

Evet cnm olabilir ama dediği gibi 44 cm se gerçekten kısa ikizler bile bu haftasinda doğdular 48 49 cmdi
Benim doktorum hiç boyunu söylemiyor. Verdiği kağıtta sadece bacak uzunluğu yazıyor ben de hiç boyunu sormadım. Sizin doktor direkt boyunu mu söylüyor yoksa siz fl uzunluğundan falan mı çıkarıyorsunuz?

X