2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Biz bir buçuk yıldır sleepy kullanıyoruz, bez kaynaklı pişik sorunumuz olmadı ama ek gıda geçtikten sonra ara ara bazı yiyecekler dokundu pişik yaptı

Gebelik şekerini bilmem ama d vitaminin eksikse muhakak kullan ilerde kemik erimesine sebep olabilir, bağılıklık da zayıflıyor, daha bir sürü şeye sebep oluyor

Her hastane farklıdır tabi bilemem ama hemşireler öyle bi annenin veya bir eşin ilgilendiği gibi ilgilenmiyor ya.

İkisi de gece uykularına düşkünler annemde 25 yıldır bebek bakmıyor ben bazen agresifleşiyorum anneme kızmak istemem eşime daha rahat kızarım
O zaman eşin gelsin, annende uyıyacaksa bi fark yok benim annem yazık sabaha kadar uyumadı bebeğin başında nöbet tuttu. Ciğerlerinde çok su varmış, sabaha kadar köpük köpük kustu. Annem de yazık boğulur filan diye korktu evhamdan uyuyamadı.

Annemi de yormak istemiyorum 2 gün boyunca.
Eşim yapamasa da hemşire gösterir yardımcı olurlar diye düşündüm. Gece ihtiyaç halinde annemi uyandırmak istemem bu seferde bana zor olur gibi geliyor.
Sen sezeryan olacaksın diye hatırlıyorum senin ilk gün kendine bile hayrın olmaz o yüzden bebeğe kim iyi bakabilecekse o gelsin. Dikişlerin acısı, ağrısı kolda serum filan bebeği emzirmek bile çok zordu. Kaldı ki altı açılacak, giydirilecek, ağlarsa ilgilenmek gerekecek vs.

Sezeryana nasil karar.veriliyor ki erken donemde bizim doktorumuz hic dogum tontemi ile ilgili konusmadi daha

Sezeryana nasil karar.veriliyor ki erken donemde bizim doktorumuz hic dogum tontemi ile ilgili konusmadi daha
Benim bebeğimin en geç 37.haftada doğması gerekiyor o zamana kadar kendi sancım olmazsa sezaryenle alınacak.
Duruma göre 34. Haftadan sonrada doğabilir her hafta kontrole gidiyorum. Yoksa kimseye durup dururken sen sezaryen ol sen normal doğur demiyorlar.

Ayy ne anneme çok güveniyorum ne eşime bilmiyorum napıcam ben
Annem yemek yapar pratiktir hamarattır ama bebek bakımı ve gece uykusuz kalmak başka bir olay.

Ben kullanıyorum düzenli ama gebelik şekerim var sanmıyorum ondan olacağını

Ben kullanıyorum düzenli ama gebelik şekerim var sanmıyorum ondan olacağını
halla halla netten baktım öyle yazıyordu peki senin normalde gebelik dışında da şekerin var mıydı yoksa gebelikte çıkıp sonra geçiyor mu ya benim bu şeker olayı gerçekten canımı çok sıkıyor

Ne kadar çıkıyor şekerlerin. Insulin kullanıyor musun. Yemekten yarim saat sonra yurüyüş yaparsan daha cabuk duser sekerin

Kizlar 2 haftada bir perinatologa gidiyorum her gidiste ayri pozisyon bas asagi idi sonra enlemesineymis zaten sol sirtima dogru vuruslarini hissediyorum
Zaten sezeryan olacagim icin cok onemli degil aslinda ama bazen oyle bi kaburgalarima geliyo ki nefes alamiyorum
Saglikla dogsunlar insallah.
Geceleri uyku artik cok zor oluyo bana koca gobegimle

Aslinda su an populer olan bebegin hazir bezlerle baglanmasi galiba :)). Hazir bezlerin gecmisi asagi yukari 100 yildir tahmini, oncesinde anneler hep tetikte daha siki kontroldedirler cocugun yuz ifadelerinden. Simdi de anneler anliyor cocuk altina yaparken ama beze yapmasina izin veriliyor, sonra degistiriliyor bez. Ilginizi cekerse kitaplar var. Biraz ozveri istiyor, her cis kakada dogdugu andan beri cocugunla surekli iletisim halinde olmak gerekiyor kopmadan. Gunumuz yasam duzeninde zor gibi herkes icin, hele ki calisan anneler icin.

Müsait olursan bi ara kitabını al oku, incecik bir kitap ucuz da 2 günde bitiyor. Tüm bu yazdıklarının cevabı tatmin edici şekilde var. Valla benim aklıma çok yattı bana hamileliğe denk geldi yapamadım
Okusam da bana göre değil hiç. Hayatta uğraşamam. Ne olursa olsun o riske de giremem ilerleyen yıllarda ne yaşayacağımı bilmeden.

Benim de aşırı düşüktü. 8 falandı en son. Ama gebelik şekeri de yok. Şeker yüklemesi yaptırmaıdm ama hiç. Testlere göre karar verdi Dr.

Sayı olarak tabi ki hazır bez kullanan çok. Popüler derken onu kastetmedim. Her yerde karşımıza çıkan tuvalet iletişimi mevzusu. İnstamomların sayfalarında özellikle. Dolayısıyla ilgisini çeken bir grup anne var. Bu da popüler noktaya getiriyor ki şuan. Çok mümkün olan bir şey değil bence. Kaka olayı için evet. Mümkün. Ama çiş durumunu büyüdüğü zaman bile kestirmek zorken daha bebekken çok daha zor. 10 dk aralıkla çiş yapıyorlar küçükken. Başka hiçbi şeyle ilgilenmemek gerek. Yapabilen varsa helal olsun tabi.

Gebelik dışında yoktu benim. İlk gebelikte de çıktı doğumun ertesi günü düştü nasıl birşeyse. Doğumdan sonra bir daha şeker yüklemesi yaptırmadım ama ölçümler hep normaldi sonrasında. Bu seferki endokrin doktoru doğumdan 3 ay sonra yine yükleme yapacağız dedi. Şeker kalıcı mı diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…