2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Benim eşim kasık fıtığı ameliyatı olmuştu yerinden kalkamadı yatarken otururken tam oradaki kaslardan güç alıyoruz. Ben onu o halde görünce demekki sezeryan ne kadar zor diye düşünmüştüm.
Birde sürekli yürümek gerekiyor çabuk iyileşsin diye ama yürümek eziyet tamamen.
Beni dogumdan sonra yürütmeye geldi hemşireler agliycaktim nerdeyse.
Belki rahat geçiren de vardır tabi bilemiyorum

Arkadaşım ikinci sezeryani çok rahat oldu çabuk toparladı belkide bünyesel birşey bu..
Bende.simdiden dogumu dusunmeyin kızlar hamileliğin keyfini sürün:)
Hamilelikte bişi yokta bebeği çıkarması çok zor ben hep bunu düşünürdüm o zaman gelince napıcam

Ben malesef 36 haftada doktorumun müdahele etmesi sonucu erken ve suni sancıyla doğum yaptım. Benim içimde de o süreci doğal olarak ilerletmek kaldı. Kendi kendine başlayan bir doğum olsun istiyorum. Erkenden açılmam oldu ve doktorum hafta sonu olmasın diye hafta içi suni sancıyla doğmamda ısrarcı oldu. O anki aklımla kabul ettim şimdi olsa asla izin vermem.

Birde sürekli yürümek gerekiyor çabuk iyileşsin diye ama yürümek eziyet tamamen.
Beni dogumdan sonra yürütmeye geldi hemşireler agliycaktim nerdeyse.
Belki rahat geçiren de vardır tabi bilemiyorum
Eşimde öyle kalkana yürüyene kadar ne çekti sezeryan onun çok daha beteri. Bende bir kere ameliyat oldum çok zorlandım narkozdan sonra mide bulantısı baş ağrısından mahvolmuştum. Tek başıma duşa giremiyordum. Bünyem kaldırmaz zorlanırım diye düşünüyorum sezeryan olsam.

Hamilelikte bişi yokta bebeği çıkarması çok zor ben hep bunu düşünürdüm o zaman gelince napıcam
Kız düşünme şimdiden Rabbim hayırlısını nasip etsin de, kolaymı ana olmak..
Ya evet arkadaşım suni sanci ile normal doğurmayı sakın kabul etme demişti sezeryan ol direkt demişti

Aynen en çok zorlandığım da bebeğimi getirdiler emzirmem gerekiyor ama oturmam lazimki kucağıma alıp emzireyim. ağrıdan o da zorladı beni. Bir de tecrübesizim yan şekilde durup emzirmeyi de bilmiyorum.
Ne bileyim Allah herkese sağlıklı hayırlı doğumlar versin.
Neticede sezaryen acısı da geçiyor unutuyorsun ama o ilk anlar gönlünce bebeğine bakmak ayrı birşey

Kızlar peki normal doğuma karar verdik diyelim ama ıkınamadık bebeği çıkaramadık beceremezsek nolacak bende onu merak ediyorum

Kız düşünme şimdiden Rabbim hayırlısını nasip etsin de, kolaymı ana olmak..

Ya evet arkadaşım suni sanci ile normal doğurmayı sakın kabul etme demişti sezeryan ol direkt demişti
Çok sık aralıklarla çok şiddetli ağrı hissediyorsun. Kimseye tavsiye etmiyorum.

İnsallah bu doğumunda kolay olur şahsen ben son doğumumdan sonra korkuyorm ve sezeryan dusunuyorm

Kızlar peki normal doğuma karar verdik diyelim ama ıkınamadık bebeği çıkaramadık beceremezsek nolacak bende onu merak ediyorum
Doktor sana bırakmıyor hele ilk de hıc bırakmıyor ustten baskı uyguluyor dgeri de alttan cekmeye çalısıyor ama acıtmıyor ustten baskı

Arkadaşım ikinci sezeryani çok rahat oldu çabuk toparladı belkide bünyesel birşey bu..
Bende.simdiden dogumu dusunmeyin kızlar hamileliğin keyfini sürün:)
Ya evet. Bende ilkini sezeryan oldum ve hiç abartildiği gibi sıkıntı yasamadim valla. Çok iyiydi benim sezeryanim. Sanirim bünye meselesi. Bu sefer yine sezeryan olacağım kısmetse. Umarim bu da ayni olur.

Sezaryen için belden aşağısı uyuşuyor tümden uyutmuyorlar. Zaten genel anesteziyi önermiyorlar doğumda eğer sagliksal bi sorunun yoksa tansiyon vs gibi.
O acıdan iyi bulantı falan olmuyor

Oğlum ilk 2900 dogdu 8 aylıkdı doğumu çok guzeldi aktı diyebilirim ama kızım 4240 doğdu baya zorlandım ki basur bile oluştu yani.
4 kilo üzeri zor o zaman. Kilolu olduğu için sıkışan oksijensiz kalıp vefat eden bebeği olan birini de tanıyorum. İnşallah çok kilolu bebeklerimiz olmaz diyelim.

Kız ıkınma kendiliğinden olan reflek. Ben bağırmadığım için annemler ebeyi çağırmaya gittiler inanmadılar daha çok var ona dediler annem ısrar etti gelin ıkınıyor diye. Bende anlamadım ama o an direk ıkınma hissetmeye başlıyorsun. Ebe geldi sen doğuruyorsun diye son anlarda zor yetiştik doğumhaneye

Sezaryen için belden aşağısı uyuşuyor tümden uyutmuyorlar. Zaten genel anesteziyi önermiyorlar doğumda eğer sagliksal bi sorunun yoksa tansiyon vs gibi.
O acıdan iyi bulantı falan olmuyor
Hayırlısı bakalım sezeryan kolay falan diye düşünmeyip normal doğuma yöneliyim öncelikle. Tşkler tecrübelerini paylaştığın için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…