2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Sen kolay doğurmuşsun o zaman darısı başımıza

Hayırlısı bakalım sezeryan kolay falan diye düşünmeyip normal doğuma yöneliyim öncelikle. Tşkler tecrübelerini paylaştığın için.
Tabiki her şeyin doğalı iyi. biz zorlandık ama belki sizlerin kolay geçer sezaryen de olsa.
Biraz da bünye meselesi sanırım.
Hakkımızda hayırlısı

Canım 4 kilo bebeği sana nasıl normal yaptırdılar? Tabiki zorlanirsin
Kılodan haberleri yoktu ben suni sancı felan almadım kendi sancımla evde bekleyip son dk gittim hastaneye yarım saate kadr bekledim hastanede ve doğm yaptm zaten acılmamda baya olmuş

Bence görüyorlar ama bazıları 16. Haftaya kadar söylemek istemiyor

Sen kolay doğurmuşsun o zaman darısı başımıza
Ahh bide bana sor kolay değildi ama bağırmaktan çok dua etmekle meşguldüm. Aralarda sancının yorgunluğuyla uyudum. Bide ben anneme okuduğum hurmaları verdim bana yedirsin diye. Hep duyardım kesinlikle yaşayıp da şahit oldum açlıktan da insan doğum yapamayabiliyor. O hurmalar bana enerji oldu.

Kılodan haberleri yoktu ben suni sancı felan almadım kendi sancımla evde bekleyip son dk gittim hastaneye yarım saate kadr bekledim hastanede ve doğm yaptm zaten acılmamda baya olmuş
Benim bir arkadaş öyle doğum yaptı evde son 5 dkya kadar bekledi.
Onun da senin gibi bebeği 4 kilo ustuydu ama alt tarafı baya zarar görmüş bu sebepten

Açlıktan halsiz düşende çok oluyormuş cidden. Ben yanımda atıştırmalıkta götüreyim açlığa dayanamam elim ayağım titrer

Ama bebeğinizi ilk gördüğünüz an çok güzel oluyor:)
Yüzüne şekline bakıyosunuz kime benziyor vs o da gözleri yarı açık size bakıyor falan
Bir de mis gibi kokuyorlar en çok özlediğim koku

Ay kizlar dogum erken konusmak icin ama kacis yok rabbim nasip ettiyse dogum yapmayi yapacagiz normal dogum yaptim en guzeli normal zorluyor ama dogum sonrasi bulut ustunde ucuyor insan sagligina o dk kavusuyorsun tek derdin eve gidip rahatlamak oluyor hem bebek icin normal iyiymis solunum sikintisi cekmiyorlarmis icerdeki sivi dogym kanalindan cikarken cigerlerinden ve genizden temizlenip kanaldan cikiyirmus rabbimin mucizesi hakkimizda hayirli saglikli olani versin Allahim

Benim bir arkadaş öyle doğum yaptı evde son 5 dkya kadar bekledi.
Onun da senin gibi bebeği 4 kilo ustuydu ama alt tarafı baya zarar görmüş bu sebepten
Olsn hastanede işkenceden iyidir rahım toplanıyor zatn. Durmadan alttan bakmaları suni sancı vermeleri hastane psikolojisi vs. Dr demişti bana kendi sancınla gitmen daha iyi olr die. ondan 1 hafta once bebek ters mi düz mu dıe kontrole gitmiştim zatn

O dikis olayi herkeste olmiyornvebolsa bile inanki
Hic bisey hissetmiyrosun sezeryanin agrisi 10 kat daha fazla sonradan :) Annem mecburi sezeryan olmustu son kardesimde ordan biliyorum ben suana kdr normal dogum yaptm hep ve hemen ayaklandim
Arkadaşlar öncelikle mesajlarınız için çok teşekkür ederim hepsi benim için çok değerli. Sağlık açısından sezaryen olması gerekli ise zaten sezeryan olur ama normal doğum olacaksa kendimi psikolojik olarak hazırlamak istiyorum çünkü kolay bir süreç değil. Bunun içinde biraz araştırıyorum mesela Normal doğum ve kesikler ile ilgili bu yazıyı okudum. Yurt dışında yapılan kesi oranı ve bizim ülkemizde yapılan kesi oranı arasındaki fark beni çok şaşırttı. Bu nedenle normal doğum ihtimaline karşı sanırım doktor seçimi çok önemli. İstanbul Avrupa tarafında kesisiz doğum yanlısı bir kadın doğum uzmanı arıyorum. O keserse en azından gerektiği için olduğunu bilirim diye düşünüyorum. Önerilerinize açığım. İnşallah hepimizin doğumu güzel geçer...

Ama bebeğinizi ilk gördüğünüz an çok güzel oluyor:)
Yüzüne şekline bakıyosunuz kime benziyor vs o da gözleri yarı açık size bakıyor falan
Bir de mis gibi kokuyorlar en çok özlediğim koku
Aynen kokuları cok guzel o anın tadını çıkarın kesınlıkle

Açlıktan halsiz düşende çok oluyormuş cidden. Ben yanımda atıştırmalıkta götüreyim açlığa dayanamam elim ayağım titrer
ama sancin baslayinca yemek su falan yasak canim ani sezeryan olursan birde allah korusun yediklerin akcigerine kaciyormus bendr doguma giderken yoldan sandevic aldirdim yedim aracda dr bana kizdi hakli olarak cok ac hissediyor insan dogum yaparken

Öyledir ben hiç alttan muayene olmadım hamilelikte . Eminim o da kötüdür.
Benim 2 arkadaşım da son ana kadar beklediler ve doğal doğum yaptılar.
Kesisiz yani. Kendi açılmalarını beklediler. Allah da yardım etti demekki. Ama biri çok sancı çekti doğurana kadar diğeri daha rahatti. Bebegi alıp geldiler resmen

Kızlar 15. Haftamdayım koku hassasiyeti resmen geri geldi ya 12 haftadan sonra düzelmiştim Bi haftadır tekrar başladı varmı bulantısı falan geri gelen çok tuhaf değilmi ya

Birde doktorlar hamıle bayanlar doğum videoları izlemesin diyolar pıskolojık durum olmasın dıe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…