2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Zamanında farkedilirse dikiş atıyorlar dogurana kadar istirahat..ne kadar erken doğdunuz, genelde rahîm agzi yetmezligine bağlı erken doğumla malesef bebek yaşamıyor çünkü 5_6aylık hamileyken aniden su gelip doğum başlıyormuş
Kardeşim 6,5 aylık doğdu. Ben 8 aylık doğdum.

Ben dağları delip gelirim İstanbul'a kuzumm🥰🤣
Daha Ankaraya da gideceğim sohrabın yanına😍😍
Yaa insallah kuzum valla çok sevinirim gelirsen😍
Kız yok be insan söylenmesine hiç katlanamaz. Ben de inadı olsa söylenmesi olmasa derdim işte. Herkes elindekinden şikayetçi😅
Aynen herkes elindekinin nankörü ama inat gerçekten hiç çekilmiyor ketum ketum erkeğe hiç yakışmıyor kadında gene bi nebze çekicilik yapar belki ama erkeğin inadı hiç güzel değil 😅
Bende sevmem söylenmeleri annem çok söylenir sinir olurum kavga iki dk kendi kendine konuşma iki saat🤣🤣
Benim annemde öyle o yüzden elimden geldiğince kavga etmemeye çalışırım 😅
Aynen öyle ben eşimi kendim buldum iyisiyle kötüsüyle kabul ki ailemin en iyi damadı benim eşim ve en rahat benim biraz çenem var benim onunda katkısı var bunlarda 😂😂😂
Yani Rabbim daha da iyi etsin kuzum ah o çeneler zaten başa bela benim annemde bana hep der seni ya çenen ya merakın öldürtür diye ama Tutamıyorum napim 😅 çoğu zamanda farketmeden çok kirici sözler sarfedebiliyorum 😑
benim de babam çok hiperaktif bir tip sürekli kavga. Valla annemlere gidemiyorum. En ufak bir şeyden kavga çıkıyor hala. Mesela bana doktordan randevu al. Ok alıyorum dediği gün dediği saatte. Ben o saatte mi dedim sana diye yer yerinden oynar. Hep bir şey bekler ve istediğini yaparsın yine kavga çıkarır. Annem de susuyor.
Benim de hep takıntım ben evlenince eşimle kavga etmicem derdim ama babam gibi davranırken buluyorum ara sıra kendimi. Hemen çok abarttım diyip özür diliyorum.
Çocukluktan kaydedilen belli bi savunma mekanizmalarimiz her ne kadar inkar da etsek farketmesekte alıştığımız hayatı yaşıyor yapmaktan korktuklarimizi yapıyoruz bazen 😕
Aynen öyle. Kocamı ayartır korkusuyla arkadaşlarıyla görüşmeyen kadınlar var bu ülkede ne bekliyorsun ki. Allah hepsine akıl fikir versin
Gerçekten öyle ama akıl fikir den önce vicdan merhamet versin Allah öyle dusunen kara kalplere😒

Ben ben😄 kokusuna bile tahammülüm yoktu öyle tiksindim hala da geçmedi

İlk zamanlarda canım istemiyordu ama bir.iki haftadır arada içiyorum hele geçene dr.da sıra beklerken bir.odadan kokusu geldi nasıl güzeldi anlatamam

Bennnnn tam beni anlatmışsın. Ben günde 4 türk kahvesi 2 filtre içerdim. Ayrıca sıgara da kullanıyordum 😔 ama ilk hamileliğimde de şimdide kahve dem tiksindimmmm yani öyle böyle değil kokusu gelse kuscak gibi oluyorum . Ve bende doğumdan 6 ay sonra ancak içmeye başlaya bildim .. çok zor ama kahveyi bence artık unutucaz 🤣

Off aynı ben her gün kahve içen insanim. Tiksinme değilde hiç canım istemiyor ya o kadar da sevdiğim bişey halbuki. İlk gebeliğimde de olmustu.

evet günde 1-2 kez kahve sigara yapardım başka da sigara bağımlılığım yoktur ama şu an ikisini de hiç canım istemiyor

Ayy siz çok yaşayın emi, yalnız değilmişim içim rahatladı😃 Sorunu kendimde arıyordum 😃
Bende sigara da kullanıyordum, ondan da tiksindim, kokusunu aldığım an çok afedersiniz koşuyorum tuvalete 🤮🤢
Tatlı aşığıydım çikolata bağımlısıydım hiç ağzıma süremez oldum.

İlginç birisi bu gebelik 😃

Ayy siz çok yaşayın emi, yalnız değilmişim içim rahatladı😃 Sorunu kendimde arıyordum 😃
Bende sigara da kullanıyordum, ondan da tiksindim, kokusunu aldığım an çok afedersiniz koşuyorum tuvalete 🤮🤢

ayy aynen çikolata görmek istemiyorum. Çocukluğumda fatih te bir muhallebici vardı. ordan kazandibi çekti canım ne alaka 15 yıldır fatihten uzaktayım. Valla gittik aldım. Üstüne de vefa bozası çekti gittik onu da aldık. Ama tatlı başka istemişliğim yok. Sanırım çocukluğuma aşerdim 🤣🤣🤣

ayy aynen çikolata görmek istemiyorum. Çocukluğumda fatih te bir muhallebici vardı. ordan kazandibi çekti canım ne alaka 15 yıldır fatihten uzaktayım. Valla gittik aldım. Üstüne de vefa bozası çekti gittik onu da aldık. Ama tatlı başka istemişliğim yok. Sanırım çocukluğuma aşerdim 🤣🤣🤣
Bende normalde lokum sevmem ama canim lokum cekti ne alakysa 2 kutu ust uste yedim gercktn bu hamilelik yemedgini bile yediriyo sana😅😅

Bende aşırı cheesecake istiyorum ama yiyemem bulantıdan diye henüz alamadım, midemin toparlanmasını bekliyorum 🤭

Senin miniğin cinsiyeti belli oldu mu annesi 😇
Benimki daha küçük, eğer seninki belliyse cinsiyetle bağdaştırıcam kendimce bu kahve ve tatlı tiksinmesini😃

Bende aşırı cheesecake istiyorum ama yiyemem bulantıdan diye henüz alamadım, midemin toparlanmasını bekliyorum 🤭

Senin miniğin cinsiyeti belli oldu mu annesi 😇
Benimki daha küçük, eğer seninki belliyse cinsiyetle bağdaştırıcam kendimce bu kahve ve tatlı tiksinmesini😃

yok maalesef henüz belli olmadı doktor gördü ama bana söylemedi bi dahakine söyleyeyim dedi :). Ben de aynen kazandibini yiyememekten korktum bayağı ne yalan söyleyeyim. Ama önüme gelince nasıl gömdüm belli değil 😂😂

Bende çikolatadan biraz soğudum .. tuzlu arıyorum bulantılarıda bastırıyor :) ama tek değilsin sen söyleyimce bende rahatladım 😃

kizlar bana acil akil verin. esim dun aksam evliligimde ilk defa bana siddet uyguladi. elinden zor kurtuldum. bosanma icin adliyeye gdcz. karnimda da bi bebek var. bi yeri aradim. aldirmak ici tekrar arayacagim. bu adam once 155 i ara adliyeye gidelim diye diretyodu. yarim saat once oglum icin bi odada kalayim omu toparlayinca ben ayrilirim diyo. simdi bosanirsak beni gorev yerime gonderecekler oglan heba olacak diyo. sevgi falan bi tarafa da ben bi daha siddet uygulamayacagindan nasil emin olacagim. ayrica karnimdakinin canina kiyip nasil katil olcm. napacm ben acil akil verin bana nolur.

çok geçmiş olsun endişe etme. Tiroidi olan bütün kadınlar gebelikt ebu süreçten geçiyor. Tiroit ilaçları gebelikle kullanılabiliyor. Senin değerleri düzenlerler bir şeyin kalmaz. Sağlıkla beneğini de kucağına alırsın inşallah.
Sagol canim benim Amin hep beraber saglikla aliriz insAllah

Hangi muhallebici acaba bende orda bi yerinkini seviyorum da acaba ayni yer mi :) fevzi paşa caddesinde mi

Aynen ben de çikolata tatlı görmek istemiyorum özellikle çikolata 😄

anne baba yazmayin ailem yok. onun ailesi de dunden razi zaten bosanmaya. duysalar zil takip oynarlar. bu adamdan nefret ediyorumm hayatimda ilk defa o siddeti yasadim. dudagim patladi. kendimi hatirlamiorum sabah olmus.

Hangi muhallebici acaba bende orda bi yerinkini seviyorum da acaba ayni yer mi :) fevzi paşa caddesinde mi

kıztaşı muhallebicisi ❤️❤️
fevzipaşa da hangisi var ?
eskiden hırkai şerif akşemsettin caddesinde barbaros yoğurtçunun yanında vardı bizim ev oraya yakındı akşamları ordan alırdık kıztaşına daha özel zamanlarda giderdik kıztaşı hep daha güzeldi 😂

benim babam da aşırı baskın ve annemi de bizi de ezdi. Erkek kardeşim ters tepti babama benzedi ben anneme benzedim annem yüzünden. Sus kızım cevap verme ağzımızın tadı bozulmasın. Ben haklı da olsa susmam gerektiğini öğretti. Ben de annemi affetmiyorum bizi o yaşantıya mahkum ettiği için. Ve benim çocukluğum gençliğim maddi sıkıntıda geçti. Hep zengindi de babam cimriydi. Şimdi de savurgan. Sanırım hasta bilmiyoruz. Asla doktora gitmedi. Ben bipolar olduğunu düşünüyorum hep uçlarda yaşadı. Şimdi savuruyor ya annemin keyfi yerinde. Cefasını çektim şimdi sefasını süreyim azıcık diyor bazen. Ağlayasım geliyor tutuyorum kendimiz. O süreçlerden etkilenen sadece kendşymiş de şimdi mükafatını aldığını düşünüyor. Ya biz diyorum. Amaan sizlik bir şey yok kurtuldunuz siz diyor. Hayır kurtulmadım hala bana yaşattıklarıyla boğuşuyorum.
Benim annemin boşanma gibi bir şansı da yoktu. Zaten eski okumams insanlar bilmezdi böyle şeyleri cesaret de yoktu para da. Diyorum ya simdi bir şeyler düzeldi ama biz bozuk kaldık. Benim babam da cok takıntılı bir insan. Biz de onun takıntılarını yerine getirmek zorundaydık sürekli. Zamanla bizi de kendine benzetti. Bence benim babamda da bi psikoljik sorun var ama ne bilmiyorum. Sonradan farkettik tabi bunu. Farkettikce sesimizi çıkardıkça babam düzelmeye başladı. Ama dedim ya olan bize oldu
Neyse işte bu konulari konuşmayı çok sevmiyorum ama açılınca insan dile getiriyor . Bundan sonraki hayatlarımız iyi olur insallah başka çare yok.

kizlar bana acil akil verin. esim dun aksam evliligimde ilk defa bana siddet uyguladi. elinden zor kurtuldum. bosanma icin adliyeye gdcz. karnimda da bi bebek var. bi yeri aradim. aldirmak ici tekrar arayacagim. bu adam once 155 i ara adliyeye gidelim diye diretyodu. yarim saat once oglum icin bi odada kalayim omu toparlayinca ben ayrilirim diyo. simdi bosanirsak beni gorev yerime gonderecekler oglan heba olacak diyo. sevgi falan bi tarafa da ben bi daha siddet uygulamayacagindan nasil emin olacagim. ayrica karnimdakinin canina kiyip nasil katil olcm. napacm ben acil akil verin bana nolur.

sinirlerine hakim ol önce. Darp raporu aldın mı hemen? Başka çocuğunuz var mı?

X