2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
bazen en başta kötü olunca sonradan hiç sıkıntıya girmiyorsun. ben artık bunu kabullendim. kayınvalidem benim kızımda annemi bile gönderip benim yanımda kaldı o zamanlar aramız iyidi ama benim yanımda kalırken beni millete kötülediğini öğrendim. oda yetmedi o çocuğu alıp oturdu ben temizlik yemek koşturdum bide her şeyi o yapmış gibi anlattı o sebeple daha şimdiden annemi yanımda istiyorum dedim. gelip görmek istersen buyur gel ama yanımda annem kalacak dedim. yoksa yine içten içe kendimi yiyecek her şeyimi zehir edecektim
Benim ilk hamileliğimi kabullenemediler ne hic bişi yapmadılar. Şimdi babamlarda kalıyorum. Bi kere bile ne kaynanam ne görümcem ne akrabaları nasılsın bebek naaıl sormadııar bile. Tedavi masraflarlnl bile tamamen babamlar karşılıyor. Doktor doöun parasınıysa kendim. Ne eşim ne ailesi parmağını bile kıpırdatmıyor. Eşimin dr benim de ikinci evliliğim. Benim ilk bebeğim ama eşimin ilk evliliğinden altı yaşında oğlu var, ve herkes o çocuöa çok düşkün. O yüzden benim hamileliöimi kabullenemiyorlar.

Annem sağ olsun dünyanın altını üstüne getirdi elimde 50 ye yakın var. Ama en az daha 150 taneye ihtiyacımız olduöu için kadın sağ olsun durmadan arayıp bir iki tane buluyor. Tüm eczacılar tanıyor kadını😁Bir gün seni hepsi engellicek telefonlarlnda diyorum.
Inşallah sıkıntı yaşamayız bebeklerin sağlığı için çok önemli 🙂

En güzel sonuçları alacaksın Allah in izniyle 😍 dualarımız sen ve tum kontrole gidecek annelerle😍
Kusura bakmayın mesajlarl okuyup yetiştireyim derken geç cevaplıyorum. Elhamduıillah minnoşumun yeri rahattı. Mübarek sanki pilajdaydı. Elini başının altlna koy uş, bacaöını da bacağının üstüne aşırıp keyuf yapıyordu. Doktor karnıma bastırınca da isyan ediyordu sanki. Bi rahat vermediniz ha der gibi. Rahatlıkta da aynı babasına cekmiş qaliba.😀

Kontrolden geldim bende bebiş geriden geliyormuş birkaç günlük. Herşey normal göründü boyun vs ama ikili tarama istiyormusunuz dedi doktor hayır dedim biraz da şaşırdı herkes yaptırıyordu galiba. devlette sorduklarını bile bilmiyordum:)

ultrasona bakan kişide erkeğe benziyor ama daha çok küçük dedi tahmin bile beklemiyordum aslında
Bakalım değişme olacak mı :)

Renkli doppler de varmış ona da şaşırdım 20 haftadan sonra gidip bi öğrenicem onuda.

İlaç konusunda da doktor sorun yok dedi şimdi başlayabilirim vitaminlerimle birlikte bide antibiyotik alacağım :KK51:
Muz yer her gun bir tane. Benim beniş ilk başta geriden geldi. Şumdi 6 gün öndem gidiyor. Bana da domtor ikili testin zamanı dedi. İstemiyorum dedim. Rabbime tevekkülmettim. Guya sonuc farklı çıkarsa ne yapıcam ki. Yıllarımın hasreti bu, Rabbim o kadar imtihan etti ki, bundan sonrasını da ona havale ettim.

Aramızda beş sokak var kv ile ama çok şükür aramadan bize gelmez hiç çat kapi kapimda ki pazara gittiği halde dönüşte bi zile basayim demez ugrayacaksada mutlaka sabahtan arar bu huyunu çok seviyorum 😅 ama onun dışında iki günde üç gunde bir ben giderim onun gelmesine fırsat kalmasın diye çünkü geldiğinde asla oturamıyorum hep hizmet bekliyor 😅 orda da ben yapıyorum ama olsun Evimi incelemiyo en azından 😅
En azından anlayışlı kadın ya biz eşimle bir gün tartıştık kv aradı ben de bakmadım biraz ağlamıştım falan kapıya dayandılar 😂😂😂😂 o gün o kadar komikti ki yetmedi benim ailemi aramışlar noldu ki diye
Ben de onlara gitmeye çalışıyorum gelmesinler diye çünkü sürü gibiler eve sığamıyoruz😂😂😂

Benim ilk hamileliğimi kabullenemediler ne hic bişi yapmadılar. Şimdi babamlarda kalıyorum. Bi kere bile ne kaynanam ne görümcem ne akrabaları nasılsın bebek naaıl sormadııar bile. Tedavi masraflarlnl bile tamamen babamlar karşılıyor. Doktor doöun parasınıysa kendim. Ne eşim ne ailesi parmağını bile kıpırdatmıyor. Eşimin dr benim de ikinci evliliğim. Benim ilk bebeğim ama eşimin ilk evliliğinden altı yaşında oğlu var, ve herkes o çocuöa çok düşkün. O yüzden benim hamileliöimi kabullenemiyorlar.
Bazı insanları hiç anlamıyorum ya ne demek kabullenemiyorlar sonuçta onların torunu olacak çok üzücü bir durum Allah akıl fikir versin Allah'tan ki kendi ailenizden yana şanslısınız dağ gibi kapı gibi arkanızda duruyorlar

kızlar merhaba. dün kontrolum vardı 12+6 ikili için gitmiştim doktor ölçümleri yaptıktan sonra 1 hafta ileri görünüyor adet tarihini 1 hafta geriye çekiyoruz dedi var mı başına böyle bir durum gelen ? kızımda da geriden geliyordu hiç adeti ileriye almamışlardı anlamadım bundan sonra sorduklarında adet tarihin bu diyeceksin dedi :KK35:
Merhaba bende kendi doktoruma 12+ 0 da gitmiştim 6 gün önde çıktı fakat doktor geriye çekelim tarzı bir yorum yapmadı. Sadece bebeğin uzun boylu olacak dedi. 13+ 0 da başka doktora gittim 13+1 günlük çıktı o zaman anladım ki ultrason cihazından kaynaklanıyor bu önde gitmeler.

Kusura bakmayın ben mesajları okuyup anca yetiştiriyorum. Yaş 31
Sana ve çocuğuna değer vermeyen. Bebek için kılını bile kımıldatmayan bir adamdan neden tedaviyle çocuk sahibi olmak istedin ki? Yani yetişkin insanlarsınız ben olsam ailemin tedavi masraflarını karşılamasına müsade etmezdim. Böyle bir adamdan çocuğum olsa ki nolur?
Size de bebeğe de çok üzüldüm o bebeğinde sevilmeye herkes tarafından heyecanla beklenmeye hakkı vardı.😢

Merhaba bende kendi doktoruma 12+ 0 da gitmiştim 6 gün önde çıktı fakat doktor geriye çekelim tarzı bir yorum yapmadı. Sadece bebeğin uzun boylu olacak dedi. 13+ 0 da başka doktora gittim 13+1 günlük çıktı o zaman anladım ki ultrason cihazından kaynaklanıyor bu önde gitmeler.
Cihazla ilgili değil canım ben 3 farklı doktora gittim hep aynı çıkıyor haftası. Önden gidiyor benim bebekte. Seninki önden başlayıp normal haftasına dönmüş olabilir.

Kızlar günaydın. Birşey sormak istiyorum. Ben en son geçen cuma 12+5 te kontrole gitmiştim erkek demişti doktorum. yalnız baya döndürmek için uğraştı karnımda ultrasonu bastıra bastıra salladı bebek her seferinde bize arkasını döndü. doktor sonradan farketti boynuna kordon dolanmış belki ondan rahat hareket edemedi ama bunu atacaktır boynundan dedi. sizde böyle başına gelen var mı biraz endişelendim açıkçası

Cihazla ilgili değil canım ben 3 farklı doktora gittim hep aynı çıkıyor haftası. Önden gidiyor benim bebekte. Seninki önden başlayıp normal haftasına dönmüş olabilir.
Ben hep 2 doktora gidiyorum canım tedavi ile hamile kaldım ve kanamalı başladı gebelik 8.haftaya kadar. Kendi doktorum tam özel ve cihazları gelişmiş 4 boyutluda bakıyor genellikle ve o doktorun cihazında hep önde gidiyor 6 gün. Kendi doktoruma da söyledim diğer doktorda gün farkının az çıktığını o da kullanılan cihazdan olabilir demişti inanmamıştım sonra kendim de onayladım bebek büyüdükçe.Özel hastanedeki doktorumda da en fazla 2 gün önden gidiyor. Ben aslında haftasıyla uyumlu olsun istiyorum yoksa bende endişeleniyorum. Sen kaç haftalıksın kaç hafta önden gidiyor peki?

Ben hep 2 doktora gidiyorum canım tedavi ile hamile kaldım ve kanamalı başladı gebelik 8.haftaya kadar. Kendi doktorum tam özel ve cihazları gelişmiş 4 boyutluda bakıyor genellikle ve o doktorun cihazında hep önde gidiyor 6 gün. Kendi doktoruma da söyledim diğer doktorda gün farkının az çıktığını o da kullanılan cihazdan olabilir demişti inanmamıştım sonra kendim de onayladım bebek büyüdükçe.Özel hastanedeki doktorumda da en fazla 2 gün önden gidiyor. Ben aslında haftasıyla uyumlu olsun istiyorum yoksa bende endişeleniyorum. Sen kaç haftalıksın kaç hafta önden gidiyor peki?
Bende Acıbademe gittim onunla bana devlette söylenen hafta aynı. 1 hafta ileri yada geri olmasında hiçbir problem yok. Bebeklerde bizim gibi farklı farklı yani kiminin bacakları uzun, kiminin kafası büyük vs. Benim bebekte uzun boylu babası ve bende öyleyiz bize çekmiş😂 bunun için hiç canını sıkma endişelenecek hiçbir şey yok.

Arkadaşlar gobeklerinz top gibi ortada mı yoksa yayvan normal mi cıkıyor 🥰 benım top gibi ortada duruyor 😁
Benim yayvan cikiyo kalcamda goguslerimde simdiden buyudu sanki üç aylık değil 5 6 aylık hamile gibiyim ilk gebeligim de sadece karnım çıkmıştı oda 6. 7. Ayda çıkmıştı bunda şimdiden portledi her yerim 😕
Göbeğim çıkmadı 😅 kalçalarıma gitti kilolar hep😂
Yaa benm her yerden cikti mübarek 😅 allahtan zayıf başladım hamilelige😅
Allah sabır versin canım gerçekten sorumsuz bir aileymis ama boşver senin ailen yanında ya yanlız değilsin çok şükür başka kımseye de bebeginin de seninde ihtiyacın yok. Dogdugunda sıraya girecekler sevmek için merak etme o zamanda sen sevdirme😂
Kusura bakmayın mesajlarl okuyup yetiştireyim derken geç cevaplıyorum. Elhamduıillah minnoşumun yeri rahattı. Mübarek sanki pilajdaydı. Elini başının altlna koy uş, bacaöını da bacağının üstüne aşırıp keyuf yapıyordu. Doktor karnıma bastırınca da isyan ediyordu sanki. Bi rahat vermediniz ha der gibi. Rahatlıkta da aynı babasına cekmiş qaliba.😀
Estağfurullah ne kusuru 😊 maşallah minnosa sağlıkla gelsin inşallah 😊
En azından anlayışlı kadın ya biz eşimle bir gün tartıştık kv aradı ben de bakmadım biraz ağlamıştım falan kapıya dayandılar 😂😂😂😂 o gün o kadar komikti ki yetmedi benim ailemi aramışlar noldu ki diye
Ben de onlara gitmeye çalışıyorum gelmesinler diye çünkü sürü gibiler eve sığamıyoruz😂😂😂
Allah var görümcemlerimde kayinvalidemde çok anlayışlı her halden anlarlar kayinvalidemle kavga bile etsem gorumcelerim olaya mudahale etmez görümcemle tartışsam kayinvalidem olaya mudahale etmez mesafeli bi ilişkimiz var öyle anne kız gibi değiliz ama çok şükür karismazlar evime işime öyle sürekli biz gelelim yada siz gelin modundada değiller 😅

X