2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba,
Size bir şey sormak istiyorum benimde evliliğimin 4 .senesi ve bir dış gebelik bi kimyasal yaşadım. onun dışında henüz bebek sahibi olamadım. tüp bebek denemek istiyorum. İstanbulda mısınız? nerde yaptırdınız? yardımcı olabilir misiniz? Bu konu beni çok geriyor yeniden hiç bir bilgim yok sadece yumurta takibi ve çatlatma iğnesi denedim geçen sene ve o zaman gebe kaldım ama kimyasal oldu. şimdi bir daha bunlardansa direk tüp bebek mi denesem diyorum. biraz bu konuyla ilgili tedavi süreci ve işleyişi ile alakalı bana yazabilir misiniz? yada bu konuda açtığınız bir başlık var mı? ordan okuyayım.
her hangi bir konum yok bu konu hakknda.
Benim bir oglum var genetik bozukluktan dolayi bir rahtszligi oldugu icin genetigi ayristirilmis tup bebek yaptrmak icin tüp bebege başlamistim sürecli zorlu yorucu ama allah var o ol derse olur inan hic kimse kolaydan hamile kalamiyr artk bunun icin üzme kendini ama bana kalirsa dedigin gibi tüp bebek tedavisi gör belki sizdede genetik bi sknti olabilir doktrunuz bunuda arastrr detaylica . istanbulda degilim malesef adana yasiyorum acıbadem hastahanesin de yaptrdim umarım yardmci olmusumdr

Kızlar benim akıntım gebeliğimi öğrendiğimden beri hep oluyordu şeffaf doktor normal demişti. Dün hafif kahverengiyle karışık bir lekelenme oldu. Bugün de daha koyu kahve:KK43: doktorum da ameliyatta bugün progestan vermişti kullanıyorum . Başına böyle birşey gelen var mı düşük mü oldu acaba ? Miktarı 50 krş madeni para kadar🙁
Telaş yapma bazı gebelerde bu lekelenmeler oluyor. Her şey yolundadır. Doktoruna muayene ol.

Bende şuan devlette bir doktora gidiyorum, normalde cumartesi randevum kendi doktoruma, kullandığım iğne için rapor cıkarmam gerekiyor toplu alabilmek için bakalım ben keseyi görmüştüm belki kalp atışını da duyarım 🥰🥰

Kızlar benim akıntım gebeliğimi öğrendiğimden beri hep oluyordu şeffaf doktor normal demişti. Dün hafif kahverengiyle karışık bir lekelenme oldu. Bugün de daha koyu kahve:KK43: doktorum da ameliyatta bugün progestan vermişti kullanıyorum . Başına böyle birşey gelen var mı düşük mü oldu acaba ? Miktarı 50 krş madeni para kadar🙁
hic zaman kaybetme kalk esinle beraber bi hastahaneye git korkma bisey oluyir mu diye sadece tedbir amaçlı bi muayene ol icin rahatlasn yoksa stres en büyük kötülük kendin icin

Ben uçakla yolculuk yaptım cuma günü. Hafif bir lekelenmem oldu. Hemen doktora gittim. Yolculukla ilgisi yok. Bebek rahme yerleşirken rahim damarlarında bazen kanamaya neden olur dedi. Seyahat yapabilirsiniz dedi.
Kahverengi lekelenme mi oldu bu sabah benimde 2-3 damla kdar kahverengi lekelenmem oldu biraz korkuttu beni

Güzel haberlerinizi bekliyoruz 🤗 Bizi de haberdar etmeyi unutmayın 😊 doktor keseyi gördü çok şükür 6.5mm dedi 10 gün sonra kalp atışı için gideceğim :))) bu arada kereviz ve maydanozu sordum salatada sadece çok olmamak şartı ile maydanoz kerevizide bol bol değil ama yarım tabak şeklinde yiyebilirsin dedi
Kuzum doktor keseyi gördü çok şükür 6.5mm dedi 10 gün sonra kalp atışı için gideceğim :))) bu arada kereviz ve maydanozu sordum salatada sadece çok olmamak şartı ile maydanoz kerevizide bol bol değil ama yarım tabak şeklinde yiyebilirsin dedi

Kızlar doktor keseyi gördü çok şükür 6.5mm dedi 10 gün sonra kalp atışı için gideceğim :))) bu arada kereviz ve maydanozu sordum salatada sadece çok olmamak şartı ile maydanoz kerevizide bol bol değil ama yarım tabak şeklinde yiyebilirsin dedi
Hadi gözün aydın canım çok sevindim 🌸

Bende bugün ilk defa doktora kontrole gideceğim ve kan testini yenileyeceğiz ..bende çalışıyorum bulantı gibi belirtiler ne zaman başlar acaba? Deneyimli olan var mı? Bir de son adet gününe göre mi hesaplıyoryz kaç aylık olduğunu yani ovulasyon günü ilişkiye girmiştik ama öyle olursa 2 hafta oluyor kafam karıştı..

her hangi bir konum yok bu konu hakknda.
Benim bir oglum var genetik bozukluktan dolayi bir rahtszligi oldugu icin genetigi ayristirilmis tup bebek yaptrmak icin tüp bebege başlamistim sürecli zorlu yorucu ama allah var o ol derse olur inan hic kimse kolaydan hamile kalamiyr artk bunun icin üzme kendini ama bana kalirsa dedigin gibi tüp bebek tedavisi gör belki sizdede genetik bi sknti olabilir doktrunuz bunuda arastrr detaylica . istanbulda degilim malesef adana yasiyorum acıbadem hastahanesin de yaptrdim umarım yardmci olmusumdr
Anladım canım tamam teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. tabi ki kalamıyor ama benim etrafımda hep kolaydan hamile kalan insanlar var hepsi en az 6 ay sonra kaldı. ben 4 senedir uğraşıyorum ve ben daha bir bile olmadan 2. ye kalanlar oldu psikolojik olarak kötü durumdayım. tüp bebek olayını da kaldırabilir miyim bilmiyorum ama denemeden de olmayacak.

Anladım canım tamam teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. tabi ki kalamıyor ama benim etrafımda hep kolaydan hamile kalan insanlar var hepsi en az 6 ay sonra kaldı. ben 4 senedir uğraşıyorum ve ben daha bir bile olmadan 2. ye kalanlar oldu psikolojik olarak kötü durumdayım. tüp bebek olayını da kaldırabilir miyim bilmiyorum ama denemeden de olmayacak.
allah bilir belkide ilk denemeden ikizlerine kavusacaksin🤗

Kizlar ya benim pantolonlarim sıkmaya basladi. Sadece 1 kilo almisim. Acaba sislikten dolayi mi boyle🤔
gebelik takibi programimda yaziyor pantolonlarn skmaya baslaya bikir diye siskinlikten kaynaklaniyr cnm ondan bn bol bol eşofman altı aldim bilegi lastikli olandan lcw da var eger bakmak istersen 1 beden büyük aldım bide yüksek bel 7 . 8 . aya kadar götürür beni insallah rabbim o günleri görmeyi nasip etsin hepimize insallah 🤲

gebelik takibi programimda yaziyor pantolonlarn skmaya baslaya bikir diye siskinlikten kaynaklaniyr cnm ondan bn bol bol eşofman altı aldim bilegi lastikli olandan lcw da var eger bakmak istersen 1 beden büyük aldım bide yüksek bel 7 . 8 . aya kadar götürür beni insallah rabbim o günleri görmeyi nasip etsin hepimize insallah 🤲
Ay cok tesekkur ederim canim valla korkmaya basladim ya daha simdiden kilo mu aliyorum diye 🙄 ben de bakayim bari

X