2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sağolun kızlar. Ben bekliyordum zaten her şey aynı gidince kesin bu da riskli gelir dedim. Aslında ölçümleri kızımdan daha iyi. Değerler de daha iyi. Ama yaşımdan da yüksek çıktı herhalde. Yarın doktor yorumlayacak bakalım ne diyecek.
@hureyre sen belki bilirsin 20.haftalarda detaylı ultrasonda dön sendromu görünür mü?
Canim benimde ikili degerim 134 e 1 cikti 15.haftada gitmemi söylediler detaylı ultrasona

Çok geçmiş olsun canım. Ben de yeni atlattım gribi Bi endişe ettim acaba korona mı oldum diye ama gripti belli. Bana ihlamhe içebilirsin dedi ama 1 bardak içtim daha çok kuşburnu çayı içtim bol bol c vitamini meyve portakal kivi falan tükettim hemen 2 güne atlattım ama biraz öksürük kaldı tabi. Bazı bitki çayları var onları içmeyin diyorlar
Sağol canım inşallah hemen atlatırım bakalım meyve falanda tükettim dün akşam iyi gelir heralde. Ihlamur da zor durumda kalınca iç dedi bence zor durumdayım içerim akşam :KK70:

Kızlar ben grip oldum çok fena dikkat edin salgın varmış bahar aylarında oluyor ya. Yani olursanız covid diye panik yapmayın bence🙂 Aile hekimine demir ilacı yazdırmaya gitmiştim bugün ebeyede sordum ıhlamur içebilir miyim diye. Çok zor durumda kalmadıkça içme dedi. Bitkisel hiç bişey içme dedi. Bol meyve sebze tüket bol bol su ve sıvı şeyler iç dedi. Aklınızda bulunsun ıhlamur zor durumda kalmadıkça içilmesi iyi değilmiş. İçileceksede 1 bardaktan fazla içilmicekmişş😘
Çok şaşırdım canım benim doktor istediğin kadar sadece ıhlamur içebilirsiniz dedi. Öbürlerini yasakladı. Yakşalık 2 aydır kahvaltıda içiyorum.. sanırım yine devam edicem ama bu sefer bir kupa yerine bir çay bardağı 😭

Ya arkadaşlar bir şey sorcam 14+4 deyim iki gündür sürekli kasık ağrım ve batması var iki gün önce ilk başta bel ağrısı çok fazla hissettim neyse yattım falan geçti biraz zaman sonra ama şimdi de bi kasık arada bi karın ağrısı da karışık ağrılarım oluyor ve bende hala yorgunluk halsizlik arada zaten bulantım hep vardı bunlar da daha var sadece kendimi bir iki saat enerjik hissediyorum sonrası hep yatma ağrı sızı halsizlik değerlerim de normal ve kullanmam gereken vitamin ilaçlarını da alıyorum bu arada bir de kilo olarak da sadece bir kilo almışım üç kilo vermiştim bir kilo tekrar almışım başka da bir şey yok hala çok zayıf duruyorum çıkan tek şey karnım bir de kasık ağrısı özellikle sağda çok oluyor batıyor ağrıyor sızlıyor hepsi normal miii yaa

Kızlar ben grip oldum çok fena dikkat edin salgın varmış bahar aylarında oluyor ya. Yani olursanız covid diye panik yapmayın bence🙂 Aile hekimine demir ilacı yazdırmaya gitmiştim bugün ebeyede sordum ıhlamur içebilir miyim diye. Çok zor durumda kalmadıkça içme dedi. Bitkisel hiç bişey içme dedi. Bol meyve sebze tüket bol bol su ve sıvı şeyler iç dedi. Aklınızda bulunsun ıhlamur zor durumda kalmadıkça içilmesi iyi değilmiş. İçileceksede 1 bardaktan fazla içilmicekmişş😘
Çok geçmiş olsun canım, inşallah hemencecik atlatırsın, tam hasta olma vakitleri mart malesef extra dikkat etmek gerek.

Azicik kg alanlar nasil basariyorsunuz 😭😭 14 haftada 4 kg dikkat ediyorum oysaki 😁 4 hafta once diyetisyene gittim listesine uymaya calisiyorum normal besleniyorum yok arkadas olmuyo ilk cocugumda 25 kg almistim dedim bunda oyle yapmicam 🤦‍♀️🤦‍♀️ ama nefes alsam yariyo
Ben 5bck kilo aldım şimdiden 13.haftamdayım.kabızlık yüzünden tuvalete ilk günden beri cıkamıyorum doğru düzgün. Birde midemi bastırsın diye sürekli ekmekle yemeğe başladım. Sürekli acıkıyorum. Sonum hiç iyi değil.

Pirilam kullananlar günde kaç tane içiyorsunuz sabah akşam aç tok karnına ☺️Mutsuzum sadece sabah bira iyiyim sonra tüm gün huzursuzum bu bulantılar beni benden alıyor resmen yaşama Sevinç’imi kaybettim .acaba yanlış zamanda mı kullanıyorum prilamı

Çok şaşırdım canım benim doktor istediğin kadar sadece ıhlamur içebilirsiniz dedi. Öbürlerini yasakladı. Yakşalık 2 aydır kahvaltıda içiyorum.. sanırım yine devam edicem ama bu sefer bir kupa yerine bir çay bardağı 😭
Canım bana da öyle dedi şimdi o yüzden korktum. Akşama 1 fincan içicem bende ilerlemese bari öff midemde bozuldu:mad:

Pirilam kullananlar günde kaç tane içiyorsunuz sabah akşam aç tok karnına ☺️Mutsuzum sadece sabah bira iyiyim sonra tüm gün huzursuzum bu bulantılar beni benden alıyor resmen yaşama Sevinç’imi kaybettim .acaba yanlış zamanda mı kullanıyorum prilamı
Ben gece yatmadan 2 tane içiyorum ama öğleden sonra başlıyor benimde fena bulantılar ama arada içmiyorum fazlası zarar mı bilmiyorum

Kizlar benimki 11 haftalık şuan erkeğe benzettim dedi öbür ay net belli olur dedi sizce doğru olabilir mi ikili testi de verdik şükür
11+3 te bana dq erkek dedi ama bir ay sonra geldiğinde net söylerim dedi .. değişmeler oluyor yine de çok kaptırmamak lazım 🤗
Eki Görüntüle 2798000 İyi geceler 😴 bugün bebitoyu gördük kocamaaan olmuşuz doktorumuz cinsiyet tahmini yapabileceğini söyledi ama ben netleşince söyleyin şimdi pat diye kesinmiş gibi hissederim dedim. Sizin bir tahmininiz var mı acaba 🙈
Erkek mi acaba 🙄
Gece yatarken aç karnına 2 adet alıyorum .. bende en iyi sabahları hissediyorum kendimi saat ilerledikçe bulantıda ilerliyor ama biraz toparladım ilk zamanlara göre .. çok yoğun olduğu zamanlar prilam bende işe yaramıyordu ona rağmen istifra ediyordum.. şimdi azalınca bulantım istifram onun daha iyi etki ettiğini düşünüyorum ben .. kendimde öyle gözlemledim yani

Kızlar gunaydın devlet hastanesınde sonunda tanıdık manıdık randevu aldım ultrosana gırdım ensesı 0.6 cıktı burun kemıgıde var dedı bıde ben erkek bebek görüyorum burda dedi ultrasona bakan kişi eşimde kapalı kapıdan duymuş yanı kaptırma kendını cuma ogrenırız desem de fayda etmedı :KK43: fotoyu atım sizler bı bakn kızlar adama da dıyorum emınmısınız ya ben kız ıstıyordum :)

Eklentiler

• 79E2D4F2-3A06-473E-8BE2-61A02CB25FB0.jpeg
    79E2D4F2-3A06-473E-8BE2-61A02CB25FB0.jpeg
    105,1 KB · Görüntüleme: 88
Ben 5bck kilo aldım şimdiden 13.haftamdayım.kabızlık yüzünden tuvalete ilk günden beri cıkamıyorum doğru düzgün. Birde midemi bastırsın diye sürekli ekmekle yemeğe başladım. Sürekli acıkıyorum. Sonum hiç iyi değil.
Bende maalesef 13. Haftada 5.5 kılo aldım ama boyuma göre kılom azdı belkıde ondan bı anda bu kadar aldım yada hıc kusmadıgım ıcın :) kendımı avutma cabalarım bunlarda benım

Başta 2 tane kullandım son 1 haftadır falan 1 tane içiyorum. Gündüz çok olmuyor idare ediyorum ama akşama doğru etkisi kayboluyor sanırım. Yatmadan hemen önce içiyorum bu arada ben doktor öyle dedi gündüz içince uyku yapıyormuş zaten hep uykuluyum bi de o arttırmasın😒

Ben gece yatmadan 2 tane içiyorum ama öğleden sonra başlıyor benimde fena bulantılar ama arada içmiyorum fazlası zarar mı bilmiyorum
Son muayenemde doktora azalttım bırakmaya çalıştım çok bulantım oldu dayanamadım dedim iyi yapmışsın ara ara dene falan dedi sanırım ne kadar az alınsa iyi öyle gibi anladım. Bende denedim 1e düşürdüm ama akşam fena oluyorum gündüz de kokular mahvediyor beni en sevdiğim kokular bile öğürtüyor boğazım ağrıyor artık 😔

Kızlar gunaydın devlet hastanesınde sonunda tanıdık manıdık randevu aldım ultrosana gırdım ensesı 0.6 cıktı burun kemıgıde var dedı bıde ben erkek bebek görüyorum burda dedi ultrasona bakan kişi eşimde kapalı kapıdan duymuş yanı kaptırma kendını cuma ogrenırız desem de fayda etmedı :KK43: fotoyu atım sizler bı bakn kızlar adama da dıyorum emınmısınız ya ben kız ıstıyordum :)
Bende erkeğe benzettim canım

Ya arkadaşlar bir şey sorcam 14+4 deyim iki gündür sürekli kasık ağrım ve batması var iki gün önce ilk başta bel ağrısı çok fazla hissettim neyse yattım falan geçti biraz zaman sonra ama şimdi de bi kasık arada bi karın ağrısı da karışık ağrılarım oluyor ve bende hala yorgunluk halsizlik arada zaten bulantım hep vardı bunlar da daha var sadece kendimi bir iki saat enerjik hissediyorum sonrası hep yatma ağrı sızı halsizlik değerlerim de normal ve kullanmam gereken vitamin ilaçlarını da alıyorum bu arada bir de kilo olarak da sadece bir kilo almışım üç kilo vermiştim bir kilo tekrar almışım başka da bir şey yok hala çok zayıf duruyorum çıkan tek şey karnım bir de kasık ağrısı özellikle sağda çok oluyor batıyor ağrıyor sızlıyor hepsi normal miii yaa
İyi günler malesef ben de o ağrılardan batmalardan şikayetçiyim. Doktorum dinlenince geçen ağrıdan ve akabinde lekelenme olmayan ağrıdan korkma dedi. Bir de kendimde bir araştırma yaptım ikinci trimesterde başlayan Round Ligament ağrıları varmış rahim genişlediği için rahmi tutan bağlarda acı batma ağrı oluyormuş, siz de okuyabilirsiniz doktor sitelerinde falan anlatılıyor. Ama yine de çok şiddetli olduğunu düşünüyorsan doktora bildirmekte fayda var. Geçmiş olsun 🥰

X